Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Yaşasın! Zengin Oldum!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-08-2008, 13:38   #31
duyurucu1

Varsayılan sen kendini hakimliğe at

Alıntı:
Yazan rabia_trl
Açıkçası bende mesleğe yeni başlamış hatta daha başlamamış stajyerleden olarak şimdiden düşünmeye başladım yanlış bir meslek mi seçtim diye.Şu önümüzdeki hakimlik sınavlarını biraz daha mı ciddiye alsam acaba?

Sevgili rabia_trl,

Avukatlığın tüm ayrıntılarını bu sitede bulabilirsin.Hatta bu anlatılanlar söylenebilenler.Daha bir de söylenemeyenler var.

Benden sana dost tavsiyesi,
-biraz daha mı çalışırsın?
-Yoksa başka yollar mı denersin?
-Mülakatlardaki sorulara göre mi yaşam biçimini mi değiştirirsin bilemem ama sen kendini hakimliğe at.

Hiç olmazsa salla başını al maaşını.Karışan yok "neden böyle karar verdin?" diyen yok.Birazda suya sabuna dokunmazsın olur biter.

Belki suya sabuna dokunmayınca biraz temiz olmazsın ama olsun hiç olmazsa avukatlar gibi "SOS"vermezsin.

Selam ve sevgiyle kal.
Old 11-08-2008, 15:50   #32
Av.muhittinköylüoğlu

Sevgili duyurucu;
Aziz meslektaşım seninle ortak noktalarımızın olduğunu görmek benim için ilginç oldu.Geçmişte ben de simit satıcılığı ve garsonluk yapmıştım.Aslında askerlik sonrasında hukuk fakültesine girdiğim için bu arada çalışmaktan ve sülalemin mesleği olan garsonluktan başka ca çarem de yoktu.Öğrencilikte ise dört yıl kışları üniversitede seyyar fotoğrafçılık yazları ise beyazıt'ta seyyar satıcılık yaparak okudum.Kısacası Kemalettin Tuğcu çok gerçekçi ve büyük bir yazarmış meğer.
Hem belirtmeliyim ki seyyar fotoğrafçılıkta avukatlıktan daha iyi kazanıyordum.Para kazanmak konusunda hassas olanlara tavsiye ederim.
Selamlar
Old 11-08-2008, 16:45   #33
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Stj.Av.Emin
Ve ben biraz ididialıyım.Eğer ben avukat olunca beni 600 liraya çalıştıracak bir yer olursa yani daha iyisini bulamazsam.İnanın bu meslekten o gün emekli olurum.Ve ben sokakta simit satarım.Ve daha fazla kazanırım.
Saygılarımla

İşte siz bu işi çözmüşsünüz sayın meslektaşım. Bu nedenle başarılı olursunuz, hiç kuşku duymuyorum.
Old 13-08-2008, 10:32   #34
rabia_trl

Sevgili duyurucu1
Dost tavsiyelerin için teşekkür ederim.Siteye üye olduğumdan beri ki bu çok uzun bir zaman dilimi de değil sürekli bir şikayet hali mevcut.Ohh çok şükür ne de güzel meslek seçmişim kendime diyen avukatların sayısı çok az.Aslında ben fakülteye başladığım ilk günden beri hakimlik seçeneğini hiç düşünmemiştim ama şimdi sınav için kaynak topluyorum,Çalışma programları tasarlıyorum
Ancak hakimlik için yaptığın yorumlara katılmıyorum.Özellikle ' salla başını al maaşını' kısmına
Selamlar…
Old 25-08-2008, 15:40   #35
Av.Emin

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Hem belli mi olur 2 sene 2 gün sonra bakarsın ortak bile olabiliriz.Seninle ortak olur Türk Hukuk Sitesindeki Dostlara sevinç kaynağı oluruz.

Sayın Duyurucu,
Ortaklık teklifinizden ötürü teşekkürlerimi iletirim.Sizinle ortak çalışmak arzumuda belirtmek isterim.Verdiğiniz süre( 2sene 2yıl) 2 yılın altına düştü.Aynı azim ve kararlılık içindeyim.

Saygılarımla
Old 25-08-2008, 15:45   #36
Av.Emin

Varsayılan Sayın Saim

Alıntı:
Yazan Saim
İşte siz bu işi çözmüşsünüz sayın meslektaşım. Bu nedenle başarılı olursunuz, hiç kuşku duymuyorum.

Bana inanıp, güvendiğiniz için çok teşekkür ederim.Gençlerin özgüvene ve umuda ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz.Ve ben inatla ve hayata muhalefetle kendime güveniyorum.Hem yaptığımız işin ne olduğu değil bizim o işi hakkıyla yapıp yapmadığımız önemlidir bence

Saygılarımla
Old 25-08-2008, 16:43   #37
cemaydın

Ne yalan söyleyeyim 600 ytl için bu çile çekilmez, ben çekemem.

Staj bitiminde gittiğim mardinde askerlik görevimi yaparken, yerde sürünürken, gece 2 de kalkıp, - 8 derecede üstümde 10 kilo yükle 2 saat nöbet tuttuğumda, nöbetçileri nöbet yerlerine bırakırken, mermisini kaybeden asker ile 1 saat zifiri karanlıkda mermi ararken ve karşılaşdığım nice abuk subuk durum karşısında bile halime şükrettim . En azından kafam rahattı ve huzurluydum.

Avukatlık gerçekden sevilmeden yapılamayacak bir meslek, fedakarlık gerektiren bir meslek.
Old 26-06-2012, 21:25   #38
Av.Emin

Alıntı:
Yazan duyurucu1
Sevgili STJ Avukat Emin,

Şuanda kimseye borcum yok.Alacağım da.Yani demem o ki simit satmaya razı isen huzurlu bir çalışma ortamı da sağlayabilkirsin.Yok ama "illa kazanacağım!İlla kazanacağım!"diye streslere girersen ceb kuyu gibidir doldurmakla dolmaz.Ama çalışma azmine destek çıkıyorum.

Selam ve sevgiyle kal

Acaba yazıları ile bizi güldüren düşündüren değerli üstadımız Nerde?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi