Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Katılım Alacağı Davasının Süresi

Konuyu Kilitleyin
Old 14-01-2013, 14:28   #1
Konuk

Acil Katılım Alacağı Davasının Süresi

Selamlar,

ben eşime boşanma davası açtım hakim boşanma kararı verdi. Bağlanan Nafaka ve tazminatlar için temyize gittim, şuan dosya 3 aydır yargıtayda. Akabinde katılım alacağı davası açmaya hakkımın olduğunu öğrendim ve davayı açtım. Şubat'a ön inceleme duruşması verildi. Bu davada boşanma davası ve temyiz süresi gibi uzun sürer mi? Kaç duruşma yapılır böyle bir davada? Maddi sıkıntı içerisindeyim ve bu dava için bir avukat tutmam gerekir mi? Boşanma davası yeterince beni yıprattı, daha fazla gücüm kalmadı ve davaların bir an önce sonuçlanmasını beklemekteyim.

KATILIM ALACAĞI DAVASI tahminen ne kadar sürer, boşanma dosyasının temyizden dönmesi mi beklenir yoksa ayrı bir dava olarak mı görülür?
Vereceğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim.
Old 14-01-2013, 15:28   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Selamlar,

ben eşime boşanma davası açtım hakim boşanma kararı verdi. Bağlanan Nafaka ve tazminatlar için temyize gittim, şuan dosya 3 aydır yargıtayda. Akabinde katılım alacağı davası açmaya hakkımın olduğunu öğrendim ve davayı açtım. Şubat'a ön inceleme duruşması verildi. Bu davada boşanma davası ve temyiz süresi gibi uzun sürer mi? Kaç duruşma yapılır böyle bir davada? Maddi sıkıntı içerisindeyim ve bu dava için bir avukat tutmam gerekir mi? Boşanma davası yeterince beni yıprattı, daha fazla gücüm kalmadı ve davaların bir an önce sonuçlanmasını beklemekteyim.

KATILIM ALACAĞI DAVASI tahminen ne kadar sürer, boşanma dosyasının temyizden dönmesi mi beklenir yoksa ayrı bir dava olarak mı görülür?
Vereceğiniz bilgiler için sizlere çok teşekkür ederim.

Sayın konuk,
Katılım alacağı davanızda öncelikle boşanma kararının kesinleşmesi beklenecektir. Davanın ne kadar süreceğine dair bir tahminde bulunmak imkansızdır. Davanızı bir avukatla birlikte takip etmeniz süreci kısaltacak ve hak kaybına uğramanızı önleyecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi