Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Akıllı kart sertifika doğrulama hatası

Yanıt
Old 02-07-2014, 14:09   #1
dogano

Varsayılan Akıllı kart sertifika doğrulama hatası

Sayın meslektaşlar, Barolar Birliği'nin uyarı mesajıyla son sertifika güncellemesini yaptıktan sonra bir kez Uyap'a girebildim ancak son bir kaç gündür "sertifika doğrulanmadı" hatası alıyorum. Barolar Birliği'nin çağrı merkezini aradım ancak operatörlere ulaşmak imkansız, saatlerce müzik dinlettiler. Bu konuda sıkıntı yaşamış ve çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Old 11-07-2014, 16:50   #2
averozkan

Benzeri bir sorun yaşadım.
Güncelledikten sonra UYAP Avukat Portal'a girebildim.
Ancak UYAP Döküman Editör'de döküman imzalama denemesinde (UDE) "şifreniz nitelikli değil" hatası verdi.
Denetim masası-Java-Temporary Internet Files-Settings-Delete Files işlemini yaptım. Sonra UDE 3.0 versiyonunu kaldırıp son 3.5.10 versiyonunu yükledim.
Şu an için UDE'de sorun yok.
Denetim masası-Java-Temporary Internet Files-Settings-Delete Files işlemini yapmayı deneyiniz.
Old 15-09-2014, 16:08   #3
txyz

Barolar Birliği ile yapmış olduğum görüşmede mevzuat gereği yapılan sertifika güncellemesi sonrası sitede gereken yazılım güncellemesinin henüz yapılmadığı , yazılım güncellemesi sonrasında problemin çözüleceği belirtildi. Ayrıca E-devlet üzerinden girişi kullanıyorum ve daha sağlıklı gibi.
Old 17-09-2014, 09:29   #4
limpid

çıldırmak üzereyim. telefonla kesinlikle ulaşamıyorsunuz. ulaşsanızda yarım saat bekliyorsunuz sistem atıyor. ben de uyapa giriyorum sorun yok ama tüm kurulumları yapmama rağmen dökümanı imzalayamoıyorum. sertifika geçerliliği tamamlanamadı proxy kullanıyorsanız bağlantı ayarlarınızı kontrol ediniz diyor. başına bu durum gelip de çözüm bulan varmı
Old 17-09-2014, 10:17   #5
Admin

Alıntı:
Yazan limpid
çıldırmak üzereyim. telefonla kesinlikle ulaşamıyorsunuz. ulaşsanızda yarım saat bekliyorsunuz sistem atıyor. ben de uyapa giriyorum sorun yok ama tüm kurulumları yapmama rağmen dökümanı imzalayamoıyorum. sertifika geçerliliği tamamlanamadı proxy kullanıyorsanız bağlantı ayarlarınızı kontrol ediniz diyor. başına bu durum gelip de çözüm bulan varmı
NES güncellemesini yaptınız mı?
http://www.turkhukuksitesi.com/showt...stpost&t=93055
Old 17-09-2014, 12:01   #6
yaman

Nes güncellemesini yapamıyorum. Bütün yolları denedim, farklı javalar kurdum. sil baştan e-imza kurulumu yaptım öyleki farklı bilgisayarlarda bile denedim ama bir türlü nes güncellenmiyor. Barobirliğe de ulaşmak imkansız
Old 19-09-2014, 12:53   #7
Av. Taner BAŞ

Açıkçası tüm sertifikalar iptal edilip, yeniden imza çubuğu gönderilse daha doğru olurdu. Çok teknik bir konu ve halledebilmek için de derin bilgisayar bilgisi gerektiriyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi