Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Altınlarını Alamdığı Halde Aldı Denilerek Açılmış Boşanma Davası

Konuyu Kilitleyin
Old 16-05-2012, 23:59   #1
Konuk

Varsayılan Altınlarını Alamdığı Halde Aldı Denilerek Açılmış Boşanma Davası

selam, iki ay oldu boşanma kararım verileli ve davalı taraf olan bayan boşanma savunmasında "altınları alıp gitti " diyerek yazan Bay'a cevap savunma vermemiştir, ve şu an altınları almak için dava açsa kazanırmı esasında altınları alamdı ama eşi (Bay) iftira atmış aldı diyerek.... şu an bayanın kazanma şansı nedir acaba şimdiden teşekkkürler..
Old 17-05-2012, 14:08   #2
Avukat Pervin Özbıçakçı

Sayın Konuk,
Durumunuzu çok net anlatamamışsınız. Boşanma davanızın bittiği anlaşılmakta, altınların iadesi yönünde ayrı bir davanız var mı belli değil. Yargıtay'ın yerleşik içtihadı "Genel yaşam deneyimlerine göre olağan olan, ziynet eşyaların kadının üzerinde taşıyacağı veya kadın tarafından evde saklanmış olacağıdır. Bu türeşyalar rahatlıkla saklanabilen, taşınabilen veya götürülebilen.nevindedir. Onun için evden ayrılmayı tasarlayan kadının bunları önceden götürmesi veya gizlemesi doğaldır. Kadın evden ayrılırken bunların zorla elinden alındığı veya götürülmesine engel olunduğu gerçekleşmedikçe altın ve ziynetlerin evde ya da kocada kaldığını kanıtlama yükü kadına düşer. Kadın altın ve ziynetlerin götürülmesine engel olunduğunu veya bunların zorla elinden alındığını; evden ayrılmadan önce ya da evden aynlırken götürme fırsatını elde edemediğini kanıtlamalıdır." şeklinde özetlenebilir. Bu çerçevede durumunuzu değerlendirmeniz, hak aramada bir avukattan yardım almanız önerilir. Ekononomik durumunuz elverişsiz ise Baro'ya başvurabilirsiniz.
Old 17-05-2012, 23:29   #3
Konuk

Varsayılan selam

tekrardan selam, dava sonuçlandı ve erkek açmıştı davayı ben bir an önce kurtulayım açısından baktım sonra sen acıcaksın önce bir boşan dedi ve savunmamızda biz hiç bu altın meselasinden kelimelerden bahsetmedik ama almamıştım sadecec kolumdakini ve parmağmdakini almıştım diğerlerini ortak hesaba ytırmıştık ve EŞİMİN imzası var bankada sordum ortak hesap olduğu için aldına dair bu konuda ispatım olamaz mı ... cevap için teşekkürler..
Old 18-05-2012, 15:16   #4
Avukat Pervin Özbıçakçı

Alıntı:
Yazan Konuk
tekrardan selam, dava sonuçlandı ve erkek açmıştı davayı ben bir an önce kurtulayım açısından baktım sonra sen acıcaksın önce bir boşan dedi ve savunmamızda biz hiç bu altın meselasinden kelimelerden bahsetmedik ama almamıştım sadecec kolumdakini ve parmağmdakini almıştım diğerlerini ortak hesaba ytırmıştık ve EŞİMİN imzası var bankada sordum ortak hesap olduğu için aldına dair bu konuda ispatım olamaz mı ... cevap için teşekkürler..

Sayın Konuk,
Davanızı açabilirsiniz. Delilleriniz mahkemesinde değerlendirilecektir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi