Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Uyap Sertİfİka SÜresİ

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-10-2007, 19:30   #1
OLCAYK

Varsayılan Uyap Sertİfİka SÜresİ

Merhabalar,
Uyap Sertifika süresi dolupta yeniden alan ve dolayısıyla yeniden almak için ne tür işlemler yapılması gerektiğini bilen meslektaşlarım yol gösterebilirler mi?
Old 31-10-2007, 21:27   #2
filorinalı 1

Varsayılan baronuza müracat

Henüz uyap sertifikasını almış iken süresinin dolduğunu öğrendik. Konya Barosu yeni sertifikaları getirtiyor, bunları yükledikten sonra yeni şifre almak üzere aynı işlemleri yapmamız gerektiğini öğrendik. Umarım biz bunları yapana kadar yine süreleri dolmaz.
Old 31-10-2007, 21:30   #3
OLCAYK

Site içi yazışma kurallarına uymadığından içimdekileri yazmayacağım. Ama şu kadarını söyleyeyim sanki her yıl avukatlık ruhsatımız yenileniyormuş gibi ACABA HALEN AVUKAT MISINIZ diye mi yeniden yeniden bu işlemleri yapacağız. HA TABİ BİRDE YENİDEN YENİDEN SERTİFİKA ÜCRETİNİ ÖDEYECEĞİZ.............................mi?
Old 31-10-2007, 21:36   #5
OLCAYK

Sayın Can,
Biz ilk sertifikayı alırken şimdi hatırlamıyorum ama 10,00 YTL civarı bir ücreti baromuza ödedik.
Old 31-10-2007, 21:41   #6
Av. Can DOĞANEL

Belki CD ve posta ücreti için almışlardır. İstanbul'daki Avukat sayısı düşünülünce..
Ayrıca benim bildiğim. Yenileme daha hızlı oluyormuş. Telefonla ulaşabilirseniz. Mail adresinize gönderiliyormuş diye duymuştum.
Old 31-10-2007, 21:57   #7
OLCAYK

Sertifikayı baromuzdan gidip teslim aldık, anlayamadığım CD ücretli olsa bile CD' yi gidip barodan bizim teslim aldığımız düşünülürse ücret bu kadar tutar mı? Diğer barolarda ücretsiz olduğunu, en azından Bandırmada, yeni öğrendim. Soralım bakalım baromuza
Old 31-10-2007, 22:30   #8
Av.H.Sancar KARACA

Rahatsiz Yok canım...

Alıntı:
Ne ücreti? Biz ücret falan vermedik!

Sertifika için 25,00.-YTL ödemiştik.Ekim sonunda sertifikanın süresinin dolacağı söylenmişti.Demek ki, yenileme ücretini de yarın öğreneceğiz.
Old 31-10-2007, 22:32   #9
OLCAYK

Üstelik Ankara' da 25,00 YTL, bu durumda Sayın Can' ın iyiniyetli posta ücreti teoriside çürümüş oluyor maalesef...
Old 01-11-2007, 10:30   #10
Av.Nur Hayat BURAN

Yeni Fikir izmir'de de ücret ödemedik

Alıntı:
Yazan Av. Can DOĞANEL
Ne ücreti? Biz ücret falan vermedik!
ben de vermedim. İzmir Barosuna kayıtlıydım sertifikayı aldığımda...
Old 01-11-2007, 11:55   #11
OLCAYK

Mutsuz

İstanbul Barosu'nun yeni sertifika için uygulaması; Bilgi işlem servisi aranarak yeni sertifikanın gelip gelmediği soruluyor, gelmiş ise servisten mail atılıp ayrıca şifre bilgileri bildiriliyormuş.
Old 01-11-2007, 12:31   #12
Av. Can DOĞANEL

Ödediğiniz ücretler için makbuz aldınız mı? Almadıysanız bu sefer almayı deneyin bence..
Old 01-11-2007, 12:33   #13
OLCAYK

İstanbul Barosu makbuz vermişti. Bu sefer ücretten bahsedilmedi.
Old 01-11-2007, 14:13   #14
Av.Barış

bizim baromuzda ücret alınmıyor.ama duyumlarımıza göre bakanlık yakında avukat portalı için bizden para isteyecekmiş.
şimdiden söylüyorum böyle bir saçmalık olursa ertesi gün yargıya başvurucam
Old 02-11-2007, 17:04   #15
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Yenileme için 30 ytl ödedim
9 ekimde bitmişti

Yenileyince eski şifreniz geçerli oluyor. En azından bende öyle oldu. Ne yaptıkları pek belli olmuyor.

Bakanlık ücret almıyorsa baronun bizden para alması çok ilginç

Saygılar
Old 02-11-2007, 17:16   #16
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Yenileme ücreti neyin nesi?

Alıntı:
Yazan muzaffererdogan
Yenileme için 30 ytl ödedim
9 ekimde bitmişti

Yenileyince eski şifreniz geçerli oluyor. En azından bende öyle oldu. Ne yaptıkları pek belli olmuyor.

Bakanlık ücret almıyorsa baronun bizden para alması çok ilginç

Saygılar

Ben de bugün uğradım. Her yıl kart ücreti gibi, abonelik ücreti gibi bir miktar para ödenmesi gerektiği söylendi. ...... 'dan teknik destek alınıyormuş da, onlara ücret ödeniyormuş da... "İyi ya o zaman biz de başvuruyu oraya yapalım, ücreti de oraya ödeyelim " dedim . Dediğimle kaldım. Cevap yok da, dosyalarımızın takibi için yenileme ücretini ödeyip sonrasında da girişimde bulunursak bulunacağız bakalım.
Bu arada, sertifika süresi 31 Ekimde sona erdiğinden hizmeti de kesmişler. Amenna. Parayı veren düdüğü çalar.
Devlet de, baro da parasız iş yapmaz mı oldu ne?
Old 02-11-2007, 17:22   #17
OLCAYK

Ankara önde, yok mu arttıran? Nasıl bir sistem bu? Kimi barolar ücret almıyor, kimi barolar bir kere ücret alıyor, kimi barolar sürekli arttırıyor... Hayret doğrusu!
Old 02-11-2007, 17:24   #18
OLCAYK

Şimdi Bakanlığa sorsak standart olarak gelecek uygulama bütün barolarca ücret alınması mı olur acaba? Ankara' daki arkadaşlar en azından barolarına bu paranın Bakanlığa mı aktarıldığını, yoksa kendilerinde mi kaldığını sorsalar. Zira bu sene İstanbul Barosu yenileme için ücret almadı. Hoş henüz yenilemem gerçekleşmedi, mail atacağız dediler attılar, ama parola için arayacağız dediler aramadılar...
Old 02-11-2007, 18:32   #19
Av. Muzaffer ERDOĞAN

Faturaya baktım

Paketleme, dağıtım teknik destek olarak özel bir şirket tarafından kesilmiş.

Ben bunları istemedim ki!

Saygılar
Old 02-11-2007, 18:46   #20
OLCAYK

Biz geçen sene baro tarafından düzenlenmiş ve kdv içermeyen bir makbuz almıştık.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi