Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

8 Aylık Bebeğin Velayeti Kime Verilir?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-05-2012, 15:48   #1
Konuk

Varsayılan 8 Aylık Bebeğin Velayeti Kime Verilir?

İyi günler dilerim benim bir sorum olacaktı. Ben 2 yıldır evliyim 8 aylık bir bebeğim var eşimle evlenmeden önce çalıştığım işle ilgili yalan söyledim ücretli öğretmenlik yapıyorum eşim bana sorunca kadrolu dedim. Ve şimdi bütün gerçekleri anlattım. oda benden boşanmak istiyor. Yalnız bu olay olmadan önce eşim işyerinde evli bir arkadaşıyla mesaj yakaladım eşim bu bayana aşkım diyerek hitap edip bu bayanı çok sevdiğini yazıyordu benimde mesaj gördüğümü aylayınca inkar etti . Benim sıkıntım eşimin haklarını öğrenmek çocuğumu alır mı benim hukuk haklarım neler. Çocuğumun velayetinin bende kalması için ne yapmalıyım. Teşekkür ederim iyi günler...
Old 05-05-2012, 08:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi günler dilerim benim bir sorum olacaktı. Ben 2 yıldır evliyim 8 aylık bir bebeğim var eşimle evlenmeden önce çalıştığım işle ilgili yalan söyledim ücretli öğretmenlik yapıyorum eşim bana sorunca kadrolu dedim. Ve şimdi bütün gerçekleri anlattım. oda benden boşanmak istiyor. Yalnız bu olay olmadan önce eşim işyerinde evli bir arkadaşıyla mesaj yakaladım eşim bu bayana aşkım diyerek hitap edip bu bayanı çok sevdiğini yazıyordu benimde mesaj gördüğümü aylayınca inkar etti . Benim sıkıntım eşimin haklarını öğrenmek çocuğumu alır mı benim hukuk haklarım neler. Çocuğumun velayetinin bende kalması için ne yapmalıyım. Teşekkür ederim iyi günler...

Sayın konuk,
Haklarınız, boşanma nedenlerine göre değişmekle birlikte genel olarak, maddi ve manevi tazminat ile boşanmakla yoksulluğa düşecek iseniz (çalıştığınıza göre bu sözkonusu olmayabilir) nafaka ve çocuk için iştirak nafakası talep edebilmektir. Ayrıca boşanma sonrası mal rejiminin tasfiyesi, katılım alacağı haklarınız sözkonusu olabilir. 8 aylık bir çocuk annesine muhtaç durumda olduğundan velayetinin anneye verilmesi çok büyük olasılıktır.
Haklarınızı doğru ve etkin kullanmak, hak kaybına uğramamak için olası bir boşanma davasında mutlaka bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririm.
Old 06-05-2012, 19:21   #3
Konuk

SN.Av.Cengiz Aladağ konu ile ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi