Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Apartman YÖnetİmİne KarŞi AÇilacak Davada Husumet

Yanıt
Old 01-08-2011, 15:00   #1
S.Taşkıran

Varsayılan Apartman YÖnetİmİne KarŞi AÇilacak Davada Husumet

Forumda bu konuyla ilgili cevaplar tatmin edici olmadığından tekrardan başlık açma gereği duydum.Bir apartmanda kapıcı olarak görev yapan müvekkil iş kazası geçirmiştir.İş kazası ile ilgili tazminat davası açılacak.Ancak bahse konu apartmanda yaşayan kat maliklerinin çoğu aynı aile bireyleri olduğundan resmi olarak bir yönetici,karar defteri mevcut değil. Davada husumeti kime yöneltmeliyim.Yargıtay kararı mevcut ise elinizde eklerseniz sevinirim...
Old 02-08-2011, 08:08   #2
Av. Aykut Toklu

Kapıcı; sigortalı mıdır? Sigortalı ise işveren olarak sigorta kayıtlarında kim gözüküyor?
Old 02-08-2011, 12:29   #3
S.Taşkıran

Kapıcı sigortasız olarak çalıştırılmış.
Old 02-08-2011, 13:21   #4
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan S.Taşkıran
Kapıcı sigortasız olarak çalıştırılmış.
sayın meslektaşım
öncelikle müvekkilinizin sigortalılığını sağlamak için bir hizmet tespit davası açmanız yerinde olacakdır(isterseniz bununla aynı anda tazminat davasınıda açabilirsiniz ancak bekletici mesele olacakdır tespit dosyası)
davalı olarak tüm kat maliklerini göstermek zorundasınız
Old 02-08-2011, 13:39   #5
S.Taşkıran

İş kazası sigortaya yansıyınca resen tescili yapıldığını öğrendim.Resen tescille işveren olarak kat maliklerinden aile üyesi olan birini yönetici olarak belirlemişler.Kat maliklerine yöneltmeyi bende düşünüyorum ama 12 dairelik bir apartman olduğundan şu andaki kat maliklerine mi davayı yöneltmeliyim yoksa iş kazasının olduğu dönemdeki kat maliklerine mi davayı yöneltmeliyim(ki ölen ev sahipleri,çocuklarını bulmak,veraset işlemleri vs. vs.) konusunda tereddütle yaşadığımdan açıkçası sigorta tarafından yönetici belirlenen kişiye davayı yöneltip kat maliklerinden tahsilini istemeyi düşünüyorum.
Old 03-08-2011, 10:38   #6
av.alper tunker

Alıntı:
Yazan S.Taşkıran
İş kazası sigortaya yansıyınca resen tescili yapıldığını öğrendim.Resen tescille işveren olarak kat maliklerinden aile üyesi olan birini yönetici olarak belirlemişler.Kat maliklerine yöneltmeyi bende düşünüyorum ama 12 dairelik bir apartman olduğundan şu andaki kat maliklerine mi davayı yöneltmeliyim yoksa iş kazasının olduğu dönemdeki kat maliklerine mi davayı yöneltmeliyim(ki ölen ev sahipleri,çocuklarını bulmak,veraset işlemleri vs. vs.) konusunda tereddütle yaşadığımdan açıkçası sigorta tarafından yönetici belirlenen kişiye davayı yöneltip kat maliklerinden tahsilini istemeyi düşünüyorum.
yöneticinin böyel bir yetkisi bulunmamaktadır sadece tüm binayı ilgilendiren davaların tebligatını kabul etme yetkisi bulunmaktadır.siz yöneticiyi davalı gösterip diğer kat maliklerini davaya dahil etmek için mahkemeden mehil talep edin derim o zaman
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi