Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Şahsi İlişki

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-03-2005, 12:26   #31
hande

Sayın bir dost,
sizin çocuğunuz aynı şeyleri yaşasa iki yıl üst üste ve çocuğunuz gitmek istemediğini söylese götürdüğüm psikologlarda çocuğun bende kaldığı sürede tedavi ederek normale döndüğünü gördükleri için babanın yanına tekrar gitmemesini hatta 2004 yılı tesliminde babasınıda psikologa götürdüm babaya çocuğu götürmemesini görmek istiyorsa günlük çocuğun güvendiği biriyle beraber (uzaktan çocuğun görebileceği bir şekilde ) ancak baba psikologtan çıktıkdan sonra kanüni hakkım götüreceğim diyerek götürüp çocukta 2003 yılından daha kötü fiziksel ve psikolojik olarak geliyorsa ve baba günlük görüşmeleri olan bayramlarda gününü kullanmadan yine yazın gelip çocuğu yakapaça sürükleyerek ve ağlatarak kötürüyorsa siz çocuğunuzu verirmisiniz. Çocuğumun ve benim yaşadıklarım kısaca bu.Belki sizler için bunlar abartılmış gelebilir. Saygılarla.
Old 11-03-2005, 13:32   #32
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Olayi ve taraflari tanimadigimiz icin, hangi yanin dogru soyledigini bilme imkanimiz yok.Yaşanan ve tek yanlı olarak aktarılan mevcut olayı konudan ve taraflarından vareste tutarak ; su cümleye katılamadığımı belirtmek isterim.

"Hakim babanın hatırına annenin şikayeti ört bas edilseydi bile, hakim babanın hatırına hakim babanın şikayeti ört bas edilir miydi? .."

Neden edilmesin?

Bir olay örtbas edilir ise diğeri de edilir. "Örtbas etme" eğilim ve isteği zaten bunu gerektirir. Birini örtbas ederken diğerini gündeme taşırsanız , örtbas edilen de gündeme taşınmış olur istemsiz olarak. İstenen bu ise; böyle bir istemsizlik de istenmeyecektir.

Sayın Hande;
Haksızlığa uğradığınızı inancı içindesiniz. Bir avukata başvurunuz. Ve ondan sonraki gelişmeleri de sukunetle izleyiniz.

Kolaylıklar dilerim.
Av.Şehper
Old 11-03-2005, 16:39   #33
Armağan Konyalı

Sayın Hande,

Ben abarttığınız ya da abartmadığınız konusunda hiç bir yorum yapmadım. Acınıza ve çabalarınıza inanıyorum ve saygı duyuyorum.

Ne var ki, olayı bir iki paragrafta okuyup, olayın kendisini anlamak yerine, adalet sisteminin genel durumu ile değerlendirerek sonuca varmak yanlış diye düşünüyorum.

Hukuk soruları alanında her soru sorana önerdiğimiz aynı şey oluyor: Olayı bütünüyle inceleyerek gereken kararları verecek bir avukata başvurulması öneriliyor. Sizin avukatınız varmış zaten. Bizden bilgi almak için yazdığınızı söylemiştiniz.

Ama gördüğünüz gibi size bilgi verebilen kimse çıkmadı; çünkü sizin verdiğiniz bilgilerle duygusal bir fırtınaya girdik. Olayınızı henüz hukuk açısından anlamış değiliz. İma ettiğiniz "Çocuğun babası tarafından yakılarak yanık izlerinin oluşması" konusu bizi paralize etti. Halbuki bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekir diye düşünüyorum. Ayrıca avukatınız size gereken bilgiyi vermiş olmalı.

Yanıklar konusunu umarım ben yanlış anladım. Yoksa ben mi abartıyorum ?

Saygılarımla

Bir Dost

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi