Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayatınızda Iz Bırakan Kişiyi Paylaşmak Ister Misiniz?

Yanıt
Old 14-10-2007, 00:31   #1
av.sally

Varsayılan Hayatınızda Iz Bırakan Kişiyi Paylaşmak Ister Misiniz?

Yaşam denen yolda dönemeçler vardır.Her dönemecin bir nedeni veye kişisi bizde yüreğimizde saklıdır esasen.Ama paylaşmak isteyenlere duyrulur.Burdan belki de hayatınızı değiştiren kişiye bir selam,teşekkür yahut itirafta bulunmak istemez misiniz ne dersiniz??
Old 15-10-2007, 12:26   #2
Veysel

Sevil hanım, "benden sır çıkmaz" dememişsiniz.
Old 15-10-2007, 12:29   #3
Gülümse

Him resmen Oskar konuşması gibi bir şey olacak ..

Ama şu na ki mesleğimi ilkokul hocam Gülsevin Karayün'e borçluyum..
Old 15-10-2007, 12:53   #4
av.sally

Bende ilkokul 3.sınıf öğretmenime çok borçluyum.İlk iki sınıfı köy okulunda öğretmenimizin vaktini evde geçirmesi neticesinde hiç yere geçiridm.Şehre geldiğimdeyse çokkk gerilerdeydim.Ama o bana çok güvendi beni asla küçük düşürmedi.Arkamdaymış hissini hep verdi.Ona çok şey borçluyum ama ne yazıkki birlikteliğimiz 1 sene sürdü.Sonra başka okul ve ordaki öğretmenimde malesef ikinci hayalkırıklığı.Olsun tek sınıf bile yetti kendimi toparlamama.Bu yüzden hala ilkokul öğretmelerine çok ama çok iş düştüğünü düşünüp onların çok daha iyi yetişmesi gerektiğini düşünür inanırım.
Old 15-10-2007, 13:34   #5
üye8180

Ailem yoksul olduğu için, üniversite de dahil olmak üzere bana burs veren, çocukken, kışın sırtıma bir kaban, ayağıma bot alan tüm iyiliksever insanlar benim hayatımda derin iz bırakmışlardır. Şimdi nerede yoksul ama okuma sevdasıyla yanıp tutuşan çocuklar görsem geçmişim gelir aklıma. Yoksulken okuyabilmenin, zorluklara karşı direnmenin tarifi imkansız bir güzelliği ve anlamı olduğunu düşünürüm. Tabi hayırsever iyi insanlarımız sayesinde. Bir reklam var son günlerde tv. ekranlarında. Geçenlerde ağlattı beni, çok etkiledi. Kardelen ayşe kardelen ayşe ne yapıyorsun bana söyle. ve ben de buradan sesleniyorum o iyi yürekli yardımseverlerime. Şimdi avukat oldum ben. Benim de etrafımda kardelenler...
Old 15-10-2007, 14:13   #6
Gülümse

Neşeli Beyaz atlı prens!!

Lise döneminde babam bana harçlığımı aylık olarak verirdi. Bende gidip daha önceden listeliğimin kitaplara o harçlığın tamamını harçardım..

O ay listemde Orhan Hançerlioğlunun Düşünce Dünyası kitabı vardı.. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.. Uzun süreden beri aradığım ve bulamadığım kitabı süpriz bir şekilde bulunca cebimde yeterince param kalmadı..

Üzülerek elimde tutup içinden bir kaç satır okuduğum kitabı rafina bırakıp diğer kitapları aldım ve kitapçıdan çıktım.. İşim bittiği için hızlı hızlı durağa doğru yürümeye başladım. Genç bir bey arkamdan seslendi.. "Paketlerinizi unuttunuz" elimdeki paketleri kontrol ettim..Gerçekten bir önceki ve en önemli kitap paketlerimi unutmuştum. Büyük bir minnetarlık ile kendisine teşekkür ettikten sonra o genç bey ile durağa yürüdük. O başka bir otobüse bindi ben kendi otobüsüme binip eve geldim..

Ve eve gelip paketleri açtığımda Düşünce Tarihi karşımda duruyordu.. Kim olduğunu bilmediğim o beye gerçekten hayatım boyunca minnettar kaldım..
Old 15-10-2007, 16:27   #7
Veysel

Ben de, İlkokul öğretmeninden bahsedeyim size.
Köyümüzde ilkokul olmasına rağmen Malatya Fırat ilkokulunda öğrenime başlamıştım. Sadece okulun değil, aynı zamanda köy ortamından şehir ortamına geçişimin ilk günleriydi o günler. Çok iyi hatırlıyorum, sınıfa ilk girdiğim an korkmuş, kendimi yalnız ve kimsesiz hissetmiştim. Bir süre sonra baktım olacak gibi değil, sınıftan koşarak doğruca okul bahçesinde bekleyen babama … Hemen her defasında rahmetli babam beni tekrar sınıfa getirir, bir süre benimle aynı sırada oturur bir şeyleri bahane ederek tekrar dışarı çıkardı. O çıktıktan 3-5 dakika sonra ben tekrar var hızımla okul bahçesine, babama… Bu sefer öğretmenim arkamdan gelir, elimden tutar beni tekrar sınıfa alırdı. Babam dayanamaz o da arkamızdan gelir, sınıf kapısını hafif aralık bıraktırır, kapı kenarından beni izlerdi. Bu durum bir süre böyle devam etti. O öğretmenim bir gün dahi olsa ne bana ne de babama kızdı. Taa ki ben okul sırasında tek başıma oturmaya alışana kadar.
O öğretmenimin adı Hasan ERGENEKON ‘ du.

Benim için iki meslek vardır ki özel bir saygı ve sempati duyarım. Biri Öğretmenler , diğeri Hekimlerdir.

İlk öğretmenim Hasan ERGENEKON’ u buradan saygı ve rahmetle anıyorum.
Old 03-11-2007, 12:37   #8
Av.Nur

Babam ve annem çalıştıkları için ilkokula başlayıncaya kadar 4 sene annemin iş yerine yakın bir yuvaya gidiyordum. Yani onlarla mesaiye başlar gibi ancak biraz daha eğlenceli bir yerde günüm geçiyordu.
Meraklı, konuşmayı-sormayı seven ve uyku saatini yuvada yeni keşiflerle geçiren bir çocuktum. Burada tüm yuva öğretmenlerime, çalışanlara teşekkür ediyorum.
Ancak evin dışındaki ilk sosyal ortamında evinde babasından gördüklerini kendisinden de bekleyen bu çocuğu, sevgi ile karşılayan müdürümüze de teşekkür etmek istiyorum. Çocukları uyuttuktan sonra odasına gider ve masasına yetişemeyen boyumla merakla yaklaşırdım. Beni masasına alır ve çalışırken onu izlememe izin verirdi. Akşam babamın çizimlerini seyretmek gün içinde yuva müdürünü çalışırken seyretmek uyumaktan daha güzeldi.
Sonra oyun zamanı gelirdi, çocuklar uyandığında hepimizle ilgilenirdi ve omuzlarında "deehhh!" diye çığlıklar atarak oynamamız onun işi değil mutluluğu idi. Çünkü öğretmen ve çalışanlar vardı ve o buna vakit ayırmak durumunda değildi.
Evet, ona çok teşekkür ediyorum. Güven Müdür çocukların halen o yuvanın yerinde açılan cafe'de seni anıyor...
Old 03-11-2007, 12:49   #9
M P

Teoriksel olarak hayatımdaki herkesin hayatımda bir yeri vardır, iyi veya kötü hayatımda bir yeri olan herkese sağlıklar ve esenlikler dilerim, hakkım onlara helal olsun, biraz idam mahkumunun son konuşması gibi oldu ama güzel bir konuşma oldu
Old 03-11-2007, 15:26   #10
Av.Nur

Neşeli

Galiba benim bu bölüme ekleyeceklerim biraz fazla.
Bir başka bölümde yazdığım Emine Teyzemizi de geçmek istemedim.
Alıntı:
Yazan Av.Nur
Bu konu beni hep düşündürür. Hiç bir şey için geç kalmak istemem, insan ilişkilerinde. Belki bunu başaramadığım olmuştur, ama ihmal etmemeyi tercih ederim hep.

Bu konuda aldığım bir ders vardır ve oldukça küçük yaşlarıma rastlar bu olay.
Çocukluğumda bana bakan bir hanım vardı ve uzak bir semte taşınıp ilkokula başladığımda ayrılmıştık. Onu ziyaret etmeyi isterdim, annem götürürdü, ama sık gidemezdik. Çok ısrar ettiğim halde uzun süre götüremedi annem beni. Sonunda dayanamayıp götürdüğünde kızı çıktı kapıya ve öldüğünü öğrendik. Çok üzülmüş ve daha çok da sinirlenmiştim. Daha o evdeyken anneme ben sana söylemedim mi gidelim diye söylenmiştim. Bunun için konuşacaklarımı, ziyaretlerimi, mutluluk verecek şeyleri hep sevgili Emine teyzemi hatırlayarak ertelememeye çalışırım.

Bebeklik dönemimde, hasta olduğumda, yahut yuvaya gidemeyeceğim başka durumlarda bana şefkatle bakan Emine Teyzem teşekkürler.
Old 03-11-2007, 16:34   #11
Envanter

Alıntı:
Yazan Gulumse
Lise döneminde babam bana harçlığımı aylık olarak verirdi. Bende gidip daha önceden listeliğimin kitaplara o harçlığın tamamını harçardım..

O ay listemde Orhan Hançerlioğlunun Düşünce Dünyası kitabı vardı.. Ama evdeki hesap çarşıya uymadı.. Uzun süreden beri aradığım ve bulamadığım kitabı süpriz bir şekilde bulunca cebimde yeterince param kalmadı..

Üzülerek elimde tutup içinden bir kaç satır okuduğum kitabı rafina bırakıp diğer kitapları aldım ve kitapçıdan çıktım.. İşim bittiği için hızlı hızlı durağa doğru yürümeye başladım. Genç bir bey arkamdan seslendi.. "Paketlerinizi unuttunuz" elimdeki paketleri kontrol ettim..Gerçekten bir önceki ve en önemli kitap paketlerimi unutmuştum. Büyük bir minnetarlık ile kendisine teşekkür ettikten sonra o genç bey ile durağa yürüdük. O başka bir otobüse bindi ben kendi otobüsüme binip eve geldim..

Ve eve gelip paketleri açtığımda Düşünce Tarihi karşımda duruyordu.. Kim olduğunu bilmediğim o beye gerçekten hayatım boyunca minnettar kaldım..

Çok etkilendim ben.
Old 03-11-2007, 17:34   #12
ibrahimkovanci

benim hayatımda da herkesin hayatında oldugu gibi bircok insan iz bırakacak kadar etkili olmustur ve bunlardan bir tanesi diğerlerinden cook daha derin iz bırakmıştır. bu insan benim üniversiteye ilk basladıgımda tanıstıgım ve benim hayatıma çeki düzen vermem için yardımcı olan hatta üniversiteyi bırakmamamı saglayan birisidir.tabi bu kardesim diyebilecegim insanın bana öğrettiği önemli seylerden birtaneside insan sevgisidir ona hayatım boyunca minnet borçluyum ayrıca onunla kardeş olmaktan kıvanç duyuyorum. o kişiyi ya da onun bendeki izlerini anlatmayı burada kesiyorum çünkü site benim o kadar yazımı kaldıramaz çöker işte bu kişi şuanda bir mühendis adı ise bende saklı iyi ki varmış...
Old 14-11-2007, 20:26   #14
Gülümse

Alıntı:
Yazan Saim
Elbette vardır, hem de çoktur..
Paylaşmak çoğalmaktır sevgili dostum
Old 14-11-2007, 20:43   #15
akdevrim

Dikkat

....uzak bir dağ köyünde dünyaya gelmişim...Bizim köyde cocuklar ilk okulu bitirirler,iş güçü olarak yaşama salınırlardı...Ben İlkokulu bitirince ilkokul öğretmenimin israrı üzerine ekonomik koşulları iyi olmayan ailem beni şehire okumaya gönderdi.Çok yakında bu ilkokul hocamın vefat ettiğini öğrendim..Üzerimde emekleri,hayatıma yön veren izleri olan lider bir insandı..Hatırası önünde saygıyla eğiliyorum..Toprağın bol mekanın cennet olsun öğretmenim...

akdevrim.14.12.2007.istanbul....
Old 14-11-2007, 20:50   #16
Gülümse

Sayın Hasan Alp Erdoğan..

Paylaşımınızın içimi titrettiğini itiraf etmeliyim.. Hayatımda en borçlu olduğum insan olan ilkokul hocamdan iki seneden beri hiç haber alamıyorum.. Sadece oturduğu yeri biliyorum.. Bazen oradan geçerken içim titriyor, korkumdan kapısını çalamıyorum..

Sizi biraz olsun anladığımı sanıyorum.. Ve sizin dileğinize katılıyor Öğretmeninizin toprağı bol mekanı cennet olsun..
Old 05-01-2008, 00:06   #18
diclee

hayatımda iz bırakan kişiyi paylaşırken keşke onu tanıtabileceğim bir adı olsaydı... hayata dair öğrettikleri adının ya da sıfatının önüne geçti hep. tesadüfen tanıdım. hayatımızdaki insanların büyük çoğunluğunu tesadüfen tanırız zaten . ama o tesadüfen tanıdığım bütün insanlardan daha farklı bir tesadüfle geldi hayatıma. ne hoşgeldin diyebildim ne de...
nasııl bir sevgiydi hissettiğim bilmiyorum. bir tanımı yok. ama dedim ya hayata dair çok şey diye. gerçekten çok şey öğretti. bana dayanarak yaşayacak olsa bile başka bir hayatı daha sırtlamanın aslında yaşadığımı hissettiren bir duygu olduğunu öğretti
Old 05-01-2008, 00:07   #19
Gülümse

Mutlu

Alıntı:
Yazan Jaap
bu site ))))
Bu cevabı kıskandığımı açıkca itiraf etmek isterim..
Old 05-01-2008, 13:45   #20
slide

tabiki de ablalarım.hem anne hem baba oldular..
Old 06-01-2008, 00:07   #21
Jaap

hayatımda iz bırakan kişi.... iz değil,aslında hayatım olan kişiydi...hayallerim,geleceğim,mutluluğum,üzüntüm, esasında herşeyimdi..birlikte iken ömrümün bakiyesini yanında hayal ettiğim kişiydi...ama şimdi ezip geçen kişi oldu.bazen düşünüyorum sanki tüm aşk ve ayrılık şarkılarını bana yazmışlar.inanılmaz acı veriyor .çok söz var inanın çok söz... kokusu hala burnumda yüzü hala gözlerimin önünde.ne kadar acıymış bu ayrılık acısı..dayanması okadar zor ki...siz buna iz diyebilir misiniz? "yıllar geçsede üstünden bu kalp seni unutur mu"
Old 06-01-2008, 00:38   #22
Gülümse

"Bu kalp seni unutur mu?"

Hayır asla unutmaz sadece sizinle daha bütünleşip sizden bir parça olur.. Size bakan sizi gördüğünde, onu gördüğünü anlamaz, onu siz zanneder..
Old 06-01-2008, 00:45   #23
Jaap

Alıntı:
Yazan Gulumse
"Bu kalp seni unutur mu?"

Hayır asla unutmaz sadece sizinle daha bütünleşip sizden bir parça olur.. Size bakan sizi gördüğünde, onu gördüğünü anlamaz, onu siz zanneder..
ama bu çok acı...... ufff..nerden çıktı ki bu izler..ama işin en dayanılması güç yanı beden bir başkası ile olduktan sonra kalbin ne hissettiğinin bi anlamı olabilirmi...ağlamak istiyorum ve ağlıyorm...4 yıl...bir telefon..elde var kocaman bir sıfır..ama sunu biliyorum.herkesn bir hesabı var bir de hesap sahibinin..
Old 06-01-2008, 00:47   #24
slide

Alıntı:
Yazan Jaap
ama bu çok acı...... ufff..nerden çıktı ki bu izler..ama işin en dayanılması güç yanı beden bir başkası ile olduktan sonra kalbin ne hissettiğinin bi anlamı olabilirmi...ağlamak istiyorum ve ağlıyorm...4 yıl...bir telefon..elde var kocaman bir sıfır..ama sunu biliyorum.herkesn bir hesabı var bir de hesap sahibinin..
off offfff
Old 06-01-2008, 01:01   #25
Jaap

Alıntı:
Yazan slide
off offfff
ve öyle bir ezip geçme ki bu....o dört yılımı bir telefonda kapadım...kendimi en son savcı koridorunda ifade verirken buldum..savcı beye dedm ki "ne diyeyim savcı bey sevdim! susma hakkımı kullanıyorum"....iki yıl kimsenin yüzüne bakamadım..içimdekileri anlatacak,paylaşacak birisini bulamadım...hep attım hep attım..ve sonunda hastalandım.1 yılda 4 doktor değiştirdim.sonunda evel Allah sonra ilaçlarla ayağa kalktım...sonra tam birini sevmeye başlıyorum derken 2 yıl sonra pat diye çıkageldi....dondum,şok oldum.ve çok kötü oldum..sonra baktım karşımdaki insana haksızlık yapıyorum.dedim bari sen hak etme.ondan ayrıldım..çünkü biliyorum kafam da hala O var..şimdi mi.ben yine tek başıma........nerden çıktı ki bu şimdi...onun için ben buna iz diyemem ezip geçme.hem de silindir gibi.bir ileri bir geri bir ileri bir geri..haaa pardon O şimdi ne mi yapıyor.evli.umarım sadece bu yeter.
Old 06-01-2008, 01:20   #26
Jaap

ha ilave edeyim çıkageldi derken "benim sözde nişanlandığımı tebrik" etti..yoksa farklı bir şey için değil...bu tebrik yapılırken de öğrendim ki evlenmiş...anladım ki artık imkansız.devamında elimdekinden de oldum...ve şimdi O rahatça uyuyodur. bana da geceler haram...
Old 22-02-2008, 11:07   #28
AV.KEZBAN YILMAZ

Arkadaşlar aşk olsun. Hayatınızda en derin iz bırakan insanları sayarken neden anneniz listede yok ?
Benim hayatım şekillenmesinde ve bugünleride en büyük pay annemindir. Doğal olarakta hayatımda en derin iz bıraan kimse annemdir.
Old 22-02-2008, 11:14   #29
AV.KEZBAN YILMAZ

Ayrıca sayın JAAP arkadaşım bir an önce takıntından kurtulmanı diliyorum. İnsan her zaman sevecek yeni birini bulabilir. Kimse unutulmaz değildir.Eski arkadaşına ait izleri bir an önce ve acilen kapatman ( silmen değil ) ve üzerlerinden silindirle geçmen dileği ile ..
Old 10-04-2008, 08:12   #30
supernatural

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan Jaap
ve öyle bir ezip geçme ki bu....o dört yılımı bir telefonda kapadım...kendimi en son savcı koridorunda ifade verirken buldum..savcı beye dedm ki "ne diyeyim savcı bey sevdim! susma hakkımı kullanıyorum"....iki yıl kimsenin yüzüne bakamadım..içimdekileri anlatacak,paylaşacak birisini bulamadım...hep attım hep attım..ve sonunda hastalandım.1 yılda 4 doktor değiştirdim.sonunda evel Allah sonra ilaçlarla ayağa kalktım...sonra tam birini sevmeye başlıyorum derken 2 yıl sonra pat diye çıkageldi....dondum,şok oldum.ve çok kötü oldum..sonra baktım karşımdaki insana haksızlık yapıyorum.dedim bari sen hak etme.ondan ayrıldım..çünkü biliyorum kafam da hala O var..şimdi mi.ben yine tek başıma........nerden çıktı ki bu şimdi...onun için ben buna iz diyemem ezip geçme.hem de silindir gibi.bir ileri bir geri bir ileri bir geri..haaa pardon O şimdi ne mi yapıyor.evli.umarım sadece bu yeter.

yazdıklarınızı okurken gerçekten sarsıldım.ne diyeyim inşallah hayatınızın anlamı bir an önce karşınıza çıkar.siz yinede o insanın mutlu olmasını dileyin emin olun siz kazanırsınız unutulmuyor belki ama zamanla eskisi gibi bunun acı vermediğini göreceksiniz

saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi