Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin beni aldattığı kadına attığım mesajlar için ceza alır mıyım?O ceza alır mı?

Konuyu Kilitleyin
Old 08-06-2010, 12:20   #1
Konuk

Varsayılan Eşimin beni aldattığı kadına attığım mesajlar için ceza alır mıyım?O ceza alır mı?

Merhabalar eşim başka bir kadınla tanışması sonucu bana boşanma davası açtı.Aslında eşim okadar kötü bir insan değildi fakat o kadının azına bakarak beni dövdü çocuğumla kapıya attı sonra evdeki eşyaları o kadınla bir olup kaçırdılar (sadece benim çeyizlerimi bırakmışlar)Bende suç duyurunda bulundum eşime dava açıldı.(NEDENSE O KADINA AÇILMADI)
Ben bu kadın hayatımızdan çıksın diye ona mesaj atmıştım.göreceksin sen yuvamı yıkmanın bedelini sana ödeteceğim diye(çünkü eşim bana dava açarken şiddetli geçimsizlik davası açtı oysa kadın yüzünden yuvam yıkıldı.eşim mahkemede o kadının varlığını hep inkar etti.bende yuvamın yıkılma sebebinin o old.İSPATLADIM.KENDİ AİLE MAHKEMEMDE.)
o kadına SENİN VARLIĞINI İSPATLADIM YUVAMI YIKTIĞIN İÇİN SANA TAZMİNAT DAVASI AÇICAM dedim .Oda gidip beni savcılığa vermiş beni tehdit etti yüzüme kezzap attı evimi bastılar psikolojim bozuk diye.Oysa hepsi yalan sadece attığım mesaj doğru inkar etmiyorum çünkü yuvamı yıktı 3 yaşında evladımla ortada kaldım eşim 2 senedir nafakamı dahi ödemiyor.canım çok yandığı için sadece hakaret ettim hepsi o kadar çünkü yuvam yıkıldı.24/06/2010 onun bana açtığı mahkeme var.

CEZA ALIRMIYIM.EĞER ALIRSAM HAKİM ONADA CAZA VERMELİ ÇÜNKÜ O KADIN YÜZÜNDEN 1 ÇOCUKLA ORTADA KALDIM VE ÇOK MAĞDURUM.ZATEN MESAJLARI İNKAR ETMİYORUM YUVAMI YIKTI VE BENİ TEL.ARAYIP EŞİMLE YAPTIKLARINI BANA EDEPSİZCE ANLATIYORDU.BENDE CANIMIN ACISINDAN HAKARET EDİP TOPLUMDAKİ YERİNİ BİLDİRDİM.

CEZA ALIRMIYIM.LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
NE YAPMALIYIM YOL GÖSTERİRMİSİNİZ.LÜTFEN
SAYGI İLE,
Old 08-06-2010, 14:30   #2
uye8490

Sayın Konuk,

Ceza yasamıza göre tehdit suç olarak nitelendirlmiş bir eylemdir.Bir kişiyi her ne sebeple olursa olsun tehdit etmek bu nedenle suçtur.

Söz konusu eyleminiz nedeniyle hakkınızda ceza davası açılıp açılmayacağı,açılmışsa cezanın ne olacağını söylemek dosya içeriğini bilmediğimiz için olanaksızdır.

Ancak şunu söyleyebilirim,bir kişiye bir eyleminden dolayı hakkında tazminat davası açacağını söylemeyi tehdit olarak nitelendirmek zordur.Zira bu durumda yasal bir yolun kullanılacağı karşı tarafa bildirilmektedir.Ancak yine sebep ne olursa olsun bir kişiyi (sizin olayınızda) yuva yıkmakla itham etmek de hakaret dediğimiz ve takibi şikayete bağlı olan suçun oluşmasına sebebiyet verebilir.

"Bunun bedelini sana ödeteceğim" şeklindeki mesaj için aynı şeyi söylemek zordur.Zira bu şekilde sarfedilmiş bir cümle tehdit unsurunu içermektedir.

Sayın konuk,olayın ve dosyanın içeriğini bilemediğimiz için ancak genel bilgi vermek durumundayız.Haklarınızı en etkin şekilde takip edebilmeniz ve mağdur olmamanız için bir avukattan hukuki yardım almanız gerekmektadir.Maddi durumunuz yetersiz ise , dosya henüz savcılık aşamasındaysa savcılıktan,dava açılmış ise yargılamayı yapan mahkemeden baro tarafından size bir müdafi tayin edilmesini talep edebilirsiniz.
Old 08-06-2010, 14:42   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhabalar eşim başka bir kadınla tanışması sonucu bana boşanma davası açtı.Aslında eşim okadar kötü bir insan değildi fakat o kadının azına bakarak beni dövdü çocuğumla kapıya attı sonra evdeki eşyaları o kadınla bir olup kaçırdılar (sadece benim çeyizlerimi bırakmışlar)Bende suç duyurunda bulundum eşime dava açıldı.(NEDENSE O KADINA AÇILMADI)

CEZA ALIRMIYIM.EĞER ALIRSAM HAKİM ONADA CAZA VERMELİ

Sayın Meslektaşımın cevabına katılmaktayım. Alıntısını yaptığım bölüme yanıt vermek istiyorum. TCK'da "zina" diye bir suç olmadığı için, eşinizin birlikte olduğu kişiye(salt bu nedenle) dava açılamaz. Eşinize de (muhtemelen) sizi dövdüğü için dava açılmıştır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi