Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

gsm dökümü

Konuyu Kilitleyin
Old 14-03-2008, 13:28   #1
ece eren

Kitap gsm dökümü

bir boşanma davasında benim cep telefonumun dökümanı gsm şirketinden hakim kararı ile istenmiş ben evli bir bayanım boşanma davasını açan davacı bayan benim hattımla eşinin hattı arasında mesajlaşma ve görüşme olduğunu talep ederek benim numaramı farklı bir isim kullanarak mahkemeye sunmuş benim tel dökümüm gsm firması tarafından mahkemeye gönderilirmi? gönderilirse bu davacı bayan benim dökümmde bulunan diğer numaraları arayarak konuşabileceğini düşünmekteyim bunun nasıl önüne geçebilirim lütfen yardımcı olun?
Old 14-03-2008, 13:51   #2
hukukcu

Cep telefonu görüşme dökümleri artık gsm şirketlerinden istenmiyor. Kayıtlar Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığından isteniyor.Buradan istenen kayıtlar isim ve telefon şeklinde isteniyor. İsim ve telefon numarası uyuşmadığı takdirde kayıtlar gönderilmeyecektir.

Eğer gönderilmişse bile, hakimden, kayıtların özel hayatınıza ait bilgilerin gizli tutulmasını talep edebilirsiniz.
Old 14-03-2008, 18:32   #3
ece eren

Varsayılan gsm dökümü sayın hukukçu

yazmış olduğunuz cevap ve ilginiz için teşekkür ederim.
bu konuyla ilgili bana kanun maddelerini verebilirmisiniz? bazı avukatlar hakimkararı ile dökümlerin rahatlıkla alınacağını söylüyor. bilgilendirirseniz sevinirim
Old 14-03-2008, 20:54   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Avukatların verdiği bilgi doğru.İsim, soy isim ve telefon numarası birbirini doğrulamakta ise, bilgi dosya içine gelir.

Fakat yazdıklardınızdan hukukcu meslektaşımın da işaret ettiği üzere,bilgi yanlışlığı ve ya eksikliği mevcut bu bağlamda mahkeme dosyası içine gelecek cevabi yazı bu somut duruma işaret eder nitelikte olacaktır.

Meslektaşlarımızın verdiği bilgiler doğrudur.

Saygılarımla.
Old 17-03-2008, 14:33   #6
ECE EREN

Varsayılan Gsm DÖkÜmÜ

Daha Önce YazmiŞ OlduĞum Sorunla İlgİlİ Bİr Avukat ArkadaŞim Konu Davanin Devam EttİĞİ Mahkemeye Bu GÜn Bİr DİlekÇe Verdİ. DİlekÇesİnde Dava Da Tararf Olmayan 3. KİŞlerİn HaberleŞme ÖzĞÜrlÜĞÜ Ve Bu HaberleŞmenİn DeŞİfre EdİleceĞİnİ Detaylandirarak (kanun Maddelerİ İle ) Hakİmlede Ön GÖrÜŞme Yapti Hakİm MÜzekkerelerİn ÇiktiĞini Ama Dosyayi İnceleyeceĞİnİ SÖylemİŞ Verİlen DİlekÇede İlgİlİ Gsm Kurumlarina Tekrar MÜzekkere Yazilmasi Ve Bu Talepten Vazgeİlmesİnİ İstedİk Hakİmİn Karari Ne YÖnde Olur İkİncİ Bİr MÜzekkere Yazarak Gelecek Olan DÖkÜmÜ Durdurabİlİrmİ?
Old 17-03-2008, 20:59   #7
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı
Alıntı:
Hakİmİn Karari Ne YÖnde Olur
KAHDEM genel nitelikte hukuksal destek vermekte ve kadınların hukuksal süreçlerde bir avukattan yardım ve destek almanının önemini ısrarla belirtmektedir..

Fakat mesajınızda belirttiğiniz gibi yazılan bir yazı konusunda hakimin nasıl karar vereceğini tahmin etmek bu alanın hem amacı dısındadır,hem de yanılgıya yol açacak niteliktedir.

Talebiniz konusunda dosya içeriğini bilen avukatınızdan daha detaylı bilgi almanız ve destek almaya devam etmenizi öneriyoruz.

KAHDEM 'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyoruz.
Old 18-03-2008, 14:56   #8
ece eren

Varsayılan gsm dökümü

mahkemeye vermiş olduğum dilekçeye hakim müzekkere cevaplarının beklenmesi notunu düşmüş bu durumda istenen dökümler geldiğinde müzekkere cevapları gelmiş olacak davacı bayan bu dökümleri aldığı vakit dökümde bulunan numaraları arayarak ileri geri konuşacak bu durumda benm uğrayacağım zararlardan özel hayatıma yapılan müdahaleden ve insanlara benim hakkımda söylenen yalan yanlış sözlerden nasıl kurtulacağım hakim bu kararı verirken dava ile ilgisi olmayan tarafların tamamen özel olan tel dökümlerini nasıl ister bununla ilgili ne yapabilirim hukukçu arkadaş gizlilik isteyebilirsiniz diye yazmıştı ama bunun mümkün olmadığını söylediler bu durumda ben dökümlerin davacı tarafın eline geçmesi ve çevremden ailemden belkide eşimden bana gelecek zararlarımı bekleyeceğim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi