Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 Aylık evlilik aldatma şüphesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-01-2021, 01:14   #1
Konuk

Varsayılan 3 Aylık evlilik aldatma şüphesi

Merhaba; günlerdir araştırıyorum burayla karşılaştım öncelikle böyle bir platform sunduğunuz için teşekkür ediyorum. Ben 2017 den beridir sevgili olduğum teyzemin oglu ile nişanlıyken 2 kere aldatınca ayrıldım. çok çabaladı ikna etti 6 ay geçti evlendim telefonu saklamayacağıma söz verdi. evlendim. şimdi evliliğimin ilk ayında aldattığını bi kızla buluştuğunu wp üzerinden mesajları ile ve bi erkek arkadaşıyla o kız hakkında cinsel yakınlaşmasını anlatmasını okudum. usülsüz olarak habersiz girdim annesi ve ablasına okudum aslında şahitler. bunun üzerine evlilik bir aylık diye ayrılamadım affettim ama yine de telefon saklamaya devam etti ve ben elime geçiremedim bu süre içerisinde hakaret şiddet aşağılama kıyaslama isteksizlik ilgisizlik ayrı yatma gibi bi çok psikolojik ve fiziksel şiddetle karşılaştım, annesiyle aynı evde yaşamamıza rağmen her seferinde ikisi birlik olup beni küçük düşürdü umursamadılar. En son kavga ettik ve babamı aradım neyse beni kendisi annesi ile getirip babama bıraktı bir haftadır da kesinlikle konuşmadım, evliliğimiz içinde gizli instagram kullandı gizli paylaşımlar yaptı , sürekli bendem boşanacağını söyleyip durdu, şimdi boşanmak istiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olur musunuz? anlaşmalı boşanmada evlilik yıl olmak zorunda mı , çekilmeli dava açsam ne yapabilirim?
Old 31-01-2021, 12:09   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Evliliğiniz 1 yılı doldurmadığı için evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını TANIK anlatımları ve delillerle kanıtlamak zorundasınız. Anlaşmalı boşanmada, karşı taraf eşiniz de boşanmayı istemeli ve ayrıca varsa nafaka ve tazminat taleplerinizi de kabul etmelidir. Bunlardan birini kabul etmiyorsa veya miktarlarda anlaşamıyorsanız zaten anlaşmalı boşanma da olmaz.

Şu anda boşanmak istiyorsanız ve tüm talepleriniz karşı tarafça kabul ediliyorsa veya sadece boşanmak istiyorsanız ve nafaka ve tazminat talepleriniz de yoksa ve karşı taraf da boşanmak istiyorsa başka talebi yoksa; geçimsizliğe ilişkin tanık dinleterek boşanmayı gerçekleştirebilirsiniz.

Anlaşmalı boşanma durumunuz zaten yoksa çekişmeli boşanma davası açıp, varsa nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz. Davanızı da yazılı ve sözlü tüm delillerinizle kanıtlama yoluna gidebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek alınız.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi