Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Askeri Hakimlik Sınav Soruları

Yanıt
Old 26-06-2006, 15:13   #1
fatihlk

Varsayılan Askeri Hakimlik Sınav Soruları

İyİ GÜnler,

GeÇmİŞ Yiilarda Yapilan Askerİ Hakİmlİk Sinav Sorularini(kara Denİz Hava Kuvvetlerİnİn YaptiĞi Askerİ Hakİmlİk Sinavlarina İlİŞkİn Ayirt Etmeksİzİn) Nereden Temİn EdebİleceĞİmİz Hakkinda Bİr Bİlgİ Verebİlecek ArkadaŞlar GerÇekten Çok Yardimci Olacaktir
Yardimlariniz İÇİn Çok TeŞekkÜrler...

Mutlu,serİn GÜnler...
Old 11-08-2007, 13:47   #2
Av.Ömer Güntay

Varsayılan Askeri Hakimlik

Askeri Adalet İşleri Daire Başkanlığının web sayfasından askeri hakimlik kutucuğunu tıklayıp tüm soruları görebilirsiniz.
Old 11-08-2007, 14:01   #3
Armağan Konyalı

Alıntı:
Askeri Adalet İşleri Daire Başkanlığının web sayfasından askeri hakimlik kutucuğunu tıklayıp tüm soruları görebilirsiniz.
Av.Ömer Güntay

Ben o kutucuğu bulamadım. Tam adresi kopyalayıp yapıştırır mısınız?

SONRADAN EKLENEN :

Buldum. Arka sayfalardaymış:

http://www.msb.gov.tr/asad/default.p...ri_hakim_alimi
Old 25-08-2008, 19:40   #4
savcı88

askeri hakimlik sınavında boy şartı var mı?
Old 27-08-2008, 17:44   #5
Av.Ömer Güntay

EVET VAR SINAVA GİRİŞ ŞARTLARINA İLİŞKİN İLAN VE KİTAPÇIKTA YAZIYOR, FAKAT NE KADAR BOY ARANDIĞINI HATIRLAMIYORUM. ARAŞTIRIRSANIZ ULAŞABİLİRSİNİZ BU BİLGİYE.DENİZ KUVVETLERİNİN SİTESİNE GİRİN; PERSONEL VE ÖĞRENCİ ALIMLARINDAN GÖRECEKSİNİZ.UMARIM YARDIMCI OLMUŞUMDUR.
Old 27-08-2008, 21:06   #6
diclee

Son 3 yılın soruları yok. Sayın Av.Ömer Güntay sınav her yıl yapılmıyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?
Old 28-08-2008, 07:47   #7
Av.Ömer Güntay

Her Yil Yapilmiyor, İhtİyaÇ Ortaya ÇiktikÇa Yapiliyor. Tam Bİr DÜzensİzlİk Var Yanİ.
Old 30-10-2008, 02:19   #8
Av.İnci Alfar

Merhaba, aranızda bu seneki askeri hakimlik sınavına girip yazılı aşamayı geçen arkadaş varsa; 17 kasımdaki mülakatta ne gibi sorular sorulabileceği hakkında bilgisi olan veya fikri olan varsa lütfen paylaşırsa çok sevinirim. 17 kasımda sınava gireceğim, bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.
Old 30-10-2008, 16:59   #9
Durul DOYGUN

İnci hanım merhabalar. Ben Av.Durul DOYGUN. Ben de bu seneki askeri hakimlik sınavına girenlerdenim. Benim mülakatım 18 Kasımda. Sizin gibi ben de ne sorulacağı hakkında meraklıyım. Geçmiş senelerde hukuk, özellikle ceza hukukundan, sorular gelmiş.. Askerlik hizmetimi teğmen olarak yapmakta olduğumdan komutanlarımdan öğrenme fırsatım oldu...
Old 30-10-2008, 19:15   #10
Av.İnci Alfar

Yanıt için teşekkürler, sanırım genelde Ceza Hukukundan soru geliyor. Geçmiş yıllara dair aldığım duyumlar bu yönde oldu. Bunun dışında genel sorular sorulduğunu da duydum bu süre zarfında, size de başarılar, iyi çalışmalar...
Old 30-10-2008, 20:33   #11
Durul DOYGUN

Teşekkür ediyorum, bayanlardan tek kişi alacaklarını duydum, doğru mudur? Benim şansım yedek subay kontenjanından... kaç puan aldınız yazılı sınavdan? Size de başarılar diliyorum, şansınız açık olsun...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi