Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Psikolojik taciz , Mobbing.

Konuyu Kilitleyin
Old 22-01-2014, 02:11   #1
Konuk

Varsayılan Psikolojik taciz , Mobbing.

İşyerinde çok uzun süredir psikolojik taciz mağduruyum. Bu durum öyle ki özel ve ailevi hayatıma da çok zarar veriyor. Bana uygulanan pskolojik taciz ; planlı ve sistematik bir şekilde uzun süredir yapılıyor. Ben bu durumda fiziksel ve psikolojik sağlığımı korumak için bir iş psikoloğundan yardım aldım. Ve psikoloğumun tavsiyelerini yerine getirdim. Netice de de şiddeti kanıtladığım çok sayıda belge biriktirdim. Psikoluğum bana altı ay süre ile iki adet Mobbing raporu düzenledi. Bu rarporları işyerime verdim Anca umusamadılar. Bana akıl hastası muaemelesi yapmaya devam ettiler. İkinci raporumu da bağlı bulunduğumuz bakanlığa yardım istemek amacı ile gönderdim. Ve beni birakıl hastanesine sevk etmek istediler. Bende dava açtım. Halen şiddetler sürüyor. Bana çok sayıda ceza verdile ve vermeye devam ediyorlar. Mobbing raporlarım dikkate alınmıyor Neyapabilirim Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 23-01-2014, 10:12   #2
Av. Can DOĞANEL

Sn. Konuk,
Yazdıklarınızdan kamu sektöründe çalıştığınız, aleyhinize disiplin cezaları uygulandığı, vb. anlaşılmakla birlikte; şahsınıza ne tür eylemler yapıldığı, bunları nasıl belgelediğiniz, açmış olduğunuz davanın ne davası olduğu gibi hususlar anlaşılamamaktadır.

Kamu kesiminde çalıştığınız varsayımına göre,
-Amirinizin üzerinizdeki davranışları ile ilgili bir disiplin soruşturması talep edebilir, soruşturma izni verilmezse bu işleme karşı dava açabilirsiniz.
-Başka bir kuruma atanmanızı talep edebilir, atama talebiniz kabul edilmezse bu işleme karşı da dava açabilirsiniz.
-Aleyhinize verilen disiplin cezalarının iptali için dava açabilir ve bu davalarda mobbing ile ilgili kanıtlarınızı savunma olarak kullanabilirsiniz.
-Bu aşamalarda durumu ispatlayabilirseniz, idare aleyhine manevi tazminat davası açabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi