Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Uyap sistemindeki dökümanlar siyah zeminli gözükmesi

Yanıt
Old 15-02-2012, 17:31   #1
Av.Hamdi Özkaya

Merhaba arkadaşlar,
Uyap sistemine taranarak yüklenmiş belgeleri bilgisayarıma indirdiğimde belgeler siyah zemin üzerine beyaz yazılı olarak çıkıyor. Bunun sebebi ne acaba ? Evrak tek sayfaysa Windows editörde renkleri ters çevirerek düzeltebiliyorum ama evrak birden fazla ise 2.ve diğer sayfalarda bu işlemi yapamıyorum. Nasıl yapılacağını bilen arkadaş var mı ?
Şimdiden teşekkürler..
Old 15-02-2012, 18:48   #2
halil999

üstad dosyayı gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırm. taranmış dosyalar tiff formatındadır. sayfaları tek tek jpeg olark kaydederek renkleri ters çevir işlemi yapabilirsiniz. http://www.tamindir.com/xnview/ adresinden xnwiev proğramı ( ücretsiz ) işini görebilir. iyi akşamlar.
Old 15-02-2012, 20:56   #3
Av.Hamdi Özkaya

Alıntı:
Yazan halil999
üstad dosyayı gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırm. taranmış dosyalar tiff formatındadır. sayfaları tek tek jpeg olark kaydederek renkleri ters çevir işlemi yapabilirsiniz. http://www.tamindir.com/xnview/ adresinden xnwiev proğramı ( ücretsiz ) işini görebilir. iyi akşamlar.

Çok teşekkür ederim üstadım. Belirttiğiniz program işe yaradı.
Old 11-10-2012, 19:30   #4
mdelen82

harikasınız ya. ne zamandır bu sorununun çözümünü arıyordum. Teşekkürler...
Old 26-04-2013, 08:44   #6
Avukat Hakan Eren

Sevgili meslektaşlarım,

xnview programını indirdim yükledim çalıştırdım ama renkleri nereden ters çevireceğimi bulamadım!

Lütfen yardım...
Old 03-05-2013, 09:03   #7
mehmetemin

indirdiğiniz belge üzerine ters tıklayıp "xnwiev ile aç" seçeneğini tıklayın belge normal olarak açılacaktır
Old 03-05-2013, 11:15   #8
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan mehmetemin
indirdiğiniz belge üzerine ters tıklayıp "xnwiev ile aç" seçeneğini tıklayın belge normal olarak açılacaktır

Sayın meslaktaşım,
Belgeye sağ tık yapıp "birlikte aç" seçeneği içinden "xnview for windows"u seçiyorum, açıyor ve yine siyah!

Açılan program içinde "renkleri ters çevir" gibi bir buton da göremeyince...

Halen, tavsiyeniz var ise yardımlarınızı bekliyorum.

Selam ve saygılarımla...
Old 05-06-2013, 16:28   #9
Av.Armağan ÖZMEN

Alıntı:
Yazan Avukat Hakan Eren
Sayın meslaktaşım,
Belgeye sağ tık yapıp "birlikte aç" seçeneği içinden "xnview for windows"u seçiyorum, açıyor ve yine siyah!

Açılan program içinde "renkleri ters çevir" gibi bir buton da göremeyince...

Halen, tavsiyeniz var ise yardımlarınızı bekliyorum.

Selam ve saygılarımla...

Hakan abi,

belgeyi farklı kaydetten JPEG olarak kaydetmeyi denedin mi?
Old 05-06-2013, 17:12   #10
Avukat Hakan Eren

Alıntı:
Yazan Av.Armağan ÖZMEN
Hakan abi,

belgeyi farklı kaydetten JPEG olarak kaydetmeyi denedin mi?

Armağan'cım,

Av.Can Doğanel'in tavsiye ettiği "irfanview" programını yükledim, SORUN ÇÖZÜLDÜ!

Bu programla açınca renkler düzgün oluyor. Gerçi Beşiktaş'ımın renkleri her halükarda güzel; siyah beyaz da güzel, beyaz siyah da güzel...
Old 06-06-2013, 19:55   #11
hukukbilgisi

Photoscape programı da bu konuda yardımcı olabilir. Negatife çevirme dışında da onlarca yararlı özellik bulundurmaktadır.

http://www.photoscape.org/ps/main/download.php
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi