Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

savcının odasına bir avukat, iki şekerli ve limonlu

Yanıt
Old 05-01-2012, 12:31   #61
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Avukat olduğunu beyan ettiği halde, meslektaşımıza ısrarını sürdüren icra müdürü karşısında mesleğin onuru korunmalıdır. İcra müdürüne, savcının avukatın üstü/amiri olmadığı öğretilir.

Old 05-01-2012, 13:18   #62
Admin

Sayın Av.Suat Ergin,
Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın Admin,Ben de size katılmıyorum.
Ben ise sizin tüm söylediklerinize katılıyorum. Sadece sizin söylediklerinizin benim cevabımla bir ilgisi yok.

Avukat icra dairesinde cüppe giymelidir gibi bir beyanım hiç olmadı, sadece ola ki bir nedenle cüppesi olsaydı, avukat olduğu bir görüşte anlaşılırdı, müdür de savcının yanlış anlaşılmasından endişe edip böyle bir talepte zaten bulunmazdı dedim.

İcra Müdürü avukatın ne zaman ayağa kalkacağını belirler de demedim, tam aksine eğer İcra Müdürü "bir avukat savcı daireye girince ayağa kalkmalı!" diyorsa ben de eleştirilere katılıyorum dedim.

Benim söylediğimin İcra Müdürünün amacının yanlış anlaşılmış olabileceğidir, yanlış anlaşılmaya kurban gitmiş olması kuvvetle muhtemel İcra Müdürünün kaderine mesajımı yanlış anlamak suretiyle beni de ortak etmeyiniz lütfen!
Old 05-01-2012, 13:56   #63
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan TaitaDragonfire

Ürkek, şüpheci, umutsuz ve kararsız olduğunuz için soruyorum.
Öğretilemeyeceğini mi düşünüyorsunuz Sayın TaitaDragonfire?
Old 05-01-2012, 15:18   #64
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Öğretilemeyeceğini mi düşünüyorsunuz Sayın TaitaDragonfire?

Herşeye rağmen umudum var
Old 07-01-2012, 21:03   #65
suskun_juliette

Cevaplarınız için teşekürler. Bizler icra ağırlıklı çalışan bir büroda olduğumuz için ekseri icra dairelerinde bulunuyoruz. Avukat olduğumuzu, Bursa'da bulunan yirmi adet icra dairesinde çalışan tüm icra memurları ve müdürleri bilmektedir.Bu haksız talebi dile getiren kişi memurdur efendim, icra müdürü değildir. İfademde "memur" olarak yazmıştım, ancak sayın Admin haklı, müdürün suçu yok, çünkü fail değildir

İşgüzar icra memuru, birçok kez hacze gittiği ve avukat olduğunu bildiği arkadaşımıza karşı böyle bir söylemde bulunmuştur.

Bizlerin icra dairesinde cüppe ile gezme olanağı bulunmamaktadır. Bursa'da icra daireleri ek binada hizmet vermektedir. Adliyeyle arasında 200 metre kadar bir mesafe vardır. Duruşmadan çıkıp gidebilme pozisyonumuz bulunmamaktadır.

Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi