Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kocam Cocuklarimi Kacirdi Dİye İftİra Atti

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-07-2009, 23:19   #1
Konuk

Varsayılan Kocam Cocuklarimi Kacirdi Dİye İftİra Atti

Cİfte VatandaŞ Olan(turk-alman)esİmle 13 Yildir Evlİyİm.3 Yil Turkİye De Kaldim.sonra Zorakİ Almanyaya Goturuldum.4 Kiz Cocugum Var(yaslari:1,5-7-9 Ve 11)13 Yildir Gormedİgİm Hakaret İŞkence Kalmadi.yillarca Yedİgİm Dayak Baski Ve Korku Yuzunden Alman Makamlarina Basvuramadim.cocuklarimi Alip Benİ Gondermekle Tehdİt Ettİler.almancayi İyİ Bİldİgİm Halde Esİm Sureklİ İsİ Olmayisi Ve Randevulara Benİ Goturmeyİsİ Yuzunden Daİmİ Oturumda Alamadim.en Son Agustos 2008 De Benİ Ve Cocuklari İstemedİgİnİ Hayatinda Baska Kadin Oldugunu,turkİyeye Donup Bosanmamizi İstedİ.hİcbİr Sekİlde Engel Cikarmayacagin Soyleyerek Velayet Dahil Benİ Ve Cocuklari Gonderdİ.ulkeme Geldİm Belkİ PİŞman Olur Dİye 45 Gun Bekledİm.ne Aradi Ne Sordu.dava Actim Ve Velayetİ Gecİcİ Olarak Aldim.bİr Yildir Aİlemİn Yanindayim.esİm Yaklasik 6-7 Bİn Euro Cocuk Parasindan Sadece 1300 Euro Cocuklar İcİn Gonderdİ Ve Cocuklar Geldİgİnden Berİ Hİc Aramadi.ama Bakanliga Muraccat Ederek Lahey Sozlesmesİne Gore Cocuklarin Zorla Alikonuldugu İddİasi İle Cocuklari Almak İstİyor.cocuklar Karakolda Gercegİ Tum Ciplakligi İle Anlattiklari Halde Bakanligimiz Yine De Hakkimda Dava Acti.cocuklarim Elİmden Alinirsa Ne Yaparim.esİm Her Turlu Kotu Aliskanligi Olan Cevresİ Kendİ Gİbİ Bosanmis Bİr Suru Insanla Dolu Duygusuz Bİrİ.cocuklari Turkİye De İlk Yillarina Ragmen Bİrİ Ozel Okulda Dİgerlerİ De En İyİ Bİr Merkez Okulda Cok İyİ Uyum Sagladi Ve Takdİr Ve Onur Belgesİ Aldilar.aİlemİn Destegİİle Burda Cok Mutlular.cocuklarimdan Ayrilmak İstemİyorum.lutfen Bana Yardim Edİn.
Old 05-07-2009, 12:07   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Sayın Katılımcı,

Eşinizin dayanak göstererek çocukların dönmeleri için başvurduğu Lahey Sözleşmesinin 13. maddesine göre talepte bulunulan devletin adli veya idari makamı, geri dönmeye itiraz eden kişi, çocuğun bakımını üstlenen kişinin yani babanın yer değiştirmeye izin verdiğini veya geri dönmenin çocuğu fiziki veya psikolojik tehlikeye maruz bırakacağı yolunda ciddi bir risk olduğunu tespit ederse çocuğun geri dönmesini emretmek zorunda değildir.

Ayrıca adli veya idari makam çocuğun dönmek istemediğini ve yaşı ve olgunluğunu göz önünde bulundurarak çocuğun görüşünü dikkate almak gerektiğini gözlemlerse yine dönüşü emretmeyi reddedebilir.

Dolayısıyla eşinizin Türkiye'ye çocuklarla birlikte gitmenizi istediğine, buna izin verdiğine ilişkin kanıtlar sunduğunuz takdirde veya çocukların dönüşünün onlara zarar verebileceğini kanıtladığınız takdirde geri dönüşü engelleyebilirsiniz.

Çok hassas ve ivedi bir konu olması nedeniyle lütfen öncelikle bir avukattan destek almanızı öneriyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi