Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminatımı alamıyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-10-2014, 16:59   #1
Konuk

Varsayılan tazminatımı alamıyorum

iyi günler
1-eşimin beni aldatması üzerine bosanma ve maddi manevi tazimanat davası actım dava sonuclandı bosandık ve 25 bin TL lik tazminat kazandım fakat bu parayı alamıyorum cunku eşimin üzerine sadece bir ev var ve sadece emekli maası var bunlarda koruma altında oldugu için alamıyoruz neler yapmam gerekir ?
2-eşimle 2001 yılından önce ortak almıs oldugumuz ama onun adına kayıtlı yazlık evimiz vardı fakat bosanmadan 1 yıl öncesinde bunu 200bin TL'ye satılmıs ve bu paraylada baska sehirden ilk önce ilişkisi oldugu ayrılmamıza sebep olan kadının üzerine sonrada abisinin üzerine tapuyu geçiriyorlar burdanda bir hak idia edebilir miyim ?
3-200 bin tl ye sattıgı satmıs oldugu yazlık evden sonra yine bankaya yatırmadıgı için ve tapuda üzerine bişey olmadıgı için parasının olupta ödemediğini iddia edebilir miyiz ?
Old 24-10-2014, 23:14   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Eşiniz boşanmadan önce mal rejimi alacağınızın ödenmesini önlemek için mal varlığını elden çıkarmış ise,koşulları varsa mal rejimi tasfiye alacağı davası açabilir ve devirden yararlananlara davayı ihbar edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 25-10-2014, 09:15   #3
Konuk

cevabınız için tşk ederim habibe hanım 3 farklı soru sormustum siz sadece 2.sine cevap vermişsiniz 1 ve 3 numaralı sorularımıda cevaplarsanız sevinirim.
Old 25-10-2014, 11:19   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

1-Mahkemece verilmiş bir karar olmadığı sürece eşler malları ve paraları ile ilgili olarak dilediği işlemi yapabilir.Bu nedenle satmış olduğu yazlığın parasını bankaya yatırmadı diye bir dava açılmaz.Ancak bu taşınmazın alımına katkı yaptığınız iddiasıyla mal rejimi tasfiye alacağı-boşanmadan itibaren 10 yıllık süre içinde- davası açabilirsiniz.

2-Boşanma sonrası hükmedilen tazminat öncelikli alacak değildir.Bu nedenle emekli gelirinden kesinti yapılmasını da isteyemezsiniz.
Eşinizin adına kayıtlı konut kaydına haciz isteyebilirsiniz.Fakat borçlu da satış aşamasında meskeniyet iddiasında elbette bulunabilir.

Tüm verileri ve olanakları değerlendirmek için bir avukata doğrudan başvurmanız yararınızadır.
Old 28-10-2014, 09:48   #5
Konuk

cevap için teşekkür ederim habibe hanım

3-200 bin tl ye sattıgı satmıs oldugu yazlık evden sonra yine bankaya yatırmadıgı için ve tapuda üzerine bişey olmadıgı için parasının olupta ödemediğini iddia edebilir miyiz ?
bu sorudan kastım parası olmadıgı için tazminatımızı ödemiyor ya bu adam ama satmıs oldugu evden eline gecen 220 bin TL lik bir para var bunun üzerinden bir şey iddiia edebilir miyiz ?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi