Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma kararı verilen dosya yargıtayda iken başka biriyle ilişki boşanma hükmüne, ferilerine ve velayete etki eder mi?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-10-2011, 00:29   #1
Konukgzm

Önemli Boşanma kararı verilen dosya yargıtayda iken başka biriyle ilişki boşanma hükmüne, ferilerine ve velayete etki eder mi?

Merhabalar,
ben eşimden ayrıldım resmi olarak boşandık ancak nafaka, tazminat vs gibi taleplerimden dolayı dosyam yargıtayda,4 yaşındaki oğlumuzun velayeti bende, boşandıktan sonra mahkemem devam ederken başka bir beyle seviyeli ciddi olarak bir şekilde görüşmemin konuşmamın (bunlara telden, pc den yüzyüze dahil) mahkemeye ya da çocuğumun velayetine olumsuz bir etkisi olurmu, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim... Saygılarımla,
Old 20-10-2011, 06:55   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konukgzm
Merhabalar,
ben eşimden ayrıldım resmi olarak boşandık ancak nafaka, tazminat vs gibi taleplerimden dolayı dosyam yargıtayda,4 yaşındaki oğlumuzun velayeti bende, boşandıktan sonra mahkemem devam ederken başka bir beyle seviyeli ciddi olarak bir şekilde görüşmemin konuşmamın (bunlara telden, pc den yüzyüze dahil) mahkemeye ya da çocuğumun velayetine olumsuz bir etkisi olurmu, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim... Saygılarımla,

Sayın konuk,
Yargıtay, bence yanlış olarak, bu husus temyiz nedeni olarak ileri sürülmüş ise boşanma hükmü kesinleşene dek eşlerin birbirine sadık olmasını öngörmektedir.
Sizin anlatımınızdan, eşiniz kararı temyiz etmemiş ve siz de salt nafaka ve tazminat yönünden temyiz etmişsiniz diye anlıyorum. Bu nedenle boşanma kararının kesinleşip kesinleşmediğinin bir avukat tarafından incelenmesini ve bunun sonucuna göre hareket etmenizi öneririm.
Old 20-10-2011, 14:45   #3
Konukgzm

Önemli boşanma hükmü

Merhaba,

daha önce de bahsettiğim gibi nafaka tazminat vs bunlardan dolayı temyiz eden taraf ben oldum, boşanma hükmü olarak nitelendirdiğiniz nedir anlayamadım ama nüfusa bildirilerek eşimin üzerinden kaydım düştü, bu durumda başkasıyla görüşüyor olmam (tekrar belirteyim seviyeli bir şekilde msn,tel, yüzyüze görüşmemin)davanın seyrini ve ya çocuğumun velayetini etkilermi, şimdiden ilginize ve cevaplarınıza teşekkür ederim. Saygılarımla,
Old 20-10-2011, 15:50   #4
üye38190

Çözüm

Alıntı:
Merhabalar, ben eşimden ayrıldım resmi olarak boşandık ancak nafaka, tazminat vs gibi taleplerimden dolayı dosyam yargıtayda,4 yaşındaki oğlumuzun velayeti bende, boşandıktan sonra mahkemem devam ederken başka bir beyle seviyeli ciddi olarak bir şekilde görüşmemin konuşmamın (bunlara telden, pc den yüzyüze dahil) mahkemeye ya da çocuğumun velayetine olumsuz bir etkisi olurmu, bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim... Saygılarımla,

Öncelikle dosyanız Yargıtayda olduğuna göre toplanacak deliller toplanmıştır. Bu saatten sonra yeni bir vaka ileri sürülerek dosyaya müdahale edilemez. Ancak dosyanın Yargıtaydan bozularak dönmesi durumunda, yargılama yapılırsa açıkladığınız konulara ait bir durum söz konusu olabilir. Örneğin ayrıldığınız eşiniz bu ilişkiniz sebebiyle çocuğunuz velayetini isteyebilir. Ancak bu gibi durumlar istisnadır. Zaten siz de ilgili kişiyle seviyeli bir ilişkiniz olduğunuzu belirtmişdiniz. Durumun ayrıntılarını bilmek lazım..
Old 20-10-2011, 21:27   #5
Konukgzm

Önemli yanıt

Yeniden merhaba, size tekrar tekrar yazıyorum kusura bakmayın ama durum netleşsin istiyorum, duruma göre eşimin çocuğun velayetini isteyebileceğini yazmışsınız ben eşimin ikinci eşiydim, ilk eşinden kızı var 7 yaşında oda şuan eşimin yanında annesi almıyor ve eşim işinden dolayı 1 hafta şehir dışında 1 hafta şehiriçinde kalıyor bundan dolayı kızıda bakıcıda kalıyormuş,15 günde bir görüyor onda da ben arayıp çocuğu görmeye gelecekmisin diye sorarsam görmeye geliyor bu zamana kadar evinde 1 gece kaldı 2 -3 saatliğine alıp geri getiriyor bu durumda ortak olan çocuğumuzun yaşadığım birliktelikten dolayı benden alınıp babasına verilme ihtimali olabilirmi, tekrar teşekkür ederim... Saygılarımla...
Old 21-10-2011, 08:44   #6
üye31284

Alıntı:
Yazan Konukgzm
Yeniden merhaba, size tekrar tekrar yazıyorum kusura bakmayın ama durum netleşsin istiyorum, duruma göre eşimin çocuğun velayetini isteyebileceğini yazmışsınız ben eşimin ikinci eşiydim, ilk eşinden kızı var 7 yaşında oda şuan eşimin yanında annesi almıyor ve eşim işinden dolayı 1 hafta şehir dışında 1 hafta şehiriçinde kalıyor bundan dolayı kızıda bakıcıda kalıyormuş,15 günde bir görüyor onda da ben arayıp çocuğu görmeye gelecekmisin diye sorarsam görmeye geliyor bu zamana kadar evinde 1 gece kaldı 2 -3 saatliğine alıp geri getiriyor bu durumda ortak olan çocuğumuzun yaşadığım birliktelikten dolayı benden alınıp babasına verilme ihtimali olabilirmi, tekrar teşekkür ederim... Saygılarımla...

Baska bir iliskiniz olmasi velayetin sizden alinmasi icin yeterli sebep degildir. Ancak bahsettiginiz seviye cocugun menfaatleri acisindan goreceli bir kavramdir. Ve onemli olan cocugun menfaatidir. Birlikteliginizin cocugun fikri/ahlaki yapisini bozdugu iddia ve ispat edilirse aleyhinize sonuc dogabilir.

Velayet, her zaman dava konusu yapilabilir, sadece bosanma davanizin kesinlesmesine sonuc baglamayin.

Ancak sadece bu anlatimlarinizla sonuca ulasilamaz. Bir avukata dogrudan basvurarak danismanlik hizmeti almaniz menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi