Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Cep Bilgisayarinda Mevzuat

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-06-2009, 13:58   #31
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Ersin Soybaş
Selamlar,
Adalet Bakanlığı'nın sitesinde UYAP Mobil Mevzuat duyurusu var.
http://www.adalet.gov.tr/duyurular/2...an09/mobil.htm
Kullanan, deneyen var mı? Düzgün çalışıyorsa çok faydalı bir çalışma olur.
Saygılarımla.

Sayın Soybaş, sizin bu mesajınızla öğrendim bunu ve deneyeyim dedim. Bir kere duyuruda programın linklerini eksik vermişler. Şöyle diyor duyuruda:

Alıntı:
UYAP Mevzuatı cep telefonunuzda kullanmak için cep telefonunuzun web veya wap tarayıcısına “mobil.uyap.gov.tr” yazın, UYAP Mevzuatı telefonunuza indirin.

UYAP Mevzuatı telefonunuza indirebileceğiniz diğer adresler.
mobil.uyap.gov.tr
www.mobil.uyap.gov.tr
mobil.uyap.gov.tr/Uyap.jad

Bu linklerle sadece "uyap.jad" uzantılı dosyayı indirebiliyorsunuz, oysa çalışacak dosya "uyap.jar". Neyse ki adresi elle düzeltip http://mobil.uyap.gov.tr/Uyap.jar adresinden dosyayı indirdim ve telefonuma kurdum. Ama çalışmadı!!!

Ben yine http://www.adalet.org/gelendosya/CepMevzuat1[1].1.rar adresindeki sayın Murat Kızılyar tarafından hazırlanan mevzuat programı ile kendi hazırladığım yasaları kullanıyorum.
Old 03-06-2009, 14:15   #32
philomelion

Bende bugün gördüm ve denedim.
Sayın Aladağ'ın dediği gibi, bakanlığın
mobil.uyap.gov.tr
www.mobil.uyap.gov.tr
mobil.uyap.gov.tr/Uyap.jad linkine gittiğimde "öznitelikler eksik" şeklinde bir hata veriyor.

Ancak bakanlığın sayfasında daha aşağıda verilen "http://uyap.spexco.com/mobil/Uyap.jad" adresinden indirdim ve telefonuma kuruldu. (N95)

Toplam 174 kb. boyutunda bir dosya iniyor ve program görsel olarak güzel görünmekle birlikte içindeki mevzuat çok sınırlı. Anayasa ve belli başka kanunlara yer verilmiş. Yine de devamı gelecek ise başlangıç için güzel bir uygulama, güncellemesi de cabası.

Bunlar da ekran görüntülerim..

Old 03-06-2009, 14:31   #33
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan philomelion
Bende bugün gördüm ve denedim.
Sayın Aladağ'ın dediği gibi, bakanlığın
mobil.uyap.gov.tr
www.mobil.uyap.gov.tr
mobil.uyap.gov.tr/Uyap.jad linkine gittiğimde "öznitelikler eksik" şeklinde bir hata veriyor.

Ancak bakanlığın sayfasında daha aşağıda verilen "http://uyap.spexco.com/mobil/Uyap.jad" adresinden indirdim ve telefonuma kuruldu. (N95)

Toplam 174 kb. boyutunda bir dosya iniyor ve program görsel olarak güzel görünmekle birlikte içindeki mevzuat çok sınırlı. Anayasa ve belli başka kanunlara yer verilmiş. Yine de devamı gelecek ise başlangıç için güzel bir uygulama, güncellemesi de cabası.

Bunlar da ekran görüntülerim..

Çok teşekkürler! Ben de yükledim gayet güzel.
Old 03-06-2009, 16:16   #34
Av. Ersin Soybaş

Soru UYAP Mobil Hakkında

Selamlar,
Hızlı cevaplar ve özellikle ekran görüntüleri için teşekkürler.
Yine de telefona nasıl kurmayı başardığınızı anlayamadım ve iPAQ'ime kuramadım. Malum sitede yeterli bilgi de yok. Muhtemelen sonradan biraz daha açıklama konulur ama bu arada kurulum aşamalarını yazabilirmisiniz?
Ayrıca Java destekleyen her telefonda çalışacağını sanmıyorum, bir de kapasite sorunu vardır örneğin.
Saygılarımla.
Old 03-06-2009, 16:31   #35
Admin

symbian tabanlı bir telefon kullanıyorum, benim telefonuma program kuruldu, ancak çalışmadı.
Old 03-06-2009, 18:59   #36
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Admin
symbian tabanlı bir telefon kullanıyorum, benim telefonuma program kuruldu, ancak çalışmadı.

Benim telefonum da Symbian Os 9.2 tabanlı ama çok kolay yükledim ve çalıştı. Güncellemeleri de yaptım. Çok kullanışlı bir mevzuat programı.
Old 09-07-2009, 10:03   #37
Av. Ersin Soybaş

Selamlar,
Programı GPRS üzerinden indirip ayrıca ücret ödememek için cep telefonum yerine wi-fi ile Windows Mobile işletim sistemli iPAQ'ime kurmayı başardım. "Başardım" diyorum çünkü ortalamanın üstü bir kullanıcı olmama karşın beni epeyce zorladı. Bu nedenle kullanım kılavuzunun eksik olduğunu düşünüyorum. Gerçi Sayın Dikici Symbian OS'a çok kolay yüklediğini yazmış...
Programla ilgili ilk izlenimlerim üzerinde çok çalışılması gerektiği yönünde. En kötüsü ise tüm yasaları güncellememesi. VUK ve DMK'yı güncellemedi neyse ama MK, TTK, TCK, CMK, İİK gibi temel yasaları da güncellemiyor. Bu durumda programın neredeyse hiç faydası kalmıyor. Güncelleme yaptığını söyleyen meslektaşlarda da aynı sorun var mı, tüm mevzuatı güncelleyebildiniz mi?
Güncellemeler de pek "güncel" değil aslında. Bugün RG'de yayımlanan bir değişikliğin yer almasını beklemiyorum elbette ama Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi 2008 yılına ait! En azından program hazırlanırken avukatların da düşünüldüğünü görerek teselli buldum.
İlk mesajıma baktım da bu programdan haber alalı daha bir ay olmuş. Bu nedenle olgunlaşması için bekleyeceğiz. Programla ilgili görülen eksiklikleri ve hataları bildirmek için bir bağlantı olsaydı sadece beklemek yerine geri bildirimde de bulunurduk.
Saygılarımla.
Old 09-07-2009, 12:43   #38
Av.Selim Balku

Sizleri pek sıkmak istemem ama kullanılan terimleri pek anlayamadım, telefonumuzun tabanını nasıl öğreneceğim, birde "jar" "jad" nedir?

Ben aşağıdaki linke girdim ama daha nasıl indirceğimi göremedim. Bununla ilgili bilgilendirici yada yol gösterici veb sitesi var mı acaba?

"http://uyap.spexco.com/mobil/Uyap.jad"

Kolay gelsin...
Old 04-03-2011, 00:54   #39
hakkaniyet_

Benim telefonum, java destekli n...a 7020.Söz konusu programı,önce hafıza kartıma yükledim,oradan da telefonuma kurdum.Kurulum başarıyla gerçekleşti.Ekrana ve kanunlara ulaştım.Benim merak ettiğim nokta ise şu;benim bu uygulamayı her açışımın,GSM operatörünce ücretlendirilip ücretlendirilmediği hususu?Yoksa GSM operatörünün ücretlendirmesi sadece güncellemelerde mi söz konusu?Sayın meslektaşlarım bu konuda yardımcı olursanız sevineceğim.

Saygılarımla
Old 04-03-2011, 10:03   #40
haksun

Aynı programı bende yükledim.İlk başta güncelleme yaparken indirme yapıyor,ondan sonra ücretlendirme olmaz sanırım.
Old 04-03-2011, 15:57   #41
Av. Ersin Soybaş

Çözüm Görüntülerken Ücretsiz

Selamlar,
Program sadece güncelleme sırasında bağlantı kuruyor.
Bağlantı kurmadan önce telefon bağlantı kurulacağını bildirip sorar zaten.
Bağlantı kurulması ve bağlantı sırasında da -ekranını tam olarak bilemiyorum- ekranın üstünde anten ya da pil simgesinin yanında simgelerle gösterecektir (G: GPRS, E: EDGE, 3G vs. simgeler ve yanında oklar ya da sinyal işareti vs.)
Saygılarımla.
Old 05-03-2011, 00:39   #42
hakkaniyet_

Güncelleştirmelerin ücretlendirilmesi galiba her kanunun ebatına göre oluyor,anladığım kadarıyla...
Old 08-07-2011, 14:17   #43
Kivana

cep için Uyap mevzuat programını telefonuma yükledim... yüklemede sorun yaşamadım. ilk etapta mevzuatları güncellemeniz gerekiyor... telefonda wifi üzerinden internete bağlanıp ücretsiz olarak güncelleyebilirsiniz. Programda bulunan tüm mevzuatları güncelledim hiç bir sıkıntı yaşamadım ve günlük yaşamda programdan yararlanıyorum da yalnız programda bazı eksiklikler de yok değil... misal tüm mevzuatlar programda malesef mevcut değil... ayrıca program açıldıktan sonra (en azından benim telefonumda) bir müddet sonra programın çalışması yavaşlıyor... ama bunların dışında gayet yararlı bir program olmuş diyebilirim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi