Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kısa süreli evlilik ve cinsel sorunlar

Konuyu Kilitleyin
Old 08-06-2010, 12:20   #1
...

Varsayılan kısa süreli evlilik ve cinsel sorunlar

1 aydır evliyim. Benden kaynaklı sebeplerle eşimle birlikte olamıyorum. Eşim bana her dokunduğunda miğdem bulanıyor ve ağlamaya başlıyorum denememe rağmen başarılı olmadık. Bu sorun ile ilgili doktor yardımı almayı teklif ettim kesinlikle kabul etmiyor. Eşimi severek evlenmedim. Onun bana karşı sevgisi vardı ve bende bu sebeple ve iyi bir insan olduğunu düşündüğüm için evlendim. Nişanlılık sürecinde ayrılma çabalarım hep onun ağlamaları ve yalvarmaları ile sonuçsuz kaldı. anlayacağınız acıdım. Sonuç olarak bulunduğumuz noktada hem bunun tedavisine yaklaşmıyor hemde ayrılmayı kabul etmiyor. cinsel isteğinin şiddetle sonuçlaandığı durumlar oldu. (tokat attı merdivenlerden aşağı itti ki bunu kabul etmiyor elimden kaydın falan diyor)
bu şartlar altında bana gösterdiği manevi baskı ve cinselliği uygulama amacı attığı tokat vs. sebeplerim ile boşanmak istiyorum. ayrıca eşime ve evime duyduğum sevgisizlik nedeni ile evimde yerine getirmem gereken sorumluluklarımı da yerine getirmiyorum. ona güler yüz gösterememek ev işlerini umursamamak gibi. ayrıca tüm bu sorunlarımızı yakınlarımızla paylaştı. bu da beni sosyal anlamda sıkıntıya uğrattı. Cinsel sorunlar olduğundan insanlarla paylaşmak istemiyorum ama o tüm aileme kendini haklı çıkarma adına kendi açısından anlattı bi çok özelimizi. bu başlıklar çerçevesinde izlemem gereken süreç nedir? ne kadar sürede boşanabilirim? ve 1 yıldan az olduğu için en zararsız nasıl atlatabilirim bu süreci?ü
şimdiden teşekkürler...
iyi çalışmalar dilerim...
Old 08-06-2010, 21:26   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Evlenme tarihinden itibaren bir yıl geçmeden anlaşmalı boşanma yapılamaz.

Yani boşanmak istiyorsanız davanızı çekişmeli yürütmeniz gerekmektedir.Bunun anlamı boşanmada karşı tarafın az da olsa kusurlu olduğunu yasal delillerle ispatlamanızdır.

Evlilikte cinsel birlikteliğin kurulamaması bir boşanma sebebi olarak kabul edilir.

Fakat bu eşinizin şiddet uygulaması suçtur ve kusurlu davranıştır.Yine eşinizin ikiniz arasında yaşananları başkaları ile paylaşması da kusurlu harekettir.

Yaşadığınız şiddetine ve olayların sizde oluşturduğu zararın tespiti için üniversitelerin adli tıp anabilim dalına başvurmanız uygun olacaktır.

Yargılamanın ne kadar süreceği her bir dosya için ayrı ayrı düşünülmelidir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi