Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

öğrenci hakkı var mıdır?

Old 22-04-2006, 13:04   #1
okan

Varsayılan öğrenci hakkı var mıdır?

2001 yılında başlayan doktora serüveni 9 Eylül Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde devam ediyorken, iş sadece üds'den 50 puan almaya kalmıştı.2005 mart ayında son sınav hakkımı kullanacakken öğrenci affı çıkacağı söylentileri üzerine hazırlanamamış olmamdan dolayı sınavı pas geçip kaydımı sildirdim ki, dil sınavından iki sınav hakkı daha kazanayım. Af çıktı gidip kaydımı yenileyeyim derken üds barajının 60'a çıkarıldığını öğrendim yeni kayıt olduğum için yeni sisteme dahil olduğum söylendi. Ben yeniden doktora eğitimine başlayan bir öğrenci olmamama rağmen senato kararı olduğu söylendi. 2006 mart dönemi üds sınavı notum 51.25 geldi 60'ı tutturamadım. Geçmişte kazanılmış haklarımı afla beraber kaybetmiş olmam beni üzdü. Şimdi ne yapabilirim diye düşünürken konuyla ilgili görüşlerinizi almak istedim. Acaba idari mahkemede bu konuyu dava konusu yapsam boş yere zaman ve para mı kaybederim? Öğrenci hakkı diye bir şey var mıdır? Yoksa devlet istediği gibi kanun ve yönetmelik değişiklikleriyle insanların kazanılmış olan haklarını elinden alabilir mi?
Old 16-10-2006, 12:20   #2
tüketichakları

Varsayılan Yönetmeliği dikkatli okuyunuz

Sanırım sizin sorununuzun cevabı Üniversitenizin yönetmeliklerinde vardır. Lütfen o yönetmeliği dikkatli okuyun.Kalın sağlıcakla
Old 16-10-2006, 16:21   #3
medenikal

kaydınızı sildirmişsiniz;

kaydın silinmesi işlemini isteğinizle yapmışsınız;

isteğinizle yapmamış olsaydınız belki zayıf ihtimalde olsa ;konu tartışılabilirdi;

yeniden kayıt yaptırmakla ;var olan statüleri kabul etmiş sayılırsınız;

artı 60 olması hak mahrumiyeti sağlayacak kadar ; zarar verici ;önleyici bir işlem de değildir;
Old 02-02-2007, 16:01   #4
okan

Varsayılan öğrenci hakkı var mıdır?

Konuyla ilgili açılan davada üniversite senatosunun üds dil yeterlilik sınavı başarı puanını yükseltme yetkisinin bulunmadığı sonucundan dolayı YD alındı. Buradan şu çıkıyor eğer öğrenci hakkını ararsa sonuç çıkıyor ve hak yerini buluyor.
İyi çalışmalar.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi