Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Anket Sonucu: Yeni Avukat Kimliklerinde indirim çipi olmasını
Destekliyorum 247 89,49%
Desteklemiyorum 21 7,61%
Kararsız 8 2,90%
Oy Verenler: 276. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 324)

Yeni avukat kimliği mesleksel bir araçsa neden içinde indirim çipi var?

Yanıt
Old 10-12-2011, 19:50   #61
ilkay efe

Varsayılan Evet iş Avukatlık kimliğinin indirim yeteneğine kavuşmasıysaise kalem de satılmıştır.

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Mesele indirimse, çok daha fazlasını sağlayan kredi kartları var.
Ama mesele indirim değil. Sözkonusu olan, avukatlık kimliği.
Düşünsenize; kaleminiz var, indirim sağlıyor ama yazmıyor.

Savunma da satılmıştır.

O zaman Türkiye Cumhuriyetinin yeni dijital kimliğine sahip her vatandaşına da indirim sağlansın.Biz Barolar Birliği üyesi isek onlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üyesi.

İstanbul fethedilmeden evvel Bizanslılar melekler dişi mi erkek mi onu tartışıyormuş.

Biz de mesleğimiz öldürülürken hatta bunda bizim de katkımız varken yüzde kaç indirim sağladık onu tartışıyoruz.

Dijital kimlik. Sokaktaki gençlerin kullandığı kelime ile VVOOOVVVV.
Ne sağlıyor alışverişte indirim.
Ama ne oluyor?
Meslek ölüyor.
Nasıl?
Arabuluculuk geliyor yani şer' i hukuk legalleşiyor.Çoklu hukuk geliyor.
Cübbeli Ahmet Hocalar altlarında anlaşmalı ( tabela) arabulucu çalıştıracak. Biz de dijital kimliğimizle oh mutlu olacağız. Malum; indirim sağlıyor ya.

Saygınlığını koruyamayın cebinde sonsuz para olsa ne yazar.

Çoklu huku gelirken ses çıkartma indirim salayan ve dijital fişlenmeyi , izlenmeyi kolaylaştıran ALIŞVERİŞ ETMEYİ YÜCELTEN kartı sana bir başarı olarak sunsunlar.
Old 10-12-2011, 21:19   #62
üye38503

Alıntı:
Yazan ilkay efe
Savunma da satılmıştır.

O zaman Türkiye Cumhuriyetinin yeni dijital kimliğine sahip her vatandaşına da indirim sağlansın.Biz Barolar Birliği üyesi isek onlar da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı üyesi.

İstanbul fethedilmeden evvel Bizanslılar melekler dişi mi erkek mi onu tartışıyormuş.

Biz de mesleğimiz öldürülürken hatta bunda bizim de katkımız varken yüzde kaç indirim sağladık onu tartışıyoruz.

Dijital kimlik. Sokaktaki gençlerin kullandığı kelime ile VVOOOVVVV.
Ne sağlıyor alışverişte indirim.
Ama ne oluyor?
Meslek ölüyor.
Nasıl?
Arabuluculuk geliyor yani şer' i hukuk legalleşiyor.Çoklu hukuk geliyor.
Cübbeli Ahmet Hocalar altlarında anlaşmalı ( tabela) arabulucu çalıştıracak. Biz de dijital kimliğimizle oh mutlu olacağız. Malum; indirim sağlıyor ya.

Saygınlığını koruyamayın cebinde sonsuz para olsa ne yazar.

Çoklu huku gelirken ses çıkartma indirim salayan ve dijital fişlenmeyi , izlenmeyi kolaylaştıran ALIŞVERİŞ ETMEYİ YÜCELTEN kartı sana bir başarı olarak sunsunlar.

Alışverişi indirimli yapmak zorunda değilsiniz.İndirim yapılmasını olumsuz bulmak da bana çok zorlama geliyor.Hem her vatandaş eşit diyeceksiniz sonra da avukatlık egosuyla yüksek saygınlık bekleyeceksiniz.Sizin mantığınızla,biz avukatsak onlar da vatandaş o zaman arabuluculuk hakları da olsun,takipcilik de.Bazen avukatların bu memnuniyetsizliği beni de avukatlardan soğutuyor. Elma ve armutu karıştırmaması gereken bir meslek olmamıza rağmen maalesef başaramıyoruz.Arabuluculukla,yeni kimliğin ne alakası var? Sadece indirim mi sağlıyor bu kart başka avantajları yok mu, olmayacak mı? Siz nereden biliyorsunuz kimin neye ses çıkarıp çıkarmadığını? İndirimi desteklemek cebine para doldurmayı istemek midir?Umarım dijital kimliği kullanmayarak saygınlık kazanırsınız.Sakın indirimlerden yararlanmayın.Zira indirimden yararlanan cebini parayla doldurur.Gerçi benim bildiğim kadarıyla ekonomik durumu iyi insanlar da indirimi severler, yani 20-30 lirayla kimsenin cebidolmaz ama siz daha iyi biliyorsunuzdur eminim.
Old 11-12-2011, 19:42   #63
ilkay efe

Yanlış anlama var. Zira " Sizin mantığınızla,biz avukatsak onlar da vatandaş o zaman arabuluculuk hakları da olsun,takipcilik de." ne demek bu ben "Çoklu hukuk" ve onun dahilinde şer'i hukuk geliyor diyorum.

"Arabuluculukla,yeni kimliğin ne alakası var? "
Acaba sapla samanı karıştırdım mı?
Hayır çünkü ikisi de çok hassas konular ama Barolar birliği sitesine girince arabuluculuk ve avukatlık mesleğinin korunmasından çok "Bilmem Ne Firmasından İndirim ama o da Kartı Kullanırsanız " diye haberler görünce sorgulamak istiyorum.

Sorgulamalıyım ki gerçekten ve gerçekçilikten kopmamalıyım.

Sorgulamazsak kabul edersek ne farkımız kalır koyundan.

Bence yeni avukat kimliğine alışveriş çipi takılması da arabuluculuk ve dahi MÜTEKABİLİYET ESASI OLMADAN yabancı hukuk bürolarının Türkiye de çalışabilmesine temel sağlayan bir bakışın birbirinden uzak gözüken ama mesleğin ölümü ile bağlantılı iki veri.

Ardından da değerli meslektaşım,
Hayatım da hiç bir zaman takma isimlerin ardına sığınmadım.
Sanıyorum siz beni tanıyorsunuz.Ama ben sizin kim olduğunuzu çıkartamadım.
Zira :
" yani 20-30 lirayla kimsenin cebidolmaz ama siz daha iyi biliyorsunuzdur eminim." şekşinde bir görüşünüzü paylaşmışsınız.

Netice.
Hukuk forumu da artık cep dolma hususunda tartışmalara konu olmuşsa o zaman " İstanbul fethedilmeden evvel Bizanslılar melekler dişi mi erkek mi onu tartışıyormuş.Biz de mesleğimiz öldürülürken hatta bunda bizim de katkımız varken yüzde kaç indirim sağladık onu tartışıyoruz." görüşümde ısrar ediyorum.

En içten saygılarımı sunarım.
Old 12-12-2011, 15:26   #64
Av. Mehmet ÖZER

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
"Yasada yazmasına rağmen bu kimliğin resmi kimlik olarak kabul görmesini sağlamayı beceremedik, bari indirim kartı olarak kabul edilmesini sağlayalım." demiş olabilirler mi?
En önemli hususların başında gelenini Sayın meslektaşım zaten dile getirmiş.
Kimlik kartı asli görevini doldursunda
Old 12-12-2011, 17:31   #65
ilkay efe

Bir meslektaşım " sen ne dert ediyorsun ki banka avukatı değilsin" dedi. " Neden? " dedim
cevabı:
Yabancılar banka avukatlarının karlarına göz dikti. Kendi anlaşmalı uluslar arası büroları ile işlem yapmak ve tam kontrol istiyorlar.

Evet korkmaya gerek.Demek bana dokunmayacak. Niye dert ediyorum?
Benim kazancım azalacak korkusu ile bunları yazmıyorum ki.
Zaten az.
Ben saygı duyduğum mesleğimin kemirilmesinden duyduğum rahatsızlıkla yazıyorum.

Avukatlar tekel olsun mu? O zaman mahvoluruz. Ama sorunların çözümü peşkeş çekmek değil.

Yeşilkarttan yararlanan sosyal yardım alan bir sürü ihtiyaç sahibi tanıyorum. Adamın dediği şu. "Ses çıkartmayalım diye bize bir şeyler veriyorlar.Ama bu ülkede en yardımsever gözükenelr malı en çok götürenler. "

Biz harcayabildikçe var olan mıyız?
Old 14-12-2011, 09:58   #66
Av. Engin EKİCİ

Dikkat

İstanbul Barosu Hukuk Müşavirliği'nden aldığım bilgiye göre; İstanbul Barosu'nun girişiminin ardından Danıştay'daki dava devam etmekte ve fakat yasa hükmüne rağmen yönetmelik hükümlerinin uygulanmasına ilişkin yürütmeyi durdurma talebi Danıştay tarafından yerinde görülmediğinden, halihazırda yönetmelik hükümlerine göre uygulamanın devam ettiği bilgisi verildi.
Old 14-12-2011, 18:35   #67
Av. Feyza Altun

Arkadaşlar baro oadalarında kartımıza yüklediğimiz parayla küsürat, para üstü saymaya uğraşmadan; bozuk yok diye para üstümüzü almadan gideceğimize trink diye veririz çipli kartımızı, üstelik benzinde de %3 indirim yapıyor. Çağlayana girerken basıyorum akbil gibi orada havalı havalı resmim çıkıyor Hoşgeldiniz SAyın Avukat X yazıyor kendimi mutlu hissediyorum.
Bugün barokartıma TBB'den para yükleyip ADANA'da oturduğum yerden dava açtım UYAP'tan. "Çipli Kartımla" yaptım bunu.
Kimse çipli kart var diye artık baro odasından pul cüppe alamazsın da tuvalete de gidemezsin demiyor ki.
Ben gerçekten her yeniliğe karşı çıkılmasını, yapılan herşeyin körü körüne eleştirilmesine karşıyım.
UYAP'Ta Avukat PORTALI'da harika oldu.
Bir vatandaşımız ne demiş: Çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu.
http://www.youtube.com/watch?v=kuAURNwt7jc
Old 15-12-2011, 10:22   #68
üye38503

Sayın ilkay efe,

Aynı şeyleri benim için geçersiz ve alakasız aynı gerekçelerle tekrarladığınız için cevap vermeye gerek görmüyorum.

Alıntı:

Hayatım da hiç bir zaman takma isimlerin ardına sığınmadım.
Sanıyorum siz beni tanıyorsunuz.Ama ben sizin kim olduğunuzu çıkartamadım.

Bu yazınıza da internet dünyasından, teknolojiden bahsederek cevap yazabilirim falan ama kendimi boşa yormak olur. Ben sizi anladım.
Old 23-12-2011, 17:24   #69
Av.CKaran

Hafta sonu olmuş, işler bitmiş biraz makale okuyup kafamı dağıtmak isterken kendimi burada buldum.
Sn. İlkay Efe'yi tebrik ediyorum. Özellikle son 2 mesajına canı gönülden katılıyorum. Yazısında ince bir ironi var ama görmek istemeyen veya göremeyenler var. Meslektaşlarım daha kendi aralarında avukatlığın diğer mesleklerden farkı olup olmadığını, avukat kimlik belgesinin niteliği konusunda hemfikir değiller. Birbirlerine birşey ispatlamaya çalışıyorlar, bunun uğraşını başka yerde vermek varmak
Konu çipli karttan dönüp dolaşıp avukatlık mesleğine geliyor, admin ve bazıları (reklam yaparcasına)konuyu cipli karta çekmeye çalışıyor.Ben kullandım, bakın ne güzel size tavsiye ederim gbi övücü laflar. Konu pehlivan tefrikasına dönmüş vaziyette Yurtdışına gidince avukatım deyince polisinden, vatandaşına ayağa kalkıp saygı gösteriyor. Sadece bizim ülkemizde midir avukatın saygınlığından uzaklaşması bilemiyorum veya sebebi bizler miyiz. Avukat kimlik belgesi resmi kimliktir, yarın o kimliği bir yerde kullanmaya kalktığımda şu sahneyi hayal ediyorum: beyefendi kredi kartı sormadım sizden bana kimlik gösterin diyecekler Alım gücü yüksek ve reklam ve satış hedefinde AB grubu olan avukatlara kredi kartı pazarlama faaliyetini normal karşılıyorum. Çarşı mağazalarının advantage taksit kartını bir bankaya kredi kartı olarak müşterisiyle birlikte kaç milyon dolara sattığını hatırlayın.
Başka forumlarda SMMM lerin vergi ve ticari davalarda avukatlık yapmak istemesi, avukatların 4500 saatten fazla hukuk eğitimine rağmen arabulucu yapılmaması ve veterinerin ya da cüppesizlerin 100 saat ders ile arabulucu yapılmak istenmesi sizi ilgilendirmiyor olabilir. O halde sızlanmayacaksınız, her şeyi Baronun sırtına da yüklemeyeceksiniz.
Son olarak bu ülkede sadece iki meslek grubuna mesleki ünvanını kullanması şartıyla imzasına geçerlik tanınmıştır. Biri doktorlar diğeri de değerli meslektaşlarımdır.
Hepinize aydınlık ve bol kazançlı günler dilerim.
Old 23-12-2011, 17:55   #70
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.CKaran
Hafta sonu olmuş, işler bitmiş biraz makale okuyup kafamı dağıtmak isterken kendimi burada buldum.
Sn. İlkay Efe'yi tebrik ediyorum. Özellikle son 2 mesajına canı gönülden katılıyorum. Yazısında ince bir ironi var ama görmek istemeyen veya göremeyenler var. Meslektaşlarım daha kendi aralarında avukatlığın diğer mesleklerden farkı olup olmadığını, avukat kimlik belgesinin niteliği konusunda hemfikir değiller. Birbirlerine birşey ispatlamaya çalışıyorlar, bunun uğraşını başka yerde vermek varmak
Konu çipli karttan dönüp dolaşıp avukatlık mesleğine geliyor, admin ve bazıları (reklam yaparcasına)konuyu cipli karta çekmeye çalışıyor.Ben kullandım, bakın ne güzel size tavsiye ederim gbi övücü laflar. Konu pehlivan tefrikasına dönmüş vaziyette Yurtdışına gidince avukatım deyince polisinden, vatandaşına ayağa kalkıp saygı gösteriyor. Sadece bizim ülkemizde midir avukatın saygınlığından uzaklaşması bilemiyorum veya sebebi bizler miyiz. Avukat kimlik belgesi resmi kimliktir, yarın o kimliği bir yerde kullanmaya kalktığımda şu sahneyi hayal ediyorum: beyefendi kredi kartı sormadım sizden bana kimlik gösterin diyecekler Alım gücü yüksek ve reklam ve satış hedefinde AB grubu olan avukatlara kredi kartı pazarlama faaliyetini normal karşılıyorum. Çarşı mağazalarının advantage taksit kartını bir bankaya kredi kartı olarak müşterisiyle birlikte kaç milyon dolara sattığını hatırlayın.
Başka forumlarda SMMM lerin vergi ve ticari davalarda avukatlık yapmak istemesi, avukatların 4500 saatten fazla hukuk eğitimine rağmen arabulucu yapılmaması ve veterinerin ya da cüppesizlerin 100 saat ders ile arabulucu yapılmak istenmesi sizi ilgilendirmiyor olabilir. O halde sızlanmayacaksınız, her şeyi Baronun sırtına da yüklemeyeceksiniz.
Son olarak bu ülkede sadece iki meslek grubuna mesleki ünvanını kullanması şartıyla imzasına geçerlik tanınmıştır. Biri doktorlar diğeri de değerli meslektaşlarımdır.
Hepinize aydınlık ve bol kazançlı günler dilerim.

Sayın Av.CKaran,
Konu zaten avukat kimliğinin içindeki çip ve bunun doğru olup olmadığı...
Dolayısıyla konuyu birilerinin oraya çektiğine dair sözleriniz konuyla örtüşmüyor.
Old 26-12-2011, 15:11   #71
Av. Mehmet ÖZER

öncelikle bütün meslektaşlarıma selamlar sevgiler.
Her meslektaşın Jipi Cipi olmayabilir ama her meslektaşın dönüp dolaşacağı yer Adliye ve dolaylı olarak performas sarfettiği için YEMEKHANE olacaktır. Bende Avukatlara ait ÇİP'li yemekhane istiyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi