Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Hem Aldatıldım Hem Hakarete Uğruyorum,eşim Çocuğumuzu Kaçırmakla Tehdit Ediyor

Konuyu Kilitleyin
Old 20-08-2007, 07:43   #1
Konuk-Dilek

Varsayılan Hem Aldatıldım Hem Hakarete Uğruyorum,eşim Çocuğumuzu Kaçırmakla Tehdit Ediyor

Merhaba,
Eşim Nijerya'lı,2004 yılında Türk vatandaşı oldu.7 yillik evliyiz ve 3 yaşında bir oğlumuz var. Türkiye'de kurduğu işi yürütemeyince 2004 yılı yazında Japonya'ya çalışmaya gitti. Anlaşmamıza göre 3 ayda bir gelip gidecekti. İlk 3 ayda geldi,tekrar gitti, ancak 2.üç ayda gelmedi, parasal durumu sebep gösterdi ve gelmedi. Ben de herhangi baska birsey olmayacagini dusundugumden suphelenmedim.Ancak 5.ayın sonlarına doğru anlaşmalı boşanalım ben burada oturum alıp seni de getirecegim gibi ifadeler kullanmaya başladı. Ben o burada olmadan boşanmamnın çok zor olacağını felan söyledim. Sonra kendiliğinden gelmeye karar verdi. Ancak ben bu durumdan fazlasıyla şüphelenmiştim ve döndüğünde sıkı takibe aldım, benim bilmediğim bir e-mail adresi olduğunu farkettim ve deneme yanılmalarla şifresini buldum. Bir bakarım ki bir japon kadınla e-mailleri var, ve de boy boy birlikte çekilmiş resimleri. Ben öncelikle resimleri kayıt edip e-mail adresime gönderdim. Hala resimler elimde. Sonra da eşime bunlar ne, şeklinde resimleri gösterdim, oldukça şaşırdı, benim o mailine girip resimleri görebileceğim aklına bile gelmemişti.sonrasında çocuğumuz ve benim için geri döndüğünü istese gelmeyebileceğini söyledi, defalarca özür diledi ve tekrar barıştık. Ancak o günden beri bana sürekli sinirli davranmakta ve hakaretlerle dolu cümleler sarfederek gitmekle tehdit ediyor ve oğlumuzu kaçıracağını ve bana bir daha göstermeyeceğini söylüyor. Ve eğer onu tanıyorsam bunu yapar biliyorum. Artık dayanamıyorum ve ondan kurtulmak istiyorum.Ancak oğlumu ve kendimi ondan nasıl korurum, polis koruması alabilir miyim bilmiyorum. Para ya da tazminat anlamında bir talebim olamaz, tüm yatırımını kendi ülkesinde yapıyor, tek çocuğumu ondan koruyabileyim başka birşey istemiyorum. Bana yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim. İnanın artık dayanamıyorum ve sürekli sakin kalarak kendimce düşünüp plan yapıyorum, ama artık harekete geçmek istiyorum. Yoruldum çok....
Old 20-08-2007, 16:38   #2
üye8180

Sayın Konuk, ikamet ettiğiniz yer Aile Mahkemesi'ne dilekçeyle başvurarak, Ailenin Korunması Hakkında Kanundan yararlanmak istediğinizi beyan eden bir talepte bulunabilirsiniz. Bu yasaya göre, size sözlü şiddette bulunan, müşterek çocuğunuzu kaçırmakla tehdit eden eşinizin bu eylemlerine son vermesini, müşterek konuta 3-6 ay gibi zaman zarfında yaklaşmamasını, silahı varsa teslim etmesini, yeni değişikliklere göre bir tedavi merkezinde tedavi olmasını, bir mahkeme kararı ile sağlayabilirsiniz. Bu karara uymamanın cezai yaptırımı vardır ve tedbir kararına uymayan eşiniz hakkında yetkili savcılık tarafından Sulh Ceza Mahkemesinde dava açılabilir. Boşanma davası açmak istiyorsanız, elimizdeki verilere göre ( sadakat yükümlülüğüne uymama, şiddet, tehdit vb.) şiddetli geçimsizliği ve bu geçimsizlikte eşinizin kusurlu olduğunu ispat ettiğiniz takdirde davayı kazanabilir, içtihatlara göre anne bakım şefkatine muhtaç çocuğunuzun velayetini de elde edebilirsiniz. Eğer bu yazılan yolları izlerken bir avukattan yardım almak isterseniz, ekonomik durumunuz yetersizse, bulunduğunuz yerin baro adli yardım merkezi, kadın hakları servisine başvurursanız size, avukatlık ücreti ödemeyeceğiniz bir vekil atanabilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi