Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Avukatlığın Hayalkırıklığına Uğrattığı Genç Meslektaşlarımıza Tavsiyeler

Yanıt
Old 12-07-2007, 00:48   #61
Av.Ergün Vardar

Alıntı:
Yazan av-yeliz
. Eğer hayatınızda huzur, düzen, belirlilik istiyorsanız; serbest avukatlık düşünmeyiniz. Bu konudaki son sözüm budur

Son derece iddalı,hüküm kuran bir kanaat ama doğru değil.
Old 12-07-2007, 02:00   #62
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Neden?

Serbest avukatlık, huzurlu, düzenli ve belirli bir seçim mi?
Old 12-07-2007, 03:20   #63
Av.Ergün Vardar

Varsayılan Seçim

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL

Serbest avukatlık, huzurlu, düzenli ve belirli bir seçim mi?

Bardağın yarısı boş veya bardağın yarısı dolu...
Huzur,hissedebildiğimiz kadar,
Düzen,yaşadığımız kadar,
belirli bir seçim,gençliğimizin tecrübesi kadar beyaa ...
Old 12-07-2007, 13:43   #64
Av.Bulut

merhabalar mesleğe yeni başlamış bi avukat olarak bazen ümitli bazen ümitsiz bazen umursar bazen kayıtsız 2 ay bitirdim.yorumları okudum-sabır telkin eden ümit vaad eden yorumlarınızı-aşağı yukarı sizlerle aynı görüşleri paylaşıyorum belki yıllar sonra aynı yorumları yapıcam.Ama aynı ortak paydada birleşsekte bizi ayıran nokta olayları sıcağı sıcağına yaşıyor olmamız.Bazı günler-çok isteyerek hukuk okusamda-hayatımın hatasını yaptığımı düşünmekten kendimi alamıyorum hayat acımazsızlaşıyor sanki böyle düşünürken bile mesleğimi sevdiğim aklıma geliyor bi umut sarılıyorum hayata sonra yine umutsuzluk ve yine umut.Bu kısır döngü ne zaman döner yüzünü güzelliklere bilmiyorum.Yine de bir umut:YA SABIR...
Old 12-07-2007, 19:06   #65
cemaydın

Alıntı:
Yazan Av.Ergün Vardar
Bardağın yarısı boş veya bardağın yarısı dolu...
Huzur,hissedebildiğimiz kadar,
Düzen,yaşadığımız kadar,
belirli bir seçim,gençliğimizin tecrübesi kadar beyaa ...

Güzel bir yorum olmuş , evet ortada yarısı dolu ve yarısı boş bir bardak var, mesele onu nasıl algıladığımızda.

Ben kendi adıma gözlerimi kapatmayı tercih ediyorum böylece birşey algılayamıyorsunuz.
Old 22-08-2007, 23:14   #66
Hak Hukuk

Çok Eski Bir Bilmiş
Mutluluk hiçbir yerde değildir demiş
Eğer senin içinde değilse
Old 09-01-2018, 01:38   #67
safoli

Yazının üzerinden hayli zaman geçmiş. Güncelliğini yitirmiş olmasına rağmen şahit olduğum bir olayı anlatacağım: Sınıf arkadaşım olan ekonomik sıkıntılarla fakulteyi bitiren Bir arkadaşım, müvekkil beklerken sürücü kurslarında trafik kurallarını öğreten dersler vermekteydi. Böylece ofis giderlerini karşılıyordu...Zaman içerisinde harika bir konuma geldi, siyasetle uğraşıyor muhtemelen milletvekili olacak...Zor dönemleri anlatıncaya kadar avukatlikla bagdasan işler de yapılabilir. Saygilarla
Old 20-01-2018, 20:52   #68
Av.Emre OKKALI

Hem okudum, hem çalıştım.Üniversite boyunca 4 sene çalıştığım ofiste stajımı yaptım. Avukat olarak bir 5 sene daha çalıştım aynı ofiste. Toplamda 9 sene. Bu 9 sene içerisinde patronumdan (ki avukatın patronu olmaz demeyin oluyor.) yaptığım işin hakkını alamadım.

Askerden döndüğümde yeniden başladım. Hemde ne başlamak. O işe devam etmedim mesela. Sevdiğim kadınla evlendim. İstanbul'u terkettik. Evet evet İstanbul doğma-büyüme eşim ve ben memleketime taşındık.

Bir ofis açtım. icraya itiraz evrakları geldi gitti önce birkaç tane. Para mı? tabiki eşe dosta... Ardından CMK.. Sürünmeye devam.

Komşumun temizlikçisi bir ablamız.. Ablamızın kızı boşanacak boşanamıyor elde yok avuçta yok. Sarıldık dosyaya boşadık. Allah senden razı olsunlar havalarda uçuşuyor. Para? Para yok.

Aradan iki ay geçti.. O ablamızın köyde komşusunu tahliye edeceklermiş. Hoop.. Avukat bey ablanız sizi tavsiye etti. Geldi mi o dosyada.

Sarıldım ama dosyaya. Bölgedeki yaşlı üstatların çok fazla önemsemediği dosyalardan. Ama ben toplantı üstüne toplantı yapıyorum. Tahliye edilen köylü teyzemizi geçtim, teyzemizin ailesi ile tanış olduk. Abisi hafiften varlıklı, ilçede saygı duyulan esnaflardan..

Aradan bir iki hafta geçti geçmedi. Esnaf abimizin tavsiyesi ile bir müvekkilim daha oldu. Bir merkez altı şube sahibi. İşte o an ofis emeklemeye başladı bana baba dedi.

Mesleğimizin sıkıntıları ayrı bir konu. Ama zamanla. Biraz daha sabır arkadaşlar.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi