Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

lütfen bana yardım edin

Konuyu Kilitleyin
Old 17-08-2015, 13:57   #1
Konuk

Mutsuz lütfen bana yardım edin

merabalar
sizinle bşey paylaşmak istiyorum ve bu konu hakkında yardımlarınızı yada ne yapmam gerektığıni bılemıyorum. ve yardımızı bekliyorum.
24 yaşındayım ve evden gerektıgınden fazla bir baskı uygulanıyo ve bu zaman zaman şiddete dönüşüyo.yine benzer sebeplerden dolayı iki gün önce babam üzerimde yine şiddet uyguladı ve bunun üzerine darp raporu almayı düşündüm fakat darp raporu alırken babamında ifadesi isteniyormus adli vakaya girdiğinden dolayı ve soruşturma acılyomus ve bu şekilde olursa ben böyle bsey yaptım diye beni eve kapatabilir gidecek bir yerim olmadığı için yapamamdım .bir ay sonra yüksek lisasn için evden gittiğimde babam beni bulup ve eve kapatmak ısterse ve ben bu durumda polise gittiğimde beni bu durumdan korurmu yoksa reşitsiniz bsey yapamayız yanıtı alırmıyım yada bu durumda ne yapmam gerekiyor bana bir fikir verebilirmisiniz.Gerçekten çıkmaz bir durumdayım.
Old 18-08-2015, 09:27   #2
kalamar

Öncelikle babanız dahi olsa sizin vücut bütünlüğünüze saldıra bulunması suç teskil eder üst soyunuz olması sebebiyle de nitelikli halidir suçun. Hastaneye darp raporu almanız durumunda öncelikle sizin ifadenize başvurulup daha sonra babanızın ve diğer aile yakınlarınızın ifadesine başvurulur bu durumda önemli olan babanızdan şikayetçi olmanızdır daha sonra babanız sizi eve kapatma gibi bi durumla karşılaşırsanız bu durum kişi hürriyetinden yoksun bırakma suçunu oluşturur ve polis bu durumda yardımınıza koşucaktır ayrı bir soruşturma daha açılır veya ilk soruşturma ile birleştirilebilir.
Old 18-08-2015, 12:07   #3
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merabalar
sizinle bşey paylaşmak istiyorum ve bu konu hakkında yardımlarınızı yada ne yapmam gerektığıni bılemıyorum. ve yardımızı bekliyorum.
24 yaşındayım ve evden gerektıgınden fazla bir baskı uygulanıyo ve bu zaman zaman şiddete dönüşüyo.yine benzer sebeplerden dolayı iki gün önce babam üzerimde yine şiddet uyguladı ve bunun üzerine darp raporu almayı düşündüm fakat darp raporu alırken babamında ifadesi isteniyormus adli vakaya girdiğinden dolayı ve soruşturma acılyomus ve bu şekilde olursa ben böyle bsey yaptım diye beni eve kapatabilir gidecek bir yerim olmadığı için yapamamdım .bir ay sonra yüksek lisasn için evden gittiğimde babam beni bulup ve eve kapatmak ısterse ve ben bu durumda polise gittiğimde beni bu durumdan korurmu yoksa reşitsiniz bsey yapamayız yanıtı alırmıyım yada bu durumda ne yapmam gerekiyor bana bir fikir verebilirmisiniz.Gerçekten çıkmaz bir durumdayım.

Sayın Katılımcı,

-Babanızdan şiddet gördüğünüze 155 polis merkezine telefon açabilirsiniz. Polisler eve gelecektir. Olay hakkında ifadenizi verebilirsiniz. İsterseniz 6284 Sayılı yasa gereği şiddet gösteren babanızı evden uzaklaştırabilirsiniz.

-Ancak bunlar hukuki tedbirlerdir. Şikayetiniz sonucu adli işlemler yapılır. Reşit olsanızda olmasanızda şikayet hakkınız vardır. Eve kapatıldığınızda yine 155 ten polisi arayabilirsiniz.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi