Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Davam Sonuçlanmıyor Acaba Niçin?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-04-2009, 09:52   #1
NİLÜFERKONUK

Mutsuz Boşanma Davam Sonuçlanmıyor Acaba Niçin?

Eşime boşanma davası açtım 2 buçuk yıl oldu.hala sonuçlanmadı son 2 mahkemede hakim değişti.
Sırasıyla 1.hakim tatile gitti vekalet eden hakim sonuçlandıramadı.
2-hakim değişti
3-hakim değişti.
Ve temmuz 7 de mahkemem var tekrar sizce yeniden hakim değişebilir mi?
Şu an ben çalışan bir insanım ya çalışmasaydım nafakam ödenmiyor bakacak bir kişim olmasaydı ne yapardım
niye yargı geç işliyor
ve neden Türkiye de adalet sistemi bu kadar zora sokuyor bizi
neden sık sık hakim değişiyor
her mahkeme acaba bugün ne olacak diye düşünüyorum haksizlik değil mi?
Hissettiklerimi yazıyorum ve çok üzülüyorum
soyadım belirsiz ,hiçbir mal varlığımı üzerime yapamıyorum sonradan kazandıklarımı ,hayatıma bir yon verdim ama oturtamıyorum devam eden bir mahkemem var ve sonuçlanmıyor

bu arada ben bir bayanım kızım var 3 yaşında..nafaka çocuk için 200 TL olarak belirlenmiş dava sonuçlanınca alacağım söylendi niye acaba?
Bir insan kira veriyorsa çocuğunu kreşe yolluyorsa yemeği içeceği temel ihtiyaçları var da asgari ücretle geçiniyorsa niye nafaka mahkeme sonuçlanınca veriliyor
Old 21-04-2009, 15:03   #2
Av. Can DOĞANEL

Sn.NİLÜFERKONUK,

Zamansız hakim değişiklikleri bu işin içerisinde olan bizleri de bazen zorlamaktadır. Bu bir sistem sorunudur ve buradan bir çözüm önermemiz mümkün değildir.

Devam eden davanızda hükmedilmiş bir nafaka varsa bunun tahsili için kararı beklemeye gerek yoktur. Mahkemenin hükmettiği tedbir nafakası bu aşamada icraya konularak tahsil edilebilir. Aksi takdirde mahkemenin dava sürerken nafaka tespit etmesinin anlamı ve gereği yoktur.

Bu konuda bir Avukatın hukuki yardımına başvurmanız, maddi durumunuz imkan vermiyorsa bulunduğunuz Baro veya Baro temsilciliğinden Adli Yardım talebinde bulunmanızı tavsiye ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi