Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

türk tarzı korku filmleri..

Yanıt
Old 13-07-2006, 13:51   #1
Feraye

Önemli türk tarzı korku filmleri..

şu son zamanlarda çekilen türk korku filmlerinden kendisini aşabilmiş sadece GEN adlı film zannımca.gerçi finalde katilin başına gelen onun seri cinayetleriyle dalga geçicek boyutta olsa da gerek çekimi gerekse mekanı ürpertici ve etkileyici.izlenmesi gereken bi türk tarzı korku örneği.şiddetle tavsiye ediyorum...
Old 16-07-2006, 14:22   #2
dark

Varsayılan gen?

hell born adlı filme bakarsanız gen'in tamamen o filmden uyarlandığını gorursunuz .. saygılar
Old 27-08-2007, 02:00   #3
atrocity

merhaba bu konu açılalı bir sene olmuş ancak ben yeniyim şunu söylemeden geçemedim gen tam anlamıyla bir korku filmi değil bence gerilim diyebiliriz. ama senaryo çok hoşuma gitti çok zekice geldi umarım söylenildiği gibi bi yerden esinlenilmemiştir. türk gerilim filmlerinden bahsediyorsak. kabuslar evi ( tam biilmiyorum ama 6 ya da 7 seriden oluşuyo) güzel bi yapım tavsiye ederim.
Old 20-11-2007, 11:11   #4
Ebru başer

türk korku filmlerinden gerçekten korkutucu olan DABBE....geni izlemedim gerçekten korkutucu olup olmadığını bilmiyorum
Old 22-11-2007, 01:21   #5
Gülümse

Çağan Irmak geçen senelerde (Babam ve Oğlum'dan hemen sonra) bir dizi korku filmi projesi hazırladı ve bir iki tanesini çekti.. Piyasaya dvd olarak çıktı ama yeterli satış olmadığı için devamı getirilmedi..
Old 31-12-2007, 05:26   #6
Utkuhan Demirbozan

Türk sinema sektörü artık korku ve aksiyon filmlerini hiçbir şekilde beceremediklerini anlamalı...
Old 31-12-2007, 16:27   #7
suskun_juliette

Kesinlikle 6cı mesaja katılıyorum.Yaptıkları gerilim filmleri de tamamen dini içerikli.Bu konuda yabancı filmlere özenti var,şeytan vs gibi imgeleri korku temasıyla eş değer tutup sunuyorlar sadece.Daha yaratıcı olabilirlerse ne alâ..
Old 31-12-2007, 17:18   #8
Gülümse

6. ve 7. mesaja bakarak bir şeyi silmenin kesin dille yok etmeni ne kadar kolay olduğunu görüyorum..
Old 11-01-2008, 14:13   #9
av.tuğbabal

beyzanın kadınları
gayet orjinal ve gerilim seviyesi yüksek
bu arada çağan ırmak ın yaptığı ULAK adlı gerilim filminide merak ediyorum.İyi bişiler çıkartacaktır...
Old 14-04-2010, 21:53   #10
Aslı Aydın

Gen filmi aslında konusu bakımından başarılı sayılabilir. Fakat çekimleri konusunda aynı şeyleri söylemek pek mümkün olamamakta sanırsam.
Yukarıda da vurgulandığı gibi, Türk sineması genelde dini öğelere ağırlık vererek korku filmi yapma çabasına girmiş bulunmakta. Büyü, Dabbe, Musallat ve buna benzer birçok film sinema salonlarında korku filmi olarak gösterildi. Bunun nedeni belki de, Türk insanının dini değerlerine bağlı olduğu düşünerek korku ve gerilimin de bu sayede rahatlıkla sağlanabileceği düşüncesi idi. Fakat Çağan Irmak'ın çektiği Kabuslar Evi serisi aslında Türk sinemasında korku filmlerinin yerini biraz daha yukarılara taşıyabilmekte. Keşke devamı gelse de izleyebilsek.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi