Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Adres Bulma (haciz)

Old 18-10-2006, 13:37   #1
furmich

İnceleme Adres Bulma (haciz)

öncelikle herkese merhabalar..
bir avukatlık bürosunda çalışıyorum. işe yeni başladım. telekomun davalarına bakıyoruz. elimizdeki dosyaların bir çoğu adres yetersizliğinden yada adreste tanınmadığından yada taşınmış olduğundan dolayı iade durumunda. bu durumda dosyadaki kişilerin yeni adreslerini nasıl bulabilirim?. gayrimenkul yada otomobil sahibi olup olmadıklarını nasıl öğrenebilirim?. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler..
Old 18-10-2006, 23:19   #2
kezzy

ssk,emekli sandığı,bağkur,vergi dairesi,herhangi bir şirketle bağlantısı varsa ticarte sicilden,turkcell,telsim,avea ya adres araştırması için müzekkere yazabilirsiniz
dosya kesinleşmeden tapudan veya trafikten haciz koymanız mümkün değildir dosya kesinleştikten sonra yine trafiğe ve tapuya müzekker yazarak haciz koydurabilirsiniz dosya kesinleşmeden yine tapuya veya trafiğe adres araştırması müzekkeresi yazarak gerekli bilgileride almanız mümkündür
Old 18-10-2006, 23:31   #3
Av.Duygu Keleş

kişilerin bulunduğu il yahut ilçe aayiş şube müdürlüklerine aşagıda vereceğim formatta adres tahkiki müzekkeresi yazın.Tahminimce 15 gün içerisinde olumlu yahut olumsuz cevap alacaksınız.Eğer yapılan araştırma sonucu olumsuz gelirse ,daha önce kendisine aynı adreste ihtarname yahut başka bir icra dosyası üzerinden tebligat yapılıp yapılmadığını öğrenerek 35.md.e göre tebligat yapabilirsiniz.
T.C.
..........
...İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya no: 200./..........Es.

Alacaklı vekili geldi;
Borçlu ..............................un tebligata elverişli adresinin Emniyet müdürlüğü kanalı ile tesbiti için gerekli işlemlerin yapılmasını talep ederim dedi, beyanı okundu, imzası alındı. .../...../.........

Alacaklı Vekili

KARAR: Talep gibi işlem yapılmasına, borçlunun tebligata elverişli adresinin tesbiti için Emniyet Müdürlüğüne müzekkere yazılmasına karar verildi. .../..../........

3. İcra Müdürü

T.C. ADRES TAHKİKİ HAKKINDA
TRABZON
3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Dosya No:2005/1499 Es.

TRABZON ASAYİŞ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE ’NE

Aşağıda adı ve son terk ettiği son adresi yazılı borçlunun yeni tebligata yarar adresinin zabıta marifeti ile tahkik ve tespitine karar verilmiştir.
Karar gereğinin ifası ile işlemden dosyamıza bilgi verilmesi hususunda gereğinin yapılmasını rica olunur...../....../............

Ad.Soyad.
Adres.

Not:Adres sorumluluk bölgenizde değilse ; müzekkere iade edilmeyerek ilgili Emniyet Müdürlüğüne gönderilmesi rica olunur. .../..../.....

3.İcra Müdürü

Old 19-10-2006, 00:39   #4
Av.Nebi

En başta arkadaşların örneklediği üzere Son adreslerini belirterek o yer Emniyet Müdürlüğüne yazarak adres araştırmasına başlamak en mantıklısı olacaktır. Adresin nerden gelecegi hiç belli olmuyor aslında. Bakıyorsun beklemediğin yerden bi adres geliveriyor kolay gelsin..
Old 19-10-2006, 09:52   #5
Av.K.P

Çok alakasız ama bu soru bana staj döneminde yaşadığım bir anımı aklıma getirdi. Staja yeni başlamıştım ve hiçbir şeyden haberim yoktu. Yanında staj yaptığım avukat(!) elime bir kağıt tutuşturdu ve kağıdın üzerinde icra dairesi ve dosya numarası ile birlikte "zabıta tahkikatı istenecek" diye bir not yazıyordu. Benim zabıta tahkikatının ne demek olduğundan haberim dahi yok, o ana kadar talep açıp açmadığımı şu an hatırlamıyorum ama muhtemelen açmamıştım.Ama yanında staj yaptığım(!) avukat daha önce hiçbir tecrübem olmadığını bildiği halde o kadar normal bir şekilde bu işi yapmamı istedi ki ben de zabıta tahkikatının ne demek olduğunu ve nasıl yapılmasını bilmem gerektiğini düşünerek bürodan ayrılıp Sultanahmet Adliyesine gittim. Nedense staj dönemi öğrenme dönemi olmasına rağmen avukatların bir kısmı stajyerlere o işi biliyormuş gibi davranıyorlar. Neyse sonra adliyede gözüme genç ve benim derdimden anlayabileceğini düşündüğüm bir avukat kestirip zabıta tahkikatının ne demek olduğunu ve nasıl yapılacağını sormuştum Şimdi geriye baktığımda kendi halime üzülerek gülümsüyorum. Sadece paylaşmak istedim.
Herkese kolay gelsin.
Old 29-10-2006, 00:18   #6
Kavaz

Sayın Palamar;
Geriye dönüp bakıldığında eger gülümseniyorsa,buna sevindim diyebilirimBenimde basıma cok ılgınc olaylar geldı ve gelıyor ya da bu olaylar aslında ılgınc degıl ama ben daha once hıc karsılasmadıgım ıcın bana ılgınc geliyor da olabilir.Herneyse...Gercekten bır cumle bazen bır ınsanı bayagı dusunduruyorTesekkurler,saygılar...

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi