Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşimin alkol problemi var

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-12-2012, 17:14   #1
yabancı

Varsayılan Eşimin alkol problemi var

merhabalar..ben 29 yaşında altı yıldır evli bir bayanım çalışmıyorum ve dört yaşında bir kızım var.eşimle anlaşamıyoruz her gün kavga ediyoruz artık çekemiyorum alkol problemi var her gün olmasa da haftada en az iki üç gece çok sarhoş geliyor diğer günlerde de birer ikişer birası kesin var çok rahatsız ediyor ayyaşlar gibi dışarıda içip içip gelmesi.bunu çok konuştum çok ayrılmaya kalkıştım ama hep barıştık fakat bir iki hafta tamam sonra gene aynı yani çözülmüyor ve bende artık boşanmak istiyorum.bir cafemiz var birde arabamız bir mal varlığımızda yok yani ama olan konusunda ne yapabilirim nafaka konusunda nasıl bir süreç izlemeliyim evden gitmek istiyorum ama çocuk konusunda bana zorluk çıkarıcak eminim nasıl bir yol izlemeliyim ve birde başka bir durum daha var bundan bir sene önce felan evdeki bilgisayara casus programı kurup konuşmalarımı yazışmalarımı kayıt etmiş fakat benim yazışmalarımda bir şey yok ama kendisi bilgisayarcı bizim bilgisayardan kendisi başka bir mail alıp başka bir adla benmiş gibi o arkadaşımla konuşmuş abes şeyler ve bunları kayıt edip çıktı almış beni tehtid ediyor bunlarla. bu konuda araştırdım biraz bunlar delil teşkil etmezmiş ama tam olarak öğrenmek istiyorum kızımı alabilirmi benden ...şimdiden teşekkürler
Old 06-12-2012, 21:38   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Eşinizin alkol bağımlılığı, kavga, aile birliğinin gereklerine aykırı davranışları vb ileri sürerek evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeniyle boşanma davası açabilirsiniz.

Çocuğunuzun yaşı göz önünde tutularak anne şefkati ve ilgisine ihtiyacı olması nedeniyle çocuğun yüksek yararı gereğince velayeti size verilecektir.

Kafe ve araç sizin üzerinize kayıtlı değilse nafaka ve tazminat taleplerinizin teminat altında olması nedeniyle talebiniz halinde tedbir konulabilir.

İzniniz olmadan kaydedilmiş yazışmalarınız delil olarak sunulamaz.

Sunulduğu durumda delil olarak değerlendirilemez.

Ayrıca yazışmalarınızın izniniz olmadan kayıt edilmesi, adınıza hesap oluşturularak üçüncü kişilerle yapılan yazışmalar delil niteliği olmadığı gibi bu fiiller ceza kanunu açısından suç niteliğinde bir fiillerdir.

Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız yararınıza olacaktır.
Old 07-12-2012, 12:59   #3
yabancı

teşekkür ederim açıklamalarınız için ..bu arada geçen akşam bir şey daha öğrendim. telefonunda mesaj buldum "biz kendi evimize gittikten sonra bize ne ondan " diye bir bayanla mesajlaşmış bu mesajı kendme attım ve ekranın fotosunu çektim bunlar benim yararıma olurmu ben bunu delil olarak gösterip telefon kayıtlarının incelenmesini sağlayabilirmiyim telefon bir erkek adına kayıtlı ama bir bayan kullanıyor aslında iki numara var mesajlaştığı ama ikisinide aynı kişi kullanıyor neyse bu benim için iyi birşeymi? birde ben evden gidersem ve mahkeme açarsam suçlu olmam demi çocuğu alıp gitmem yani ne sonuç doğuru nasıl bir yol izlemem lazım tabiki bir avukat tutucam ama o zamana kadar nasıl davranmam lazım ... teşekkürler
Old 08-12-2012, 16:14   #4
yabancı

bundan önceki mesajımı cevaplayamadınız ama benim boşanma için bu ayın sonuna kadar başlatmam gerekiyor fakat merak ettiğim bişey daha var.mahkemeyi ben açıcam peki kızımı alıp gitmem ne sonuç doğurur.şimdi ben evden gidip sonra mahkeme açmayı planlıyorum ama nasıl bir yol izlemeliyim ...
Old 08-12-2012, 16:17   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan yabancı
teşekkür ederim açıklamalarınız için ..bu arada geçen akşam bir şey daha öğrendim. telefonunda mesaj buldum "biz kendi evimize gittikten sonra bize ne ondan " diye bir bayanla mesajlaşmış bu mesajı kendme attım ve ekranın fotosunu çektim bunlar benim yararıma olurmu ben bunu delil olarak gösterip telefon kayıtlarının incelenmesini sağlayabilirmiyim telefon bir erkek adına kayıtlı ama bir bayan kullanıyor aslında iki numara var mesajlaştığı ama ikisinide aynı kişi kullanıyor neyse bu benim için iyi birşeymi? birde ben evden gidersem ve mahkeme açarsam suçlu olmam demi çocuğu alıp gitmem yani ne sonuç doğuru nasıl bir yol izlemem lazım tabiki bir avukat tutucam ama o zamana kadar nasıl davranmam lazım ... teşekkürler

Sizin, eşinizin telefonundaki mesajı kendinize atmakla, eşinizin bilgisayarla yaptıkları arasında hukuken fark yok. Ama en azından durumu eşitlemiş oldunuz. Eşinizin telefon kayıtlarını inceletirseniz, sadece kim kimi aramış ve mesaj atmış (sadece telefon numaralarını)onu öğrenebilirsiniz. Konuşma ve mesaj içerikleri bildirilmemektir.

Boşanma davası açan tarafın ayrı yaşama hakkı olduğu için, dava açarsanız evden ayrılmanız (sizin deyiminizle)"suç" teşkil etmez.
Old 09-12-2012, 11:11   #6
yabancı

çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi