Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Lütfen Yorum Yapin

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-12-2014, 16:22   #1
TANSEL MAÇAR

Varsayılan Lütfen Yorum Yapin

Eşimle 2 Yildir Evliyiz Bu Süreç Içerisinde 2-3 Defa şiddetten Polislik Olduk. şuanda Da Bir Aydir Eve Gelmiyor Ben çalişmiyorum Ev Sahibim Faturalarim Birikmiş Durumda Eşim Boşanmak Istediğini Belirtti Yalniz Avukat Bana Hiç Bir ödenek Sunulmayacağini Belirtiyor. Ayrica Eşim Evlendiğimden Beri Işsiz. Benim Düğünümden Takilarimin Bir Kismini Kayinvalidem Iznim Dişi Aldi Bir Kisminida Eşim Arkadaşinin üstüne Bir Araba Alip Daha Sonra Bu Arabayi Da Satip Parayi Bitirdi. şuan Ne Yapmam Konusunda Kararsizim Avukata Görüşmeye Gidecek Param Dahi Yok Acaba ücretsiz Danişma Yerleri Var Midir Bildiğiniz Bu Süreçte Ne Yapmam Gerekiyor? Ev Sahibim De Evi Boşaltmam Konusunda Uyariyor...
Old 10-12-2014, 22:14   #2
av.gokcen

Merhaba,

Baro Adli yardım merkezlerinden(İstanbulda iseniz size en yakın olana) müracaat ederek hukuki destek alabilirsiniz. bu hususta sizden bir ücret istenmeyecek.

Eşinizin şiddetine maruz kalıyorsanız koruma kararı alınması, boşanma davası açılması vs. konularda size yardımcı olacaklar ve dosyanızla ilgilenmek üzere, ücretinin devlet tarafından karşılanacağı bir avukat görevlendireceklerdir.

bilginize, kolay gelsin.
Old 11-12-2014, 10:35   #3
pluvia

Sayın Konuk;

Hangi ilde iseniz o ilin Adli Yardım Bürosuna başvuru yaparak hukuki yardım talep ediniz.
Saygılar,
Old 13-12-2014, 16:02   #4
Avukat Sevinç Sümeyra

Merhaba,

Öncelikle sevgili meslektaşlarımın da belirttiği üzere hangi şehirdeyseniz o yer Adli Yardım merkezlerine başvurarak ücretsiz olarak hukuki yardım alabilirsiniz.

Ayrıca Mülki İdare tarafından koruyucu ve hakim tarafından önleyici tedbirler çıkarılıp sığınma evine yerleştirilirsiniz, eşiniz hakkında da uzaklaştırma kararı çıkar.

Son olarak boşanma davası açıldığında ziynet eşyaları kadının hakkı olduğundan bunları da talep etmeniz mümkün.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi