Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Komşumla Olan Sorunlarımı Nasıl Çözebilirim

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-07-2003, 16:34   #1
gullerveben

Rahatsiz Komşumla Olan Sorunlarımı Nasıl Çözebilirim

Biz alile olarak(eşim ve iki çocuğum) üç katlı apartmanın 2 katında kiracı olarak oturmaktayız.Ev sahibi ile aramızda hiç bir sorun yok fakat alt kattaki komşularımız(kendi mülkleridir) çocuklarım evde gürültü yapıyorlar diyerek bir gün eşimin yolunu çevirip eşime sopa ile saldırıp bıçakla yaralamaya çalıştı. Olayı öğrenir öğrenmez ben polislerden yardım istedim fakat hiç bir polis müdahale etmedi.Bunu üzerine eşimi taşıyarak karakola götürdüğümde sevk kağıdı yazarak hastaneye sevk ettiler.sadece göz muayanesi yapan doktor üç gün iş göremez 7 günde iyileşir raporu yazdı.Daha sonra karakola giderek ifademizi verdik.Bizi olaydan üç gün sonra adli tıp tan çağırarak kati raporu alacağımız söylendi.Adli tıpta doktor sadece konuyu anlatmamızı istedi ve yeterli olduğunu söyledi.Dava şu anda galiba kamu davası olarak sürmekte.(Bize daha bir bilgi verilmedi) Daha olayın üzerinden 15 gün geçmesine rağmen ben evde yokken (09.07.2003) alt kattaki komşu yukarı çıkarak kapıyı tekmelemeye başlamış.Bunun üzerine eşim beni aradı ve ben hemen eve gedim.Geldiğimde Komşumuz kendi evine girmişti.155 arayıp polislerin gelmesini sağladım.polisler komşumuzu alıp karakola götürdüler ve ifadesini aldılar.Eşiminde ifadesi alındı.Eşime daha önce yapılan hakaretleri ifademizde vermiştik.Yine aşağılayıcı ve küçük düşürücü küfürler etmişti.Karakolda dahi bu hakaretlerine devam ederken polisler bunu ifademize eklemediler.sadece eşimin ifadesinde yer aldı.Benim araştırmalarıma göre ilk olaydan dolayı Türk Ceza kanunun 456 ve 457 maddesinde yargılanacakmış.Fakat buda para cezasına çevriliyormuş ben bu olaylarda sonra onlara nasıl dava açabilirim.Şu anda eşim eve giremediği gibi çocuklarımı psikolojik tedavi yaptırıyorum ve bu kamşular yüzünden evimi değiştirmek zorunda kalacağı.Ev sahibim ise bu konuda bana destek veriyor ve daha evvelki kiracılarıda korkutma yöntemi ile kaçırdığını karakolda ifadesinde vermiştir.Eşimin can güvenliği tehlike olmasına rağmen polisler neden müdahale etmiyorlar Eşim evine giremezse korkusunda kanun olarak nasıl bir yaptırımda bulunabiliriz.Saygılarımla

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi