Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Hukuk Dergileri

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-09-2008, 00:42   #1
f.a

Varsayılan Hukuk Dergileri

merhaba
ben güncel hukuk sohbetlerini takip edebileceğim ve aynı zamanda danıştey yargıtay kararlarını da takip edebileceğim bir dergi arıyordum ve ''legal hukuk dergisi'' adında bir dergi gözüme çarptı internette tam istediğim gibi içerikleri olan bir dergi gibi geldi ancak yine de danışmak istedim bu şekilde başka dergiler de var mı? fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim
Old 03-09-2008, 10:31   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

BATIDER (Banka ve Ticaret Hukuku Dergisi) Çok iyi bir dergi önerebilirim. Tabiki Banka ve Ticaret Hukuku içeriklidir.
Old 03-09-2008, 13:19   #3
av.sally

Terazi dergisini önerebilirim.Bir de kazancının hakemli dergisini.
Old 14-09-2008, 22:33   #4
avsb

hukuk gündemi diye bir dergi vardı 3 ayda bir çıkıyordu ama sanırım artık yayımlanmıyor, ben o derginin üstüne tanımam..
Old 14-09-2008, 22:47   #5
Adli Tip

Legal'in tüm dergilerini önerebilirim.
İş hukukuyla ilgili olarak da; Sicil, Çalışma ve Toplum ilk aklıma gelenler.
Old 22-09-2008, 20:39   #6
Murat Avan

Ben piyasada oyle cok kaliteli bir dergi gormedim ama bilmedigim dergiler olabilir ve bu dergi butun hukuk konularini guncel olarak incelemelidir boyle bir dergi var mi bilen varsa soylesin(guncel Hukuk degil)
Old 23-09-2008, 20:08   #7
YALÇIN ÖNDER

Alıntı:
Yazan semr
hukuk gündemi diye bir dergi vardı 3 ayda bir çıkıyordu ama sanırım artık yayımlanmıyor, ben o derginin üstüne tanımam..

http://www.hukukgundemi.org/index.htm
bu dergiyi mi kasdettiniz bilmiyorum?

En son 2007 baharında yayımlanmış, yeniden diyerek.
Old 23-09-2008, 23:16   #8
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan ÇHD Hukuk ve Toplum

Çağdaş Hukukçular Derneği yayın organı "Hukuk ve Toplum"
Old 27-09-2008, 18:57   #9
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Semr
hukuk gündemi diye bir dergi vardı 3 ayda bir çıkıyordu ama sanırım artık yayımlanmıyor, ben o derginin üstüne tanımam
..

Alıntı:
Yazan YALÇIN ÖNDER

Alıntı:
Yazan YALÇIN ÖNDER
http://www.hukukgundemi.org/index.htm
bu dergiyi mi kasdettiniz bilmiyorum?

En son 2007 baharında yayımlanmış, yeniden diyerek.)

semr arkadaşıma katılıyorum. Hukuk Gündemi çok özgün ve kaliteli bir dergiydi. Ankara Barosu Staj Kurulu bünyesinde genç hukukçular tarafından çıkarılıyordu. Ancak bildiğim kadarıyla, 6. sayıdan sonra Baroyla yaşadıkları sorunlar nedeniyle yayın kurulunun tamamı istifa etti. Sayın Yalçın Bey'in gönderdiği linkteki dergi istifa sonrası çıkarılan ve sanırım sayın semr'in bahsettiği dergi değil. Ancak aynı kadronun yeni bir dergi hazırlığı yaptığını biliyorum.
Old 06-11-2008, 11:22   #10
avsb

siteye baktım bu dergi olabilir ,tam bilmiyorum ancak 3 ayda bir çıkıyordu .peki bu dergiyi nerede bulacağız.gazete bayilerinde güncel hukuk var sadece.
Old 13-11-2008, 16:44   #11
av.sinem

Sayın Semr bahsettiğiniz HPD (Hukuki Perspektifler Dergisi) olabilir mi?Bende bir dönem takip ettim.Çoğu Doçentler ve Profösörler tarafından hazırlanan kaliteli bir dergiydi.Hala çıkıyor mu bende emin değilim ama 3 ayda bir çıkıyordu.
Old 13-11-2008, 17:00   #12
glyclk

HPD çok uzun süredir çıkmıyor br seneden fazla oldu.
Old 17-07-2013, 02:06   #13
Asım Yoldaş

Varsayılan hukuk dergileri

Avukatlık yaparken takip edebileceğim aylık hukuk dergisi önerilerini alabilir miyim?(ceza hukuku ve eşya alanlarında olursa iyi olur)
Old 31-08-2013, 09:28   #14
kazimdeniz

Legal,Yasa,Kazancı bu sahada en iyileri diyebilirim.Ama ben gerek kapak dizaynı sayfa kalitesi ve içeriği yönünden legal dergisini tavsiye ederim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi