Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Terör Sonucu Hayatlarını Yitiren Şehitlerimiz için Taziye Mesajları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-10-2007, 21:54   #1
Seyda

Varsayılan Terör Sonucu Hayatlarını Yitiren Şehitlerimiz için Taziye Mesajları

Değerli Türk Hukuk Sitesi üyeleri;

Ulus olarak özellikle son 10 gündür yaşadığımız üzücü olaylara tepkimizin değişik forumlarda, imalı mesajlarla gösterilmesindense, böyle bir başlık açarak 'Terörü lanetlemenin' konunun artık siyasi bir yanının da kalmaması sebebiyle daha uygun olacağını düşündüm.

Şehitlerimizle, terörle, yardım kampanyaları ile ilgili yazmak istediklerinizi, taziyelerinizi, belki konuyla ilgili şiirlerinizi hepimizle paylaşabilirsiniz diye düşünüyorum..

Değerli üyeler;

Lütfen bu başlığa siyaset karıştırmayınız, siyasi çağrışımlar yaratabilecek mesajlar göndermeyiniz ve başlık altında dış politika ile ilgili polemiklere girmeyiniz.

Ben şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı diliyorum..

Konu ile ilgili hassasiyetiniz ve anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim..Saygılarımla..

Alıntı:
Admin'in Notu : Bu konumuz terörü tartışmak için açılmamıştır. Terör, sebepleri, çözümü vs. konusu bizim sitemizin ve hukukçuların konusu değildir, siyasetle ilgili sitelerde tartışmalıdır. Bu konu hain bir terör saldırısı kaybettiğimiz şehitlerimizle ilgili taziyelerin ve duygularımızın paylaşılması için açılmıştır. Konuya eklenen yeni yanıtlar onaya tabidir ve sadece bu doğrultudaki mesajlar konu içinde yayınlanacaktır. THS olarak terörü lanetliyor, şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz.
Old 21-10-2007, 22:11   #2
Ahmet Turan

ŞEHİT MEHMETÇİKLER…

Edirne kapının şehitliğinde,

Göğsüme AY-YILDIZI taktım ağladım.

Kabirlerin arasında dolaştım,

Yazılara baktım, baktım ağladım.

Kimisi fidandır,kimisi çınar,

Yaraları hala sızılar kanar.

Mermere dokunsan ellerin yanar.

Sarıldım bağrımı yaktım ağladım.

Her taşta bir Bayrak açmış gül gibi,

Tarih, hayalimden geçti yel gibi,

Hiç durmadan kan döktüler göl gibi,

Başımı önüme yıktım ağladım.

Cennetteki ervah ile görüştüm,

Kutlu menzillere doğru yarıştım,

Göz yaşımın ırmağına karıştım,

Hüzün deryasına aktım ağladım.

Tekbirler ağarken mavi göklere,

Dünya ellerimde oldu bir küre,

Bu nasıl hal Yarab sığmadım bir yere,

Yeter artık deyip, baktım ağladım.

Yazık olsun ‘uygar’ denen bu çağa,

Nice yiğidimi kardı toprağa,

Mehmed’ime kurşun atan alçağa,

Yumruğumu sıktım, sıktım ağladım…

Dilaver CEBECİ.

Şehitlerimize Cenab-ı Mevladan rahmet, milletimize sabırlar diliyorum.
Old 21-10-2007, 22:18   #3
av.mgul

THS nin siyasi kimliğinin olmadığı konusundaki site yöneticilerinin ve üyelerinin hassasiyetini hepimiz biliyoruz. Ancak son olaylardan sonra konunun aartık siyasi bir tarafı kalmamıştır. hayatlarının baharında olan "ana kuzuları" terör laneti yüzünden can vermektedirler. Bu konuda THS nin de kendine yakışır bir biçimde duruş göstereceğine inanıyorum.
Önceliklere şehit ailelerine ve tüm Türk Milletine başsağlığı ve Allahtan sabır diliyorum. Hepimizin başı sağolsun.
Old 21-10-2007, 22:30   #4
SAvCHN

Bu son acı olur umarım yaşadığımız gerçekten bu acıları anlatacak sözünde bittiği yerdeyiz öfkeden başka birşey kalmadı içimizde.Allah şehitlerimize rahmet etsin geride kalanların yardımcısı olsun...
Old 21-10-2007, 22:31   #5
tuval2310

gecenin bu saatinde dışarıda inanılmaz sesler var,insanlar(ben de dahil) saatlerdir sokaklarda,ellerinde bayraklar teröre lanet okuyor...ağlayan yaşlı teyzeler,yürümekte dahi zorlanan amcalar,küçük çocuklar..herkes ama herkes şu anda dışarıda..şehit ailelerinin acısını paylaşıyoruz..onları hiç tanımasak da hepimizin yüreğine ateş düştü..hepimizin başı sagolsun....
Old 21-10-2007, 22:47   #6
üye8180

Ben de şehitlerimize Allah'dan rahmet, ailelerine de sabırlar diliyorum. Vatanımızın bölünmez bütünlüğünü canları pahasına koruyan bu kahramanlarımız kuşkusuz çok kutsal bir amaç için şehit olmuşlardır. Gönlümüz, tüm iyi dileklerimiz, dualarımız dünyaya nam salmış Mehmetçiklerimiz iledir. Ben de vatanım için seve seve canımı vermeye hazırım. Hepimiz birer Mehmetçiğiz. Vatan sana canım feda! Şairin dediği gib. ' Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda.'
Old 22-10-2007, 00:55   #7
slide

bundan bir önceki faciada 2 küçük kız çocuğunun şehit babaları ardından ağlayışı gözümün önünden hiç gitmedi gitmeyecek..ya evlat acısının ne demek olduğunu yaşamayan ne kadar anlayabilir..Tanrı'm ailelerine sabır versin..o iki küçük kız çocuğunun babasız büyümesine kimin gönlü el verebilir..nasıl bir nefrettir bu dinmez..peki bu çocuklar büyüyünce onlarıın öfkesi ne olacak..hangimiz öfkelerinin haksız olduğunu söylerek onlara karşı durabileceğiz..bu çocuklar büyüyünce vatan sağolsun diyebilecekler mi..ya da deseler de içlerinden gelerek mi söyleyecekler..onların seçimi değil ki yaşananlar lanet okumak hakları..affetmemek hakları...hırçınlıkları,feryatları.nefretleri,baba alrına özlemleri hiç bitmeyecek..babam 60 yaşında..en ufak bir tansiyon probleminde dahi aklım gidiyor..elimi bıçak sıyırsa annemin içi gidiyor..kendimi ne o küçük 2 kız çocuğunun yerine ne de evladını kaybetmiş annelerin yerine koyamıyorum..aklım başımdan gidecek gibi oluyor..işte biz 2 küçük kız çocuğunun babasına annelerin evlatlarının hayatalarına karşılık hala bu topraklar üzerinede nefes alabiliyoruz..işte omuz omuza olmanın tam vaktidir..kimliğimizi herşeyi unutup bu topraklar üzerindeki herkesle el ele işbirliği içinde olmak için daha fazla vakit kaybetmeyelim..siyasi görüş etnik köken sayılabilecek bir dolu olgu evlat acıları çocukların gözyaşları karşısında ehemmiyetini yitiriyor..eminim ki şu topraklarda yaşayan herkes böyle bir durum ile karşılaşınca yüreği liğme liğme oluyor..birbirimizi desteklemek için bunları yaşamamız mı gerekiyor..orduya ve devletimize inanıp destek olmanın tam vaktidir..bizim tercihimiz olup olmadığını düşünmeden devletimize ordumuza tam destek verelim..Atatürk''ZAFER, ZAFER BENİMDİR DİYEBİLENİNDİR''dedi..işte biz devlet ordu milet hep beraber bu üzücü vaziyetten zafer ile çıkacağımıza inanıp birbirimize sımsıkı sarılmalıyız..inanalım..zafer bizim olsun..bebekler babasız anneler evlatsız kalmasın..lütfen kendi içimizde buna inanalım..dualarımızı ordumuzdan eksik etmeyelim...
Old 22-10-2007, 01:47   #9
Av. Şehper Ferda DEMİREL

"Kimsenin", "ölmemesi" gerekiyor.

Kimsenin, öldürülmemesi gerekiyor.

Hiç kimsenin, araç konvoylarıyla yola çıkıp, al bayrağı aracından sarkıtıp kornalarına basmasına "neden olmamak" gerekiyor. Hiç kimse, ölüme dair, evlat acısına dair bir kaybın isyanına, çığlığına mahkum olmayı haketmiyor, hukukun ismen dahi yaşadığı yerde.

Hiç bir ana, 9 ay karnında taşıdığı evladını, bir başka ananın evladı gelip de öldürsün diye doğurmuyor.

Hiç bir ana, evladının öldürüldüğü haberini almanın acısını yaşayarak, sahiden yaşayamıyor.

Herkese ütopik gelebilir. Ama anne olanlar anlar. Farkında değillerse bile, anlatırsınız, anlarlar, hiç olmazsa hissederler, acıya yaklaşarak, ortak olurlar.

Ama acısını yaşayanlara, işte onlara, artık hiç bir şey anlatamazsınız.

Saygılarımla...
Old 22-10-2007, 08:51   #10
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Seyda
konunun artık siyasi bir yanının da kalmaması sebebiyle daha uygun olacağını düşündüm.

THS'nin ve Hukukçuların "yaşanan"a duyarsız olması düşünülemez.
Ki "toplum vicdanı" da hukukçular için vazgeçilmez bir kavramdır.

Bu acının THS üyeleri tarafından da paylaşılmasına imkan sağladığı için Seyda'ya teşekkür ediyorum.

Aslında bir hukukçunun apotilik konuşmasını sağlayarak THS bir mucizeyi gerçekleştirmiştir. Bu bence de çok yerinde uygulmadır ve sitemizdeki zenginliğin en büyük sebeplerinden birisi bu sitede siyaset yapılmamasıdır.

Bence masum insanların canına kastetmenin siyasi bir açıklaması zaten olamaz. Bu sebeple bu konu daha evvel de siyasetle ilişkilendirilemezdi.

Saygılarımla,
Old 22-10-2007, 10:34   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir kabus, bir körlük bu... Bir alçaklık, bir ihanet, bir namussuzluk bu.

İlk defa korkuyorum, ürperiyorum... Tüylerim diken diken oluyor.

Kimimiz Ankaralı, kimimiz Urfalı, Adıyamanlı, kimimiz Edirneli, kimimiz Rizeliyiz... Ortak paydamız atalarımız. Ortak kimliğimiz Türk kimliği... Ortak geleceğimiz Türkiye... Başka seçenek mümkün değil. Bir değişik sevda bu, bir değişik kader... Ayrılmak mümkün değil...

Ürperiyorum, ilk defa kardeş, komşu, eş dost demeden herkes birbirine şüphe ile bakmaya başladığı için...

Korkuyorum ilk defa camlara bayrak değil, evlere bayrak direği asmaya başladığımız için!

Korkuyorum gidişat kötü... Kelle avcıları tetikte!

Ürperiyorum düşünürken... ilk defa.

Korkuyorum aklıma geldikçe kan revan...

Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Allah alçak teröristleri lanetlesin.. Allah bu illetten hepimizi kurtarsın...

Kanlarımız yerde kalmasın. Amin.
Old 22-10-2007, 10:52   #12
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Teşekkürler

Hislerimize tercüman olacak bir başlık. Sayın Seyda ve Sayın Admin teşekkürler.
Ben de aynen ,"Bence masum insanların canına kastetmenin siyasi bir açıklaması zaten olamaz. Bu sebeple bu konu daha evvel de siyasetle ilişkilendirilemezdi. " diyen Sayın Uygar gibi düşünüyor; rahmet, sabır, itidal ile birlik ve beraberlik diliyorum.

Başımız sağolsun.
Old 22-10-2007, 11:56   #13
Av.Ufuk Bozoğlu

Bir söz bitişi gibi son buldu sevişler
Bir yaz güneşi gibi eritir hep bu terk edilişler
Bir an durusu gibi ömrün gidişi gibi
veda ederken aşk ateşi gibi söner iç çekişler
Amman amman yandım amman
Acı yüzler kurşun gibi izler
Son bakıştaki o gözler kaldı aklımızda

Old 22-10-2007, 19:17   #14
av.mgul

Varsayılan bu memleket bizim

"Dörtnala gelip Uzak Asya'dan
Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim.
Bilekler kan içinde,
dişler kenetli, ayaklar çıplakve ipek bir halıya benzeyen toprak,

bu cehennem, bu cennet bizim.
Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu,
bu davet bizim...

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi KARDEŞÇESİNE,
bu hasret bizim...
"

HEPİMİZ MEHMETİZ...
Old 23-10-2007, 22:06   #15
av.mgul

"Sarılır, indirilir mevki'-i müstahkemler,
Beşerin azmini tevkif edemez sun'-i beşer;

Bu göğüslerse Huda'nın ebedi serhaddi;
"O benim sun'-i bediim, onu çiğnetme" dedi.

Asım'ın nesli... diyordum ya... nesilmiş gerçek:
İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.

Şuheda gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rukü olmasa, dünyaya eğilmez başlar,

Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş, asker!
Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.

Ne büyüksün ki, kanın kurtarıyor Tevhid'i...
Bedr'in aslanları ancak, bu kadar şanlı idi."
.
.
.
Old 24-10-2007, 09:26   #16
av.araf

Şimdilerde ekranlara bakamaz oldu gözlerim.Göz yaşlarım beni dinlemiyor ,akşamları ev halkına yalvaran gözlerle bakıyorum lütfen kapatın dayanamıyorum.Ölenler kardeşlerim, abim, babam, milletim.Ölüm hiç bir bedene bu kadar yakışmaz biliyorum.Ölüm hiç bir insanı bu kadar şerefli kılmaz.Ama bu şeref acılarını dindirmeye yetmiyor.Gözyaşlarımızın durması için yetersiz.
"VATAN SANA CANIM FEDA"
Eminim her biri yürekten en samimi halleri ile haykırıyordu bu cümleyi ve her biri son nefeslerinde neden öldüklerini değil neden birtane daha öldüremediklerini sorguluyordu.Siyaset, Avrupa,ABD, Liderler aslında hiç biri umurumda değil hiç biri için bir kelime daha konuşmak yazmak istemiyorum.Ama o yüreklere sığmayan bedenleri toprağa sığdırmaya yüreğim el vermiyor.Bir acıya daha dayanamamaktan korkuyorum.
Sitemizi ziyaret eden hukukçuları, vatandaşımızı ve her meslekten vatan evladımızı sadece sağ duyuya davet etmek istiyorum.Sakin , sabırlı ve akılcı olmak vakti .Meydanları doldurduğunuz zamanlar biliyorum ki yüreğinizin bedeninizden artık taştığı anlar ancak sağduyumuzu asla kaybetmeyelim şehitlerimize layık bir millet olduğumuzu gösterelim.
Old 26-10-2007, 18:39   #17
üye18721

YEMEN TÜRKÜSÜ

HAVADA BULUT YOK BU NE DUMANDIR
MAHLEDE ÖLÜM YOK BU NE ŞİVANDIR
ŞU YEMEN ELLERİ NE DE YAMANDIR

ANO YEMENDİR GÜLÜ ÇEMENDİR
GİDEN GELMİYOR ACEP NEDENDİR
BURASI HUŞTUR YOLU YOKUŞTUR
GİDEN GELMİYOR ACEP NEDENDİR

KIŞLANIN ÖNÜNDE REDİF SESİ VAR
BAKIN ÇANTASINDA ACEP NESİ VAR
BİR ÇİFT PABUÇ İLE BİR DE FESİ VAR

KIŞLANIN ÖNÜNDE ÜÇ AĞAÇ İNCİR
KOLUMDA KELEPÇE BOYNUMDA ZİNCİR
ZİNCİRİN YERLERİ NE YAMAN SANCIR

KIŞLANIN ÖNÜNDE SIRA SÖĞÜTLER
ZABİTLER OTURMUŞ ASKER ÖĞÜTLER
YEMENE GİDECEK BU KOÇ YİĞİTLER

KIŞLANIN ARDINI DUMAN BAĞLADI
ANALAR BABALAR KARA BAĞLADI
YEMENE GİDENE HERKES AĞLADI

KIŞLANIN ARDINDA YÜZÜYOR KAZLAR
AYAĞIM AĞRIYOR YÜREĞİM SIZLAR
YEMENE GİDENE AĞLIYOR KIZLAR

KIŞLANIN ARDINDA BİR KIRIK TESTİ
ASKERİN ÜSTÜNE SAM YELİ ESTİ
GELİNLİK TAZELER UMUDU KESTİ
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi