Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin ailesi evden kovdu

Konuyu Kilitleyin
Old 19-12-2014, 16:30   #1
Konuk

Varsayılan eşimin ailesi evden kovdu

merhabalar eşimle 7 aylık evliyiz aramızın pek iyi olduğu söylenemez eşimin ailesi beni ve eşimi evlerinden kovdular.eşim ailesine çok düşkün ikimiz bir aile olamıyoruz onların güdümünde oluyor.bende eşimin ailesiyle hiç bir şekilde görüşmesini barışmasını istemiyorum ve kendiminde hiç bir zaman ailesiyle görüşmeyeceğimi onlarla barışmayacağımı eşime söyledim bu yüzden tartışmalar çıkıyor boşanmayı düşünüyoruz.bu sebeplerden ötürü boşanabilirmiyiz ve eşimin ailesiyle görüşmemesini istemediğim için benmi kusurlu çıkarım mahkemede.şimdiden çok teşekkür ederim.
Old 19-12-2014, 17:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Size karşı eşinizin ailesinin kusurlu davranışı sebebi ile görüşmemeniz haklı sebep sayılabilir.

Fakat eşinizin ailesi ile barışıp barışmaması ,görüşüp görüşmemesi onun karar vereceği bir konudur.BU konuda bir kısıtlama hakkınız bulunmamaktadır.

Dava konusu yapılacak olur ise mahkemece evlilik birliğinin temelinden sarsılıp sarsılmadığı delillere göre değerlendirilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 19-12-2014, 17:18   #3
Konuk

cevabınız için çok teşekkür ederim.daha öncede eşimle birbirimize küfürleşmelerimiz oldu ama bunlara şahit bulamayız sadece aileler olabilir.bu boşanmaya yardımcı olabilirmi ? birde eşim çekip gideceğini hiç bir zaman ulaşamayacağımızı söylüyor.eğer çekip giderde boşanma davalarının hiç birine katılmazsa tebligatlar ulaşmazsa boşanma nasıl gerçekleşebilir ?
Old 19-12-2014, 17:25   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Evlilikte yaşanan her bir olayın boşanma sebebi sayılma ihtimali olup olmadığına ilişkin hazır ve her olaya uygun bir cevap yoktur.Her vakıa yargılama sırasında delillere göre değerlendirilecektir.

Siz boşanma davası açtığınızda eşinize tebligat yapılmadan dava yürütülmez.İkametgah adresi olmassa mernis adresine tebligat yapılır.Bu da olmaz ise ilanen tebligat yoluna gidilir.

Tebligat usulüne uygun yapıldığında eşiniz duruşmalara katılmasa da yargılama devam eder.Siz iddialarınızı kanıtladığınızda ve hakimliklikçe bu kanıtlar evlilik birliğini temelinden sarsıcı nitelikte bulunduğunda boşanmaya karar verilebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız uygun olacaktır.
Old 19-12-2014, 17:29   #5
Konuk

eşimin bana evde küfür ettiğini aileme söylemiştim ailem şahidim olabilir birde görücü usülü evlilik oldu onuda kanıtlayabilirim.geçinemediğimizi fikirlerimizin birbirine uymadığınıda kanıtlayabilirim.okuduğuma göre hakimler aileleri pek dikkate almıyormuş ailemin şahitliği yetermi mutlaka kanıtlamam gerekecek galiba eşim davaların hiç birine katılmıycak.çok teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim..
Old 20-12-2014, 17:19   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
okuduğuma göre hakimler aileleri pek dikkate almıyormuş ailemin şahitliği yeterm

Tanıklar tanık olduğu konularda beyanda bulunurlar.Tanığın taraflardan birinin yakını olması durumu değiştirmez.Önemli olan tanıkların yer ve zaman bildirerek maddi gerçeği açıklaması,tutarlı ve samimi olmasıdır.

Evlilikte pek çok olay kamuya açık olarak yaşanmaz,pek çok kez aile içinde ve aile üyelerinin tanıklığında gerçekleşir.Bu nedenle aile üyelerinin tanıklığının dikkate alınmayacağı yönündeki yaygın görüş doğru değildir.

Her aşamada bir avukattan destek almanız hukuk dışı görüşlerden korunmanız ve davanızın doğru takibi bakımından uygun olacaktır.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi