Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tehdit

Konuyu Kilitleyin
Old 31-01-2017, 13:24   #1
Konuk

Önemli Tehdit

Iyi gunler ben 35 yasinda iki cocuk annesiyim kizim 14 agir engelli oglum 11 yasinda ben 19 yasinda silah zoruyla evlendirildim.hep korkuyla yasadim ve halen yasiyorum o korkuyla esim benden 14 yas buyuk siddet gordum cok zor gunler yasadim engelli kizimla hic ilgilenmedi 2015 de haziranda cocuklarimi aldim baba evine gittim ailem nekadar sahip ciksa da hep geri donmem taraftariydi ama donmedim. Bosanma davasi actim 25 ocakta davam vardi ama gidenedim davaya davaya bir gun kala geri getirdiler.16 sene onceki gibi zorla tehtitle tehtit sebebi ben 17 yasinda birini sevdim komsumuz du oda beni ama ailemin istemedigi biriydi ve ben 19 yasindayken ailem bunu ogrendi ve kiyametler koptu silahlar cekikdi babam bana seni oldurecem dedi oldur dedim bakti bana bisey yapamiyo ozamn onu oldurum dedi ve bi sekilde bizi ayirdilar ama nekadar 16 sene gecsede bizim askimizi herkez halen biliyo ben bosanma karariyla geri dondugumde herkez yine bizi konustu onun icin bosaniyo diye ama onun icin donmedim oda aradi beni yalan konusamam konustuk ve bunu ailem yine duydu ama esimi istemedigimi herkez biyo o bile biliyo kendisini hic sevmedigimi defalarca soyledim bir insan nasil kabul eder nisanli oldum zaman bile onu sevmedigimi baskasini sevdigimi ama anlamadi zorla sahip oldu cok buyuk acilar cektim anlatamadigim geldim ve yine daha dun mesala beni bogmaya calisti bogazima coktu parmak izleri halen bogazimda hasta bir cocuk 11 yasinda bir cocuk ve caresiz ben hukujen bir hakim varmi yoksa bu cehennemde ölumu mu bekleyim sevmek bukar sucmu hayatim baskalrinin ellerinde ne olur yardim edin teşekürler.
Old 03-02-2017, 10:33   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

1-Size uygulanan şiddeti belgelemeniz yararınıza olur.Bir sağlık kuruluşa giderek adli rapor düzenlenmesini isteyebilirsiniz.Bu durumda hekim/sağlık personeli olayla ilgili polise ihbarda bulunacaklardır.

Ya da doğrudan karakola başvurarak şikayetinizi yapabilir ve adli rapor için sevkinizi isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da eşiniz hakkında soruşturma başlatılacak ve ceza davası açılabilecektir.

2-Kadına yönelik ve ev içi şiddet vakalarında karakol acil koruma kararı vermekte ve sonra bu kararı Aile Mahkemesine onaylatmaktadır. Koruma kararı isteyebilirsiniz.Gerek duyarsanız sığınma evine yerleştirilmeyi isteyebilirsiniz.

3-Şiddetin raporlanması boşanma gerekçesi olarak ileri sürülebilir.Rapora ve olaylara dayanarak boşanma davası açabilirsiniz.

4-Hatırlatalım ki evlilik sırasında eşlerin sadakat yükümlülüğü vardır.Evlenmeden önce arkadaşlık yaptığınız kişi ile görüşme ve konuşma en azından güven sarsıcı davranış olarak değerlendirilebilir,bu da maddi manevi tazminat ve yoksulluk nafakası haklarınızı etkiler.

5-Her aşamada bir avukattan destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi