Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılmak ve boşanmak

Konuyu Kilitleyin
Old 21-02-2015, 17:10   #1
Konuk

İnceleme aldatılmak ve boşanmak

merhaba, daha önce eşim bana şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanma davası açtı ve reddedildi temyize gönderdi, temyiz sonucunu bekliyorum şimdi temyiz sürecinde başka bir bayanla da aldattığını öğrendim, eğer temyiz kararında boşanmaya karar verilirse bu durumu mahkemeye nasıl bildirebilirim? ve ya tekrar boşanmama red kararı gelirse ben şimdi boşanmaya hazır değilim bir süre beklemek istiyorum fakat bu aldatılmanın bir süresi var mı? eğer boşanma davası açarsam aylar öncesinde aldatıldığımı öğrendiğim halde boşanma davasını geç açtığım için hak kaybım olur mu? şimdiden teşekkür ederim.
Old 22-02-2015, 11:43   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba, daha önce eşim bana şiddetli geçimsizlikten dolayı boşanma davası açtı ve reddedildi temyize gönderdi, temyiz sonucunu bekliyorum şimdi temyiz sürecinde başka bir bayanla da aldattığını öğrendim, eğer temyiz kararında boşanmaya karar verilirse bu durumu mahkemeye nasıl bildirebilirim? ve ya tekrar boşanmama red kararı gelirse ben şimdi boşanmaya hazır değilim bir süre beklemek istiyorum fakat bu aldatılmanın bir süresi var mı? eğer boşanma davası açarsam aylar öncesinde aldatıldığımı öğrendiğim halde boşanma davasını geç açtığım için hak kaybım olur mu? şimdiden teşekkür ederim.

Tarafların boşanma davası açtıktan sonra birbirlerine sadakatle bağlı olmaları kendilerinden beklenemez. Boşanma davası açtıktan sonra tarafların ayrı yaşamaya hakları vardır.Anladığım kadarıyla siz boşanmak istemiyorsunuz. Aldatıldığınızı öğrendikten sonra boşanma istemezseniz bu affettiğiniz anlamına gelir ve bu aldatmalarla ilgili olarak sonradan boşanma davası açamazsınız; affetme olayından sonraki olaylara dayanarak yeni bir boşanma davası açabilirsiniz. Bir avukattan yardım almanızı tavsiye ederiz.
Old 22-02-2015, 19:33   #3
Konuk

İnceleme boşanma

cevabınız için teşekkür ederim, boşanma davası açılmış olsa dahi eşim bana mahkeme kararını verinceye kadar, karar kesinleşinceye kadar eşimin bana sadakat yükümlülüğü yok mudur?
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi