Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yardım lütfen

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2012, 22:00   #1
yabancı konuk

Varsayılan yardım lütfen

iyi günler;
Ben 1994 yılında evlendim.Temmuz 2010 dan beri ailemle yaşamaktayım.Evi terkeden taraf benim.12 yaşında bir oğlum var.Eşim şu an ailemin benim adıma almış olduğu gayrimenkulde ikamet ediyor.Boşanmak arzusu ile evi terketmiş olmama rağmen eşim boşanmayı kabul etmiyor.Resmi bir başvuruda bulunmadım.Fiili ayrılık ne kadar sürer ise boşanma davası açınca sorun yaşamam bu birinci sorum.Çalışıyor olmam nedeni ile de maddi herhangi bir katkıda bulunmamakta,oğlumun ihtiyaçlarını ben karşılamaktayım.Geçmişte fiziki şiddet de görmüştüm ama bunu ispatlamam mümkün değil.Herhangi bir şekilde rapor almadım şiddet ile ilgili.Boşanma davasını açmam durumunda çekişmeli dava sürecine gireceğini düşünmem nedeni ile yapmış olduğumuz her türlü söz davranış ve mesajların delil niteliği taşıma gibi bir durum söz konusu mudur?konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.
Old 10-04-2012, 22:47   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk; Fiili ayrılığın süresi boşanma davasında çok etkili olmayacaktır. vi terk etmekte ve boşanma davası açmamda haklı sebepleriniz var ise beklemenize gerek yok.
Çalışıyor olmanıza rağmen eğer ücretiniz asgari ücret civarında ise ve eşinizin malı durumu sizden iyi ise mahkeme size nafaka baglanacaktir. Siz kendiniz için istemeseniz bile cocuğunuz için mahkeme nafaka baglanacaktir.
Boşanma davasında her türlü belge , fotograf ve tanıklar delil olarak degerlendirilecektir. raporunuz olmasa da şiddet iddianızı tanikla da ispatlayabilirsiniz.
Hak kaybına ugramamak için bir avukattan dogrudan hukuki destek alınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi