Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evlilik disi çocuk

Konuyu Kilitleyin
Old 31-01-2019, 11:23   #1
Konuk yasemin

Dikkat Evlilik disi çocuk

Merhaba 4 yildir imam nikahli yaşıyordum konum komşun ailem biliyordu 1 gün bende 1 gün diğer evindeydi karısının beyin kanaması geçirdiğini sağ tarafında felç olduğunu benimle bi ömür düşündüğünü söylediği için imam nikahı klyduk
Cocuk istedi boş gebelik geçirdim sonra ayrıldık ayrıldıktan 15 gün sonra hamile olduğumu öğrendim ona söyledim aldırma dedi barisicaz diye aldırmadım maddi olarak sıkıntıya girdim çalışamadım kızımın yanına yerleştim birikmiş borçlarını kızım ödedi stresli erken doğum oldu 20 gün kuvezde kaldi oğlum aradık gelmedi kimliğini çıkardım kendi adıma sonra hastaneden çıkartırken hastane uzaktı onunda arabası var geldi beraber çıkardık hastaneden 3 veya 4 kere geldi gördü bez aldı para istedim vermedi calidamadigimi söyledim umursamadı özel kontrolleri vardı erken doğduğu için hiçbir maddi manevi katkısı olmadi bende cocugu göremezsin dedim oda israr etmedi 2 aydir girmiyor solunum problemi vardı 3 ay uyumadım nerdeyse ruhu bile duymadı 7 aylik su an oğlum ceza almasını bu giderleri karşılamasını bana ve çocuğa nafaka bağlanmasını istiyorum ne yapabilirim
Old 01-02-2019, 13:21   #2
Av. Hatun Olguner

Kendiniz için nafaka isteyemezsiniz.

Babalık hükmü için sulh hukuk mahkemesinde çocuk için kayyım-temsilci- tayini için dava açılmalıdır.
Kayyım atandıktan sonra kayyım tarafından açılacak babalık davasında babalığa hükmedilmesi ve nafaka talebinde bulunabilirsiniz.

Bir avukattan destek almanız yararlıdır. Maddi durumunuz uygun değilse barodan ücretsiz avukat isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi