Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yalan Beyanla İlgili Soruşturma Sürerken Karar Verildi.

Konuyu Kilitleyin
Old 28-10-2011, 09:35   #1
Konuk

Varsayılan Yalan Beyanla İlgili Soruşturma Sürerken Karar Verildi.

iyi günler benim sorun suan kesinleşmiş boşanma davamla ilgili..karar verildi ancak gerekçeli kararı bekleyecekmişsiz..bu arada benim davamda edilen yalan yeminle(altınların bozdurulması konusunda) ilgili suç duyurusunda bulunmuştum..bizim dava kesinleşti ancak savcılık soruşturması sürüyor.yalan yemin edildiği mahkeme tutanaklarında sabitken bu boşanma davasının sonuçlanması soruşturmanın seyrini etkileyecekmi?yani benim davam bitti diye karşı taraf ceza almayacakmı?? yoksa savcı yeni bir davamı açacak?bide ifadesini degiştirise altınlarımı geri nasıl alacağım??ifadesini degiştirmek zorunda çünkü yalan yeminin cezası varmış
Old 28-10-2011, 13:52   #2
üye31284

Sayın Katılımcı,

Gerekçeli kararı beklediğinize göre bahsettiğiniz şekilde kesinleşmiş bir boşanma kararı söz konusu olamaz.

Hukuk mahkemesi kararı, hele ki anlattığınız şekilde, ceza soruşturmasını olumsuz etkilemez.

Anlatımınızdan kaynaklanan çelişkilerin, hak kaybına uğramamanız için bir an önce giderilmesi gerekmektedir. Bunun da tek yolu, bir avukatta başvurarak, kendisinden doğrudan danışmanlık ve vekillik hizmeti almanızdır.

Şu aşamada vakit kaybetmeden avukat vasıtasıyla dosyanın tam olarak anlaşılmasının sağlanması, devam eden soruşturmanın takibinin yapılması ve sonucuna göre hareket edilmesi menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi