Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ayrılamam

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-02-2015, 18:02   #1
konuk3454

Varsayılan ayrılamam

Merhaba ;
10 yıldır beraber olduğum 4 senedir evli olduğum bir eşim var eşimden 9 yaşında bir oğlum var.nikahımızı oğlumuz okula başladıktan sonra yaptık.eşimden 7 yaş büyüğüm annem ve babam vefat ettiler 3 erkek kardeşim de kendi hallerinde ve bana evliliğim boyunca hep zarer verdiler. abim evime girip altınlarımı ve paramı gasp ettiği için hapiste. eşimle evliliğimizde sürekli sorunlar yaşıyoruz genelde evde vakit geçiririz ama o sürekli arkadaşları ile gezer açııkca söylemese de hep hayatında geçici ilişkileri olduğunu bilirim Doğrusu pek sevgi dolu bir evlilik yaşamadık Eşimle birazda düzgün biri olduğu için ona sığınmak için evlendim sevdim ama oğlum olduktan sonra tek ilgi odağım oğlum oldu.Biliyorum ki o da oğlumuz için benimle hala evli aramızda özel olarak da çok birşey kalmadı. Ailesi olan ilişkimiz de üstünkörü devam etmekte. gidecek yerim olmadığı için eşimle evli kalmayı tercih ettim.açıkcası çalışıp evin ihtiyaclarını giderir herhangi bir kötülüğü yoktur bana ve oğlumuza karşı ancak evde iki yabancıyız artık Eşim 4 aydır biri ile beraber ve bu sefer sanırım aşık oldu Başka kadınla başka hayaller kuruyor.Her zamanını onunla geçiriyor kanıtlayamıyorum ama biliyorum. yaşım gereği beni yanına yakıştırmıyor sanırım. Bu nedenle bana boşanmak istediğini evden çıkmama gerek olmadığını kiramı ve masraflarımızı mahkemenin uygun görüdğünün fazlasıyla karşılayacağını söylemekte Daha önce boşanmaktan hiç bahsetmezdi ama simdi biliyorum ki boşanıp diğer kadınla evlenecek Bu nedenle gelecek kaygısı taşıyorum Şimdi verdiği sözleri tutmazsa diye. eşim çok sakin ve iyilikle halletmek istiyor ama ben ona sürekli bağırıyorum sinirlerim bozuk boşanalım dedim ama istemiyorum.adımıza kayıtlı mal varlığımız yok.boşanmak istemiyorum. Çaresizim .. diğer kadını bulup onu rezil edeceğimi söyledim ama inkar ediyor ilişkisi oldugunu... Avukat tutamam Boşanmak da istemiyorum Ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim... Geçim konusunda onun insiyatifine kalmak istemiyorum Bir mesleğim yok yaşım 42 ... sosyal yardımlar yetersiz... Velayetin bende kalması konusunda sıkıntı yapmayacağını ama istediği zaman oğlumuzu görmeyi istediğini söylüyor. Diğer kadına dava açabilirmiyim ve cezası ne olur ?
Lütfen Bana olasılıkları yazarmısınız ?
Teşekkürler ...
Old 19-02-2015, 15:30   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Boşanmak istemiyorsanız,eşiniz dava açtığında sizin kusurlu olduğunu ispatlamak durumundadır.Az da olsa kusurunuzu ispatladığında boşanmaya karar verilebilir.Bu nedenle eşinize karşı sürekli olarak bağırmanız vb gibi davranışlar daha sonra karşınıza kusur olarak gelebilir.

Yine dava açıldığında reddini istiyorsanız siz de eşinizin kusurlu olduğunu ve varsa sadakate aykırı eylemlerini yasal delillerle kanıtlamanız gerekir.

Bu arada dava açıldığında konutun tahsisi,velayet ve nafaka konusunda tedbir kararları verilebileceğini,boşanmaya karar verildiğinde sürekli velayet çocuk için nafaka ve koşulları varsa yoksulluk nafakası,maddi manevi tazminat konusunda karar da verileceğini hatırlanmalıdır.

Anlaşmalı boşanmayı düşünürseniz gelecek kaygınızı giderecek bir anlaşma yapabilirsiniz.

Eşinizin diğer bir kadınla ilişki kurması Ceza Kanununa göre suç değildir ve herhangi bir cezası yoktur. Koşulları varsa bu bir tazminat davasının konusu olabilir.

Bu nedenle:bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03878903 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.