Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Beledİyenİn Tek Tarafli Haksiz İŞlemİ

Yanıt
Old 08-05-2012, 16:46   #1
av.emremert

Varsayılan Beledİyenİn Tek Tarafli Haksiz İŞlemİ

Merhaba Sayin MeslektaŞlarim,

İlk Defa KarŞilaŞtiĞim Bİr Konuyla İlgİlİ Pek DeĞerlİ Yorumlariniza İhtİyaÇ Duymaktayim.

Kisaca Özetlemek Gerekİrse;

MÜvekkİle Aİt Arsa Beledİye Tarafindan Bİr İnŞaat Fİrmasina SatilmiŞ Ve MÜvekkİle De Hemen Yakininda BaŞka Bİr Arsa VerİlmİŞtİr.bu Arada MÜvekkİlİn Bu İŞlemlerİn HİÇbİrİnden Haberİ OlmamiŞtir.ancak Verdİklerİ Arsanin Üzerİnden YÜksek Gerİlİm Hatti GeÇtİĞİ İÇİn Öncekİ Arsaya Oranla DeĞerİ DÜŞÜktÜr.Şu An MÜvekkİle Aİt Eskİ Arsa Üzerİnde İnŞaat Yapilmaktadir.

Genel Olarak Nasil Bİr Yol İzlemelİyİm.kisaca Bİlgİ Verİrsenİz Sevİnİrİm...teŞekkÜrler
Old 08-05-2012, 17:08   #2
av.23

"Müvekkilinize ait arsa satılmış derken" bu kısmı biraz açarsanız belki yardımcı olunabilir? İmar düzenlemesi ile falan başka bir yerde hak sahibi mi olmuş müvekiliniz? İmar uygulamasından sonra kop alanı olarak verilen yeni bir arsa mı var?
Old 09-05-2012, 10:45   #3
orhan6591

tamamen tahmin üzerinden yüerüyorum. Muhtemelen, müvekkilinizin arsası, tarla imiştir. Belediye tarafından 3194 sayılı imar kanunun 18. maddesi gereğince alanda imar uygulaması yapılmış ve taşınmazınızın yeri bu uygulama neticesinde değişmiştir. eğer durum bu ise, 18. madde uygulamasına dair Beleidye Encümen kararının iptal ettireceksiniz. gerekçe de müvekkilinize daha değersiz bir arsanın verilmiş olmasını göstereceksiniz. Muhtemnelen İdare mahkemesi 18 uygulamasını iptal edecektir. bir araştırın isterseniz açıklama yaparsanız bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışırız.
Old 10-05-2012, 10:54   #4
av.emremert

orhan bey,

av.23 ün mesajın cevap veremedim.ben de üstünkörü konuyu biliyordum.ama olayın aslını ben de yeni öğrendim.konu bahsettiğiniz gibi.18. madde uygulaması yapılmış belediye tarafından.müvekkilin haberi yok.tebligat falan da yapılmamış.müvekkile tahsis edilen yeni arsanın üzerinden de yüksek gerilim hattı geçtiği için arsanın birim fiyatı öncekine nazaran çok ama öok düşük olacaktır.dün ilgili belediye ve tapuya gittim.dilekçelerimi verdim.şimdi cevap bekliyorum.söz konusu belediye encümeninin kararını bulmaya çalışıyorum.ilginiz için teşekkürler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi