Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Ceza İnfaz Hesaplama

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-12-2018, 14:28   #1
arhan

Varsayılan Ceza İnfaz Hesaplama

Sayın Meslektaşlarım
Müvekkilim TCK 104/1 den 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.Yatarını soruyor ve ben sürekli değişen düzenlemelerden dolayı yanlış bilgi vermekten çekiniyorum.Şartlı salıverme süresini çıktıktan sonra kalan süre 2 yıl 2 ay 20 gün oluyor. Bu halde 1 yıl 2 ay 20 gün cezaevinde kaldıktan sonra denetimli serbestlikten yararlanbilecek değil mi? Peki açık cezaevine ne kadar yattıktan sonra geçebilir?

Bir de cezası 3 yıl ve daha az olsa idi ne olurdu?
Ceza infaz konularında sağlam bilgi verebilecek meslektaşlarımdan acil cevap bekliyorum.Çünkü müvekkilim de benden cevap bekliyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Old 27-12-2018, 20:21   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Sayın Meslektaşlarım
Müvekkilim TCK 104/1 den 3 yıl 4 ay hapis cezası aldı.Yatarını soruyor ve ben sürekli değişen düzenlemelerden dolayı yanlış bilgi vermekten çekiniyorum.Şartlı salıverme süresini çıktıktan sonra kalan süre 2 yıl 2 ay 20 gün oluyor. Bu halde 1 yıl 2 ay 20 gün cezaevinde kaldıktan sonra denetimli serbestlikten yararlanbilecek değil mi? Peki açık cezaevine ne kadar yattıktan sonra geçebilir?

Bir de cezası 3 yıl ve daha az olsa idi ne olurdu?
Ceza infaz konularında sağlam bilgi verebilecek meslektaşlarımdan acil cevap bekliyorum.Çünkü müvekkilim de benden cevap bekliyor. Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın arhan;

Müvekkiliniz, sizin de ifade ettiğiniz gibi 1 yıl 2 ay 20 gün ceza infaz kurumunda kaldıktan sonra denetimli serbestlikten yararlanabilecektir. "Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma Yönetmeliği" gereğince cezanın 1 aylık kısmını kapalı ceza infaz kurumunda çekmesi gerektiğini de belirtmeliyim.

3 yıl ceza almış olsaydı şartla salıverilme süresi çıkarıldığında 1 yılını ceza infaz kurumunda geçirdikten sonra denetimli serbestlikten yararlanacaktı.

1 yıl 4 ay ceza aldığını varsaydığımızda şartla salıverilme süresi çıkarıldığında 10 ay 23 gün ve bu süre 1 yıldan az olduğundan doğrudan denetimli serbestlikten yararlanmış olacaktı.

Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi