Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

2010 Adli Yargı Sınavı-1-

Yanıt
Old 05-01-2010, 10:10   #1
selcukalp

Varsayılan 2010 Adli Yargı Sınavı-1-

2010 Adli Yargı Sınavı na benım gibi girmeyi planlayan arkadaslara şimdiden basarılar.tarih konusunda sanırım tam anlamıyla belirlilik yok ama nisan ayı için söylentiler var
Old 06-01-2010, 14:00   #2
hulya_h

Ben de girmeyi planlıyorum, arkadaşlara Ankara'daki kurslar hakkında fikirlerini sordum ancak kimseden ses çıkmadı
Old 11-01-2010, 20:17   #4
markymark

sınava hangi kaynaklardan çalışmayı planlıyorsunuz?
Old 24-01-2010, 15:49   #5
selcukalp

sanırım sadece ekim yada kasım ayında tek sınav yapılacak.şu ana kadar tarih belli olmalıydı
Old 04-02-2010, 10:55   #6
hukukun-üstünlüğü

Yeni duyum sahipleri bahar döneminde kesinlikle sınav olmayacak diye ısrarla belirtiyor. Hayırlısı...
Old 04-02-2010, 15:36   #7
Zehra Ekizo

Geçen sene nisanda sınava giren yada mezun olan arkadaşlara soruyorum:geçen senede şimdiki duyumlar gibi duyumlar var mıydı?Yani bunlar sadece birilerinin uydurup yazdığı şeyler mi yoksa gerçekten ateş olmayan yerden duman çıkmıyor mu?
Old 06-02-2010, 22:09   #8
markymark

ortalıkta bu kadar kulaktan dolma bilgi dolaşırken umarım ilgili bakanlıktan bir an önce yapılması gereken açıklama gelir.
Old 10-02-2010, 14:21   #9
elif26

dersaneler sınavın olacagını soyledıler.ancak onlar da emın degıller ve gerekırse kurs bilgilerini kpss için kullanılabilecegını söylüyorlar.ilan ne zamana kadar yapılmalı?tecrübesi olanlar varsa yardımcı olabilirler mi?
tesekkurler sımdıden
Old 11-02-2010, 00:12   #10
AV. AHMET ERTAŞ

baska bi forum sitesinden elde ettiğim bilgiye göre ösym ile en az 20gün önceden protokol imzalanıyomus.teamüllere göre bakanlık sınavdan 3 ay kadar önce tarihi ilan ediyo..
Old 12-02-2010, 12:09   #11
savcısadi

Alıntı:
Yazan AV. AHMET ERTAŞ
baska bi forum sitesinden elde ettiğim bilgiye göre ösym ile en az 20gün önceden protokol imzalanıyomus.teamüllere göre bakanlık sınavdan 3 ay kadar önce tarihi ilan ediyo..
eskişehir barosu stajyer avukat bi arkadaşım ile aldığımız bir bilgiye göre:bakanlığı bizzat arayıp adli yargı sınavının yapılıp yapılmayacağı şayet yapılacaksa tarihinin ne zaman olacağını sorduk.Verilen caep:BAHARYILINDA BR SINAV YAPILMAYACAĞI yapılacaksa da EKİM den sonra yaılabileceğini beyan ettiler.
saygılarımla
Old 12-02-2010, 14:59   #13
üye3578

Bilgi edinme yasası çerçevesinde, sınav tarihini sormayı düşünmezmisiniz?
Old 21-02-2010, 17:09   #14
berkan_555

Geçen yılocak ve şubat aylarını hatırlarsınız.Duyum adı altında bir çok bilgi uçuşuyordu.İçlerinden bazıları asparagasdı.Ama çoğunluğun görüşü doğru çıktı.Özellikle sınavda alıncak hakim-savcı sayısıyla ilgili.

Bir çok arkadaşımız Bilgi Edinme Yasası yoluyla bu konuyu bakanlığın gündemine getirdi.Ancak bundan müspet bir sonuç alınamadı.

Bana hayret veren bir konu da Adalet Bakanının daha bir kaç hafta önce yargıda şu kadar açık var bu kadar açık var deyip Bakanlığın takvimi hala açıklanmaması.

Bir tuhaflıkta Aralıkta açıklanan sınavın mülakatlarının nisanda yapılacak olması.

Tüm bu bilgiler bahar döneminde kuvvetli bir olasılıkla sınavın yapılmayacağını gösteriyor.
Old 14-03-2010, 22:59   #15
selcukalp

Yani kısaca bu sene kesin olarak tek bir sınav yapılacak diyebilir miyiz?
Old 11-06-2010, 13:04   #16
özgü

Varsayılan 2010 hakimlik savcılık sınavı

merhabalar 2010 yılında hakimlik savcılık sınavı yapılacakmı?sınavın yıl sonunda yani 2011 yılında yapılacağı hususunda söylentiler var lütfen bu konu hakkında doğru ve kesin bilgisi olan varsa paylaşsın
Old 13-06-2010, 15:59   #17
AV. AHMET ERTAŞ

özgü hanım, başka bir forum sitesinden edindiğim bilgiye göre 23 ekimde yapılacağı söyleniyor. hem dikkat ederseniz eğer kaymakamlık sınav tarihi ilan edildi. yakında adli hakimlik sınavı da ilan edilir. sınav 2011 yılına kalmaz. yine forumda söylenenlere göre müsteşar ibrahim okur bir televizyon programında sınavın muhakkak olacağını belirtmiş. sınav olmayacak şeklinde bir endişeniz olmasın.
Old 22-06-2010, 08:11   #18
özgü

Artık adli hakimlik sınavı yılda bir kere mi yapılacak, bazıları böyle olmadığını söylüyor. Bu konuda kesin ve doğru bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.
Old 22-06-2010, 11:01   #19
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan özgü
artık adli hakimlik sınavı yılda bir kere mi yapılacak? Bazıları böyle olmadığını söylüyor. Bu konuda kesin ve dogru bilgisi olan varsa paylassın lütfen.
Sayın Özgü Haınm, bu konuda hiç kimsenin kesin bir bilgisi olacağını zannetmiyorum. Çünkü sınav ilanını adalet bakanlığı yapıyor. Dışardan insanların sözleri ile hareket etmek doğru değil. Bu sene yılda bir defa yapılacak diye her sene böyle olacağı söylenemez. Ama şunu açıkça belirteyim ki tek umudunuzu sınava bağlamayın. Sınav yılda bir defa olduğunu farzedersek; kazanamadığınız takdirde hayata bir yıl daha geç başlamış olacaksınız. Yani her zaman için bir 2. planınız olsun(avukatlık stajını bitirmek gibi) ama sakın hedeflerinizden vazgeçmeyin. Söylentiler sizi asla umutsuzluğa düşürmesin. Bu şekilde çalışma azminiz kalmaz.
Saygılarımla
Old 22-06-2010, 23:01   #20
özgü

sayın ahmet bey söylediklerinize aynen katılıyorum.Zaten adli stajımı yeni başlattım , kursada kaydoldum. Yardımlarınız için tekrar tesekkür ederim.
saygılarımla
Old 22-06-2010, 23:14   #21
AV. AHMET ERTAŞ

Sayın Özgü Hanım, stajınızı başlatmakla en mantıklı olanı yapmışsınız. kursunuz da hayırlı uğurlu olsun. Hangi kursa kaydoldunuz? Ayrıca bu söylentileri kurstaki arkadaşlar mı söyledi Kursta bu tür söylemler çok olur Sınavla ilgili önemli olduğuna inandığınız duyumlarınızı bekliyoruz.
Saygılarımla
Old 27-06-2010, 20:00   #22
Zehra Ekizo

Arkadaşlar facebook da bir söylenti dolaşıyor şu anda sınavın 13 Kasım da olacağıyla ilgili.Sizin bu konuyla ilgili bir duyumunuz görüşünüz var mı?Bir bilgisi olan bilgisini paylaşırsa çok sevinirim
Old 28-06-2010, 23:35   #23
AV. AHMET ERTAŞ

sayın zehra ekizo, facebook kullanmadığım için faceteki söylentilerden haberim yok. Ancak takip ettiğim site haberlerine göre 2 söylenti var. Biri 23 ekim diğeri 13 kasım. Yani yukarda belirttiğim gibi sınav olmayacak diye bir endişe taşımayınız.Tarihin önce veya sonra olması çok farketmez diye düşünüyorum. Yapmamız gereken çalışmak.
Saygılarımla
Old 01-07-2010, 13:13   #24
taner bayrak

Aralık ayında sınav olacak gibi geliyor bana, bir an önce ilan edilse iyi olacak.
Old 07-07-2010, 09:45   #25
Zehra Ekizo

Alıntı:
Yazan AV. AHMET ERTAŞ
sayın zehra ekizo, facebook kullanmadığım için faceteki söylentilerden haberim yok. Ancak takip ettiğim site haberlerine göre 2 söylenti var. Biri 23 ekim diğeri 13 kasım. Yani yukarda belirttiğim gibi sınav olmayacak diye bir endişe taşımayınız.Tarihin önce veya sonra olması çok farketmez diye düşünüyorum. Yapmamız gereken çalışmak.
Saygılarımla
Sayın Ahmet Bey 23 ekimde sınav olacaksa çoktan ilan edilmiş olması gerekmez miydi?Sınav olmayacak diye endişe taşıyorum çünkü 2.altı aya girdik ve hala sınav tarihini geçin olup olmayacağıyla ilgili bir açıklama dahi yok.Şu anda avukatlık stajımı yapıyorum ve sınava hazırlanamıyorum.Tarih açıklandığı anda izin alacağım ama bu gidişle sınav da olmayacak galiba...
Old 07-07-2010, 20:46   #26
AV. AHMET ERTAŞ

Sayın Zehra Ekizo, sınav ilanı yapılmadan önce ösym ile protokol imzalanıyor. Elde ettiğim bilgiye göre:
"31 Mart 2008 tarihli sınavın protokol tarihi 8 Ocak yani sınavdan 80 gün önce. Şu durumda hala protokol imzalanıp ekim gibi sınav yapılma ihtimali var."
Bakın ayrıca bu sene 8 Ağustos'da yapılacak olan kaymakamlık sınavı da 8 Haziran da ilan edildi. Yani 2 ay önceden ilan edip sınav yapabilirler.
Old 09-07-2010, 07:47   #27
Zehra Ekizo

Sayın Ahmet Bey haklı olabilirasiniz ama lütfen böyle bir şey yapmasınlar 2 ay yetmez çünkü bana.Biran önce sınav tarihi açıklansın ve en az 3 ay olsun arada...
Old 10-07-2010, 00:09   #28
av.m.kasim

Arkadaşlar arkadaşlarımıza adalet bakanlığından gelen yazıda güz dönemin de adli ve idari yargı sınavının tarihinin ise belli olmadığı bilgisi gelmişti.Nette ufak bir gezinti esnasından ankaradaki bazı dersanelerin kasım ayında adli yargının sanki olacakmış gibi kayıtlarını tamamladığı ve 7 temmuz itibariyle derslere başladığını gördüm.En son gelişmeler neler bilemiyorum artık.
saygılar..
Old 11-07-2010, 23:26   #29
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan Zehra Ekizo
Sayın Ahmet Bey haklı olabilirasiniz ama lütfen böyle bir şey yapmasınlar 2 ay yetmez çünkü bana.Biran önce sınav tarihi açıklansın ve en az 3 ay olsun arada...
Sayın Zehra Hanım , öyle bir ilanın yapılmasını kimse istemez. Fakat hazırlıklı olmak lazım. 2 ay kimseye yetmez. Ona binaen şimdiden başlamak lazım çalışmaya. Önce masa başında oturup adaptasyonu sağlamak lazım. Az ama sürekli bir çalışma lazım şu durumda. Derslerden kopmamak gerekiyor. Saygılarımla
Old 17-07-2010, 14:37   #30
Zehra Ekizo

Arkadaşlar İcra Müdürlüğü sınavı açıklanmış ekim ayında yapılacak.Geçen sene ki sınav takvimine göre icra müdürlüğü sınavıyla adli yargı sınavı arasında 2 ay gibi bir süre vardı.Yani sınav yine ekimde adli yargı sınavı aralıktaydı.Bu sene de böyle bir uygulama olması mümkün müdür acaba? Geçen sene ki takvime güvenerek işlerimizi ona göre ayarlasak nasıl olur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi