Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Kadın Avukata Cinsel Saldırı

Yanıt
Old 25-12-2009, 10:24   #1
bahar kesici

Varsayılan Kadın Avukata Cinsel Saldırı

Konya'da bir avukat tecavüze uğradı.

Konya'da 2 müvekkili tarafından kaçırılan 31 yaşındaki kadın avukat darp edilip tecavüze uğradı. 2 saldırgan tutuklandı. Çiftçilik yapan R.A. (39) ile M.Ö. (25), daha önce çeşitli davalarına bakan Konya Barosu avukatlarından 31 yaşındaki A.Y.'yi;Bir arkadaşın davası var, bürosuna gidelim diyerek otomobile bindirdi. Yanlarına bira da alan iki çiftçi daha sonra bekâr olan kadın avukatı Karapınar ilçesine bağlı Sazlıpınar köyü yakınlarına götürdü. Şüpheliler, kaçırıldığını anlayan avukatı otomobil içinde darp ettikten sonra, tecavüz ettiler. Daha sonra bir akaryakıt istasyonundan yakıt aldıkları sırada avukat, aracın penceresini açıp, ''Kaçırıldım. Beni kurtarın'' diye bağırdı. Bunun üzerine istasyondan uzaklaşıp tali yolları kullanarak 27 kilometre uzaklıktaki ilçe merkezindeki bir gazinoya giren saldırganlar, avukat kadının durumundan şüphelenen gazino müşterilerinin ihbarı üzerine yakalandı. Saldırgan R.A.'nın çeşitli suçlardan sabıkası bulunduğu belirtildi. Avukat A.Y.'nin yapılan muayenesinde de, darp edildiği ve tecavüze uğradığı belirlendi.

Kaynak : sabah.com.tr
Old 25-12-2009, 11:09   #3
Özoğlu

Bazen nezaketi falan bırakıp küfretmek geliyor insan içinden ama yapamıyorsunuz işte.Bu yaratıklar bir insandan mütevellid olamaz, olsa olsa foseptikten çıkmışlardır.
Old 25-12-2009, 11:31   #4
janan

Rahatsiz

bu insanlarla aynı toplumda yaşamak istemiyorum!!!!!!!!
Old 25-12-2009, 11:36   #5
gülce

MesleĞİmİz UĞruna YaŞadiklarimiz GerÇekten UtaÇ Verİcİ Ve Çok Aci Öyle Bİr Sİstem Olmali Kİ Avukat Parasini Devletİn Vezneler,İ Vasitasi Ve Bankalari Vasitasi İle Alabİlsİn Vw Öyle Bİr Sİstem Olmali Kİ GÖrÜŞme Yapmak İsteyen MÜvekkİl Ücretİnİ PeŞİn Olarak Ödemekle YÜkÜmlÜ Olsun Ve İŞhanlarinda İŞmerkezlerİnde Mutlaka X-ry Cİhazi Olsun
Old 25-12-2009, 14:37   #6
Av.Buket DOĞAN

Çok üzücü bir saldırı.Kelimelerin yetersiz kaldığı bir nokta.
Old 25-12-2009, 14:49   #7
uye8490

Alıntı:
Yazan Özoğlu
Bazen nezaketi falan bırakıp küfretmek geliyor insan içinden ama yapamıyorsunuz işte.Bu yaratıklar bir insandan mütevellid olamaz, olsa olsa foseptikten çıkmışlardır.

Bu insanlar yazık ki yaşadığımız toplumdan çıkmışlardır.

Toplumun dönüşmesinde hukuk, her zaman olduğu gibi şimdi de ,yadsınamaz bir role sahiptir.

Suça karşı yasalarda yer verdiği yaptırımlarla değil sadece.

İyinin,güzelin,olması gerekenin önünde yer alan tüm engellerin (ki bu engeller bazen mevcut yasalarda kendine yer bulur) birer birer aşılması için "herkes için adalet" şiarıyla yürüttüğü mücadeleyle....
Old 25-12-2009, 15:37   #8
Academic

Kınıyorum ve tepkimi ortaya koymak istiyorum. Şiddet, istismar, toplumu sardığında hiç kimse güvende değildir. Adalet için çalışanlar bile bakınız...
Old 25-12-2009, 15:40   #9
Av. Yavuz Şahin

Bende sabah haberlerde okudum ve lanet ettim. Allah bu tip insanları ıslah etmeyecekse bir an önce yok etsin.

Mağdur olan meslektaşımıza da büyük geçmiş olsun.
Herkese güvenmemek lazım, özellikle de bayan arkadaşlarımızın bu konuda bir kat daha dikkatli olmasını kendilerinden istirham ediyorum.

Saygılarımla...
Old 25-12-2009, 17:20   #10
Av. Eyüp KATI

meslektaşlarım ne düsünüyor bilmiyorum ama bu sapıklar için de başka bir meslektaşımızın vekil olarak görev alması müdafi olarak savunma kürsüsünde bulunma ihtimali yüksektir. İstanbulda bir meslektaşımız gözümüzün önünde vurularak öldürüldü başından sonuna kadar bir meslektaşımız hararetle savunabildi. bu konuda ben kendimi bir kısım suçlar yönünden kısıtlıyorum bu konuda arkadaşların düşüncelerini de merak ediyorum. malesef ''kılıç ile yaşayan kılıç ile ölür''
Old 25-12-2009, 17:24   #11
bahar kesici

Biz kime güveneceğiz, haklarını korumak için mesai, emek ve hatta hayatımızı feda ettiğimiz müvekkiller bile böyle davranırken....
Old 25-12-2009, 17:32   #12
NurTuna

güven kelimesi sözlükteki açıklaması ile kaldı, yaşanamaz bir halde artık
Old 25-12-2009, 19:15   #13
üye8180

Nasıl bir insanmış bunlar. Ekmek parası peşinde koşan meslektaşımıza mı kötülük yapmayı akıllarına koymuşlar ? Kimseye güvenemeyecek miyiz ? Neyse ki canına kıymamışlar onun, bu kötü insanlar.
Old 25-12-2009, 19:49   #14
av.sebahattin

Söyleyecek tek bir söz bile bulamıyorum!!!!!!!!
Old 26-12-2009, 11:36   #15
üye25928

Nasıl böyle bir vahşet yaşanmış olabilir ki! Sanki dağ başında yaşıyoruz!...
Old 26-12-2009, 11:38   #16
Av.Duygu Işık Behrem

Bu haberin gerçek olmamasını dilerdim, hala öyle diliyorum...
Meslektaşıma büyük geçmiş olsun diler, bu acıyı bir an önce tamamen unutacak şekilde atlatmasını temenni ederim. Kötülüğün sınırı olmadığını bu tip olaylar ile maalesef öğrenmiş oluyoruz! Kalpleri, akıllarımızın almayacağı kadar kirlenmiş vicdansızların, insanlardan ve tüm canlılardan uzak durması dileği ile...
Old 26-12-2009, 11:42   #17
Dilge

Alıntı:
Yazan bahar kesici

Konya'da 2 müvekkili tarafından kaçırılan 31 yaşındaki kadın avukat darp edilip tecavüze uğradı. 2 saldırgan tutuklandı. Çiftçilik yapan R.A. (39) ile M.Ö. (25), daha önce çeşitli davalarına bakan Konya Barosu avukatlarından 31 yaşındaki A.Y.'yi;Bir arkadaşın davası var, bürosuna gidelim diyerek otomobile bindirdi. Yanlarına bira da alan iki çiftçi daha sonra bekâr olan kadın avukatı Karapınar ilçesine bağlı Sazlıpınar köyü yakınlarına götürdü. Şüpheliler, kaçırıldığını anlayan avukatı otomobil içinde darp ettikten sonra, tecavüz ettiler. Daha sonra bir akaryakıt istasyonundan yakıt aldıkları sırada avukat, aracın penceresini açıp, ''Kaçırıldım. Beni kurtarın'' diye bağırdı. Bunun üzerine istasyondan uzaklaşıp tali yolları kullanarak 27 kilometre uzaklıktaki ilçe merkezindeki bir gazinoya giren saldırganlar, avukat kadının durumundan şüphelenen gazino müşterilerinin ihbarı üzerine yakalandı. Saldırgan R.A.'nın çeşitli suçlardan sabıkası bulunduğu belirtildi. Avukat A.Y.'nin yapılan muayenesinde de, darp edildiği ve tecavüze uğradığı belirlendi.

Korkunç bir haber Çok üzücü...
Old 26-12-2009, 16:58   #20
Üye İsmi Site Yönetimince Kapatıldı

Sevgili meslektaşarım ve ustatlarım bu yaşanan olay ilk değil son olacağını da sanmıyorum. Gerçek ismimi saklıyorum ben de avukatım.
Mesleğimin ilk yıllarında aynı olay benim de başımdan geçti malesef. Ben silah zoruyla dağa kaldırıldım ve tecavüze uğradım.Halen psikolojık tedavi görmekteyim.Ben o bayan gibi cesaretli olup suç duyrusunda bulunamadım. Suç duyurusunda bulunmak için gittiğim savcı olayın mutlaka basına sızacağını sölemişti. Buna hazrırmısın demişti. Bu bayan avukat arkadaş şuan gazetelerde manşet. Ben gazetelerde manşet olabilme yükünü taşıyamayacağımdan bana bu iğrenç şeyi yapanın yaptığı yanına kar kaldı. Yapan da müvekkilimdi.
O bayanı benim kadar kimse anlayamaz.
Allah kimsenin başına vermesin.

[Bu mesaj bir THS üyesi meslektaşımız tarafından yazılmış olup, üye bilgileri Site Yönetimince Kapatılmıştır]
Old 26-12-2009, 17:40   #21
Av. Eyüp KATI

kötü kötü kötü kime yapılırsa yapılsın çok kötü bu bağlamda herkesin kimi ne için savunduğunu bir kez daha düşünmesini istiyorum.
Old 27-12-2009, 22:26   #22
adliyargı

Avukat arkadaşımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyorum
Old 28-12-2009, 11:50   #23
Av.Arzu Erkan

Rahatsiz

Söylenebilecek o kadar çok şey var ki aslında... Değerli meslektaşımıza geçmiş olsun, inşallah bu iğrenç olayı en kısa zamanda unutur.
Old 28-12-2009, 12:13   #24
av.araf

[quote].
Mesleğimin ilk yıllarında aynı olay benim de başımdan geçti malesef.[ /quote]

Size ve benzer olayları yaşayan tüm meslektaşlarıma geçmiş olsun.Umarım bütün kötü hatıraları ile silinir hafızanızdan ve sizler bu insanlık ayıbını bir daha hatırlamak zorunda kalmazsınız.
Old 28-12-2009, 12:59   #25
Hasan Bahadır Büyükavcı

Böyle olayları duyunca "erkeklik olgusuna" diyorum ki;
Hey olmaz olaydın!
Old 28-12-2009, 13:05   #26
Avsibel

Haberi dehşetle okudum.Meslektaşımıza çok geçmiş olsun.Çok dikkatli olmamız ve kimseye güvenmememiz gerekiyor.
Old 28-12-2009, 14:07   #27
av.sally

Ne söylesem yüreğimdeki ifade etmekte kifayetsiz kalıyor.
Old 29-12-2009, 02:07   #28
sarissa

Alıntı:
Yazan bahar kesici

Bende birşeyler söylemeden duramayacağım.
Yeni büro açacak biri olarak haberi duyduğum günden beri aşırı tedirgin oldum ve uykularım kaçtı.
Aslında bu sorun kişilere özgü bir sorun değil. Etrafımıza biraz dikkatli baktığımızda insanlarımızın nasıl sapıttırıldıklarını daha iyi görürüz. Tüm toplum olarak ahlakın giderek bozulduğu bir sürece girdik- itildik ne yazıkki. Çocukları bakkala bile gönderirken arkalarından pencereye yapışır olduk. Yaşanan bu olaylarda bence hepimiz biraz suçluyuz. İnsanların ahlaki değerlerini, insani değerlerini bozan her yayına, olaya, teşhire vs. tepki göstermediğimiz için hepimiz suçluyuz. Akşam oturup bilmem ne dizisinin ahlaksız sahnelerini çocuklarla izlerken herşeyi normal görüyorsak, sabahleyin de böyle vakaları duymayı da normal görmeliyiz.
Tüm utanmazlığımla söylüyorum bu gidişata göre birkaç seneye bayanların değil bayların kaçırıldığı haberlerini duyarsak da hiç şaşırmayın.
Yanılmıyorsam THS de bir arkadaş forum açmıştı: Avukatlık nereye gidiyor diye... Avukatlık nereye gidiyor belli de daha vahim olan insanlık nereye gidiyor insanlık....
Bu yaşananlara engel olabilmek için herkesin kendi payına düştüğü kadar "Edep ya Huu" demesi gerek galiba...
Old 29-12-2009, 11:14   #29
erkanakca84

"Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil" diyor ya Fuzuli...Faydası olmasada söyleyecek çok söz var aslında ama...İki meslektaşıma da sabırlı ve metanetli olmayı diliyorum. Sn. Büyükavcıya'da aynen katılıyorum.
Old 29-12-2009, 12:05   #30
Av.Ferahfeza

(
sevgili Yıldırım Türker bir keresinde, sözler kifayetsiz değildir asla;onlarla herşey anlatılır .Sorun sözcükleri kullanamayan bizlerde, demişti.
O kadar öfkeli ve üzgünüm ki söyleyecek birşey bulamıyorum.Evet sorun bende.
Değerli meslektaşlarım,yaşadıklarınız çok acı ama pes etmek yok; bizler, bizim gibi haksızlıklara maruz kalanlara, vereceğimiz mücadelelerle örnek olmak durumundayız.Çünkü bizler Avukatız.
Geçmiş olsun dileklerimle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi