Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim ve ailesi tarafından kandırıldım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-05-2015, 21:15   #1
Konuk

İnceleme eşim ve ailesi tarafından kandırıldım

merhabalar, ben 2012 yılında resmi nikah yaparak evlendim, evlendiğim kişinin işi sebebiyle düğün 4 ay sonra oldu, eşim benim ve kendi ailesinin bana taktıkları ziynetlerimi benden silah zoru ile alarak gitti zaten ailesi beni nişanlıyken de evliyken de pek arayıp sormazlardı yıllar geçince altınları da göstermelik taktıklarını beni kandırdıklarını anladım. eşim düğünden 40 gün sonra geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı, 40 günde ne geçimsizlik olabilirdi ki dava reddedildi. hayatında başka kadınlarda var, eşimin ailesi ve kendisi numaralarını değiştirerek ortadan kayboldular, iz kaybettirmeye çalıştılar, hayatımı mahvettiler, kendisi altınları aldığını mahkemede söylemişti ama insanlara benim hakkımda yalan yanlış bahaneler anlatmışlar

ben aradan geçen zaman içerisinde şimdi eşim ve ailesi tarafından kandırıldığımı anladım evlendiğimde 20 yaşımda üniversite öğrencisi hiç evlenmemiş bekar bir kızdım hayatımı mahvettiler okuluma bile devam edemedim bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar kolay mı? bu haksızlığa dayanamıyorum, ne yapabilirim?
Old 01-06-2015, 07:39   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar, ben 2012 yılında resmi nikah yaparak evlendim, evlendiğim kişinin işi sebebiyle düğün 4 ay sonra oldu, eşim benim ve kendi ailesinin bana taktıkları ziynetlerimi benden silah zoru ile alarak gitti zaten ailesi beni nişanlıyken de evliyken de pek arayıp sormazlardı yıllar geçince altınları da göstermelik taktıklarını beni kandırdıklarını anladım. eşim düğünden 40 gün sonra geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açtı, 40 günde ne geçimsizlik olabilirdi ki dava reddedildi. hayatında başka kadınlarda var, eşimin ailesi ve kendisi numaralarını değiştirerek ortadan kayboldular, iz kaybettirmeye çalıştılar, hayatımı mahvettiler, kendisi altınları aldığını mahkemede söylemişti ama insanlara benim hakkımda yalan yanlış bahaneler anlatmışlar

ben aradan geçen zaman içerisinde şimdi eşim ve ailesi tarafından kandırıldığımı anladım evlendiğimde 20 yaşımda üniversite öğrencisi hiç evlenmemiş bekar bir kızdım hayatımı mahvettiler okuluma bile devam edemedim bir insanın hayatıyla oynamak bu kadar kolay mı? bu haksızlığa dayanamıyorum, ne yapabilirim?

Sayın Katılımcı,

- Altınlarınızı silah zoruyla alan eşiniz hakkında C.Savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

-Boşanma davası açabilirsiniz, bu dava içinde altınlarınızı talep edebilirsiniz. Önceki davayı delil olarak gösterirsiniz. Beyanlarınıza göre önceki davada eşiniz altınları aldığını ikrar etmiş.

-Açtığınız boşanma davasında maddi ve manevi tazminat talep edebilirsiniz. Dilekçenizde olayı ayrıntılı olarak anlatmanızda fayda vardır.

-Açacağınız davalarda Mutlaka bir avukattan yardım alın. Maddi durumunuz zayıfsa bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna başvuru yaparak bir avukattan yardım alabilirsiniz.

Geçmiş olsun, kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi