Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kitap Okuyamamak ve neden!!!

Yanıt
Old 27-12-2007, 10:16   #1
av.sally

Varsayılan Kitap Okuyamamak ve nedeni!!!

Şimdi bu satırları yazarken bu aralar kafamda kitapla uyuyup uyandığımı düşüneceksiniz Oysa değil ben şikayetçiyim.Neden mi?Eskisi gibi kitap okuyamamaktan.Yok hayır mesele zamansızlık değil asla.Bir büyü yapıldı sanki ve ben artık kitap okuyamıyorum.Çok seviyorum okumayı ama elime alamıyorum bir türlü.Fikri olan var mı yahut benim durumumda olan???
Veee elbette bana tavsiyesi olan?
Old 27-12-2007, 13:21   #2
Av. Bülent Sabri Akpunar

İnternet kullanımı yaygınlaştığından beridir ben de aynı dertten muzdaripim.Kitaba ayırmam gereken zamanın çoğunu bilgisayar çalıyor.Sizin ki de benzeri olabilir mi?
Old 27-12-2007, 13:38   #3
av.sally

Alıntı:
Yazan Av. Bülent S. Akpunar
İnternet kullanımı yaygınlaştığından beridir ben de aynı dertten muzdaripim.Kitaba ayırmam gereken zamanın çoğunu bilgisayar çalıyor.Sizin ki de benzeri olabilir mi?

Sanırım en büyük nedenlerden

Sayın üstat ne önerirsiniz peki?Ths üyelerinden hele hele bu mesleği seçmese psikolog olmak isteyenler belki bizim bu sorunumuza bir deva bulurlar ne dersiniz???
Old 27-12-2007, 14:12   #4
Av. Canan EKE

Ben de bir dönem bu durumdan çok ama çok şikayetçiydim. Sonra bir karar verdim ve uygulamaya başladım. Daha az bilgisayar, biraz da kitap. Çok da zor değilmiş.
Old 27-12-2007, 14:14   #5
Gülümse

Belki de yaş ilerledikçe insan daha seçici oluyor. Eskiden elime aldığım her kitabı muhakkak bitirirdim ama şimdi beğendiklerimi bitiriyor, diğerlerini başucumda bekletiyorum..
Old 28-12-2007, 11:16   #6
cesur_yürek

Alıntı:
Yazan avsevil
Şimdi bu satırları yazarken bu aralar kafamda kitapla uyuyup uyandığımı düşüneceksiniz Oysa değil ben şikayetçiyim.Neden mi?Eskisi gibi kitap okuyamamaktan.Yok hayır mesele zamansızlık değil asla.Bir büyü yapıldı sanki ve ben artık kitap okuyamıyorum.Çok seviyorum okumayı ama elime alamıyorum bir türlü.Fikri olan var mı yahut benim durumumda olan???
Veee elbette bana tavsiyesi olan?

Kişi, kitap okumayı bireysel ihtiyaçları olan yeme ,içme ,barınma gibi bir ihtiyaç durumuna sokmuşsa ; kitap okuyamadığı zaman veya zamanlar rahatsızlık duyacaktır.Belli bir süreç olur ki , kişi kitaplardan uzaklaşır ve eksikliğini hissettiği zaman sizin yaptığınız gibi bu sorunu dile getirme gereksinimi duyar.Siz bu hususta açlık hissediyorsunuz ve bu önemlidir.Ya kitap okuyamamaktan rahatsızlık duymasaydınız ? Artık bireysel ihtiyaç olmuş.En azından bu duruma sevinebilirsiniz.Saygılarımla .
Old 28-12-2007, 11:50   #7
av.sally

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
Kişi, kitap okumayı bireysel ihtiyaçları olan yeme ,içme ,barınma gibi bir ihtiyaç durumuna sokmuşsa ; kitap okuyamadığı zaman veya zamanlar rahatsızlık duyacaktır.Belli bir süreç olur ki , kişi kitaplardan uzaklaşır ve eksikliğini hissettiği zaman sizin yaptığınız gibi bu sorunu dile getirme gereksinimi duyar.Siz bu hususta açlık hissediyorsunuz ve bu önemlidir.Ya kitap okuyamamaktan rahatsızlık duymasaydınız ? Artık bireysel ihtiyaç olmuş.En azından bu duruma sevinebilirsiniz.Saygılarımla .

İçime su serptiniz doğrusu Pozitif düşünmek iyi geldi Zaten dünden beri azalttım bilgisayara ayırdığım zamanı ceza verdim bilgisayar önünde kitap okuyorum. Ona nazire yaparcasına.Ama başka yollarda aramak lazım iyi bir okuyucu olmak ve bu alışganlığı günden güne arttırmak için neler yapılabilir diye de günden güne düşünmüyor değilim.

SAYGILARIMLA
Old 28-12-2007, 14:09   #8
akdevrim

Dikkat

Ne kadar acıdır ki az okuyan bir toplumuz...Bu bir toplumsal tedavi edilmesi gereken hastalığımız..Tv karşısında zaman öldürme,dizilere dadanma,ne yazık kı tüketim toplumu olmamıza yol acmaktadır..Gençlerimiz bir gazeteyi ellerine alınca büyük puntaları okuyup,hemen spor sayfasını çeviriyor...Köşe yazıları es geciliyor...Cahilleşen,dünün kazanımlarını kaybetmekle karşı karşıya olan bir toplumsal gercekle karşı karşıyayız...Bu gidişle kitap okuma sevgisini anlayışını tesis edemeden acı sondan kurtuluş yoktur....

akdevrim.28.12.2007.istanbul...
Old 28-12-2007, 14:43   #9
üye10245

belli bir saatten sonra kendime bilgisayarı yasakladım. yasak saatlerim 10.30 dan sonra başlıyor. ondan sonra uykum gelene kadar kitaplarla dans... dolayısıyla insanın uykusuda rahat oluyor.

aksi halde bütün vaktimiz bilgisayar başında geçecek. buna dur demek lazım. zaten kendimize ayıracağımız vaktimiz sınırlı.

sevgiler...
Old 02-01-2008, 01:33   #10
cesur_yürek

Alıntı:

hasan alp erdoğan...Köşe yazıları es geciliyor...

Bahsettiğiniz gençler belli bir birikimden sonra zaten her köşe yazısını da okumayacaktır. Okurken de seçici olmak gerek Saygılarımla.
Old 10-01-2008, 17:14   #11
tuval2310

sayın sevil,
bir hafta öncesine kadar ben de sizinle aynı durumdaydım,arada sırada bu
oluyor bana..ama artık ben panik yapmıyorum çünkü ögrendim ki bu geçici bir durum...

bir gün ansızın tekrardan okuma isteği uyanıyor içinizde..belki uzun zaman önce okumak istediğiniz ama bir türlü vakit bulup da okuyamadığınız bir kitap gelecek aklınıza,belki çok sevdiğiniz bir yazarın yeni çıkmış kitabını duyacaksınız..bir şey olacak ve ansızın tüm işi gücü bırakıp okumak isteyeceksiniz,hafta sonunu bekleyeceksiniz büyük bir hevesle bol bol okumak için_tıpkı benim şu anda yaptığım gibi_
Old 10-02-2008, 17:10   #12
Academic

Teknoloji "bonus"larıyla geliyor. Teknolojiyi alırken nasıl ki o ülkenin kültüründen de bir parça alıyorsak, böyle zamanımızı tüketen yanlarını da alıyoruz elbette yararlı yanlarıyla da birlikte.

Zaman zaman durup "dinlemek" lazım sanırım. Şunu da eklemem lazım bakın. İçiniz rahatlasın. Eğer ki dimağınızı okuyarak doldurmuyorsanız burada paylaşacak da çok fazla birşeyiniz olmazdı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz çünkü. Olunursa çok tehlikelidir. Okuyamamaktan şikayetçi olanların bile bunun farkındalığının yüksekliği, hiç doğru dürüst kitap okumadan bunun eksikliğini hissetmeyenlerden yine de fazladır
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi