Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İOS ve Android için mevzuat programı önerisi olan var mı?

Yanıt
Old 20-03-2014, 14:07   #1
Adli Tip

Varsayılan İOS ve Android için mevzuat programı önerisi olan var mı?

Mobil cihazlar için mevzuat ve veya içtihat programları konusunda meslektaşlardan önerisi olan var mı?

Saygılar,
Old 21-03-2014, 15:22   #2
txyz

https://play.google.com/store/apps/d...t.act ivities

Androidde Uyap Mevzuatı kullanabilirsiniz. Dosya boyutu 11mb ancak bütün mevzuat yüklendiğinde 1,5 gb'ı buluyor, çevrimdışı kullanabiliyor.

https://play.google.com/store/apps/d...tc.basbakanlik

Başbakanlık uygulaması ile çevrimiçi olmak şartıyla mevzuata ve resmi gazeteye ulaşabilirsiniz. Ayrıca devlet arşivlerine de ulaşabiliyorsunuz.
Old 26-03-2014, 10:01   #3
kamaci

İyi günler
IOS için en beğendiğim mevzuat ve içtihat uygulaması AVUKAT isimli uygulamadır. İçinde faiz hesap, SMM hazırlama, Yargılama Giderleri gibi ufak hesap araçlarıda bulunmaktadır. Çalışmak için İnternet bağlantısına ihtiyaç duymaz.
Tavsiye Ederim.

Ayrıca bir uygulama ise HUKUKÇU ama bana pek kullanışlı gelmedi.
Old 26-03-2014, 11:52   #4
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Mobil cihazlar için mevzuat ve veya içtihat programları konusunda meslektaşlardan önerisi olan var mı?

Saygılar,

Birçok program denedim ama kimisi çok yavaş, kimisi güncellenmiyor, bazıları da çok fazla yer kaplıyor.
Ben de şöyle bir çözüm ürettim: Yasaları UYAP Mevzuat programından güncel halleri ile kopyalayıp bir ofis programı ile html belgesine dönüştürdüm ve telefonumda bir klasöre kaydettim. Telefondaki internet tarayıcı ile açabiliyorum. Böylece hem az yer kaplıyor, hem de arama vb. işlevlerini kolayca kullanabiliyorum. Aynı şeyi yasaları metin belgesi olarak kaydederek de yapabilirsiniz. Ara sıra güncelleme gerekip gerekmediğini kontrol etmek dışında zorluğu olmayan bu seçeneği öneririm.
Old 30-03-2014, 09:50   #5
Av.Kenan KIZIL

Google Play'deki UYAP Mobil'i bende tavsiye ediyorum.Program sürekli güncelleniyor,içinde tüm mevzuat var ve içtihatlar.Kötü tarafı ise arayüzünün geliştirilmesi ve daha kolay kullanılabilir hale getirilmesi lazım.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi