Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Başvuruda Bulunmama Rağmen Sigorta Edilerek Kredi Kartının borçlandırılması

Old 11-04-2006, 20:25   #1
Cansel İpek

Varsayılan Başvuruda Bulunmama Rağmen Sigorta Edilerek Kredi Kartının borçlandırılması

iyi günler .hiçbir başvuruda bulunmama rağmen garanti sigorta tarafından geniş garantili aile sigortası adı altında bir sigorta yapılmış ve sigorta taksitleri kredi kartı ekstreme yansıtılmış,ben bunu 3. taksitten sonra farkettim ve iptali için defalarca fax çektim,mail attım ,müşteri hizmetlerini aradım ve onlar her defasında şuraya fax çekin burayı arayın diyerek beni oyaladılar,bunca zaman sonra müşteri hizmetleri beni arayarak dalga geçer gibi 1 tane taksitiniz kalmış gerçekten iptal etmek istiyormusunuz diye sordu.burda önemli olan vermiş olduğum 50 ytl felan değil insanları enayi yerine koyarak kafalarına göre sigorta yapmaları ve bunu benim gibi birçok kişiye yaptıklarına eminim.sizce dava açsam kazanma şansım varmı? çünkü davayı kazanırsam yapacağım masraflar alaağım hazzın yanında sıfır kalacak.
Old 12-04-2006, 10:48   #2
gunermeric

Mutlu

Cansel hanım sizin başınıza gelen, bir çok kişinin başına geliyor ve maalesef, zaten az bir para, uğraşmaya değmez diyerek kimse bu konuda yasal yollara başvurmuyor. Bu da bu tür uygulamalara davetiye çıkarıyor. Benim tavsiyem az bir rakam da olsa yapılan hukuka aykırı işlem karşısında yasal yollara müracaat etmeniz. Olay tam anlattığınız şekilde oldu ise hukuka aykırı bir durum söz konusu ve bu durumda yapılan işlemin hukuka aykırılığının tespiti ile kredi kartınızdan çekilen paranın iadesi için şirkete dava açmanız gerekiyor. Bu davayı tüketici mahkemesinde açmalısınız ve harca tabi olmadığından az bir masrafı olur. Yine tavsiye niteliğinde olmak üzere bir dilekçeyle ve aksi halde yasal yollara müracaat edeceğinizi de dilekçeye ekleyerek ilgili şirkete başvuruda bulunup paranın iadesini isteyebilirsiniz. Bu dilekçenin şirket tarafından alındığına dair kaşeli ve imzalı bir örneğini de geri almayı unutmayın. Dava açtığınız taktirde delil olarak kullanabilirsiniz.

Görüşmek dileğiyle ,

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi