Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Teknoloji ve Bilgisayar Bilgisayar yazılımları ve donanımları, internet ve güvenlik, cep telefonları, cep bilgisayarları (PDA), Ev Sinema - Müzik Sistemleri ve her türlü elektronik alet ve teknolojik yeniliğe ait sohbetler.

Bu oyunlardan uzak durun !

Yanıt
Old 16-11-2009, 19:37   #1
Gülümse

Neşeli Bu oyunlardan uzak durun !

Hangimiz bir oyun uğruna zamanımızın çoğunu bilgisayar başında geçirmedik ki Saatler geçti çayımız ya da kahvemiz soğudu, kendi kendimize "Burayı geçeyim sonra kalkarım" yalanını söymediniz mi?

İşte o oyunlardan biri "Machinarium" 2009 Independent Games Festivalinde Excellence in visiual art ödülünü kazanmış. Harika grafiklere sahip olan bu oyunun demosuna http://machinarium.net/demo ulaşabilirsiniz.

Oyun ciddi bağımlılık yapar dikkat.
Old 16-11-2009, 19:46   #2
Av.Denizcan Sarıkaya

valla ben football manager derim başka da bir şey demem
Old 23-11-2009, 02:56   #3
üye25928

Alıntı:
Yazan Gülümse
Hangimiz bir oyun uğruna zamanımızın çoğunu bilgisayar başında geçirmedik ki Saatler geçti çayımız ya da kahvemiz soğudu, kendi kendimize "Burayı geçeyim sonra kalkarım" yalanını söymediniz mi?

İşte o oyunlardan biri "Machinarium" 2009 Independent Games Festivalinde Excellence in visiual art ödülünü kazanmış. Harika grafiklere sahip olan bu oyunun demosuna http://machinarium.net/demo ulaşabilirsiniz.

Oyun ciddi bağımlılık yapar dikkat.

ciddi ciddi bağımlılık yaptı.
Old 29-11-2009, 18:20   #5
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Kahvenizi soğutun diyorsunuz yani?

Dün bir alışveriş merkezinde oturmuş bir yandan yeğenimle konuşuyor bir yandan da diğer yeğenlerimin sinemadan çıkmasını bekliyordum. Yeğenim kız arkadaşı ile telefonda konuştuktan sonra bilgisayarımı ödünç istedi. Efendim acil olarak facebooka girip farmville oyununda yetişmiş olan karpuzlarını toplaması gerekiyormuş. Neyse karpuzlarını topladı ve daha kazançlı olabilecek ekinleri ekti ve bana uzun uzun nasıl bir yol izlediğini ve hedeflerini anlattı.

Bu arada farmvillede aile içinde en yüksek level bana ait
Old 29-11-2009, 18:24   #6
üye25928

Alıntı:
Yazan Gülümse
Dün bir alışveriş merkezinde oturmuş bir yandan yeğenimle konuşuyor bir yandan da diğer yeğenlerimin sinemadan çıkmasını bekliyordum. Yeğenim kız arkadaşı ile telefonda konuştuktan sonra bilgisayarımı ödünç istedi. Efendim acil olarak facebooka girip farmville oyununda yetişmiş olan karpuzlarını toplaması gerekiyormuş. Neyse karpuzlarını topladı ve daha kazançlı olabilecek ekinleri ekti ve bana uzun uzun nasıl bir yol izlediğini ve hedeflerini anlattı.

Bu arada farmvillede aile içinde en yüksek level bana ait

bıraktım o oyunu artık vakit kaybı ve eziyet olarak algılamaya başlamıştım. Büyük bir tarlam vardı ve sürekli online dım böyle olunca da mecburen çok vakit harcıyordum sonunda kurtuldum. darısı size
Old 29-11-2009, 20:11   #7
Av.Cengiz Aladağ

Bir haftasonu birkaç saatini ayırıp fidan dikmeye gelmeyen gençliğin, sanal ortamda saatlerce tarla ekip biçmesi düşündürücü.
Old 29-11-2009, 23:28   #8
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bir haftasonu birkaç saatini ayırıp fidan dikmeye gelmeyen gençliğin, sanal ortamda saatlerce tarla ekip biçmesi düşündürücü.
Evet, bu konuda da hemfikiriz
Old 30-11-2009, 00:25   #9
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ

Elinizi kirletmeden, güneş altında terlemeden, soğukda üşümeden sadece farenizi tıklayarak çiftçilik oynuyorsunuz. Aslında oyunun esası bitki yetiştirmek değil, bir çiftliği işletmeci mantığı içinde gelişirebilmek. Fakat son zamanlarda çiftlik yöneticiliği oyunlarının iyice yaygınlaşması gerçekten düşündürücü.
Old 01-12-2009, 04:03   #10
BUSRA1907

play65 tavla.Uykusuzluktan gözlerim yansa da,zarın üstündeki sayıyı görmek zorlaşsa da,kapatamadığım bir oyundu.Annemin benden gizli oyunu silmesiyle ve bir daha yüklemiceğime dair söz verdirmesiyle kurtuldum ama özlüyorum
Old 04-12-2010, 17:48   #11
av.metinmso

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya

Katılmamak elde mi?
Old 04-12-2010, 18:49   #12
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya

Goalunited daha iyi değil mi?
Old 07-12-2010, 13:19   #13
av.metinmso

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Goalunited daha iyi değil mi?
Daha mı iyi?
Yakmayalım müvekkilleri FM'den daha iyi bir menajerlik oyunu öğretip bana
Old 07-12-2010, 13:25   #14
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.metinmso
Daha mı iyi?

Müvekkiliniz mi FM? Yoksa işi gücü asıp, oyun oynayarak mı müvekkillerinizi mahvedeceksiniz?
Old 07-12-2010, 13:28   #15
av.metinmso

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Müvekkiliniz mi FM? Yoksa işi gücü asıp, oyun oynayarak mı müvekkillerinizi mahvedeceksiniz?

Tabii ki ikincisi
Old 08-12-2010, 12:56   #16
üye25928

Alıntı:
Yazan av.metinmso
Daha mı iyi?

Fm geceleri uykusuz kalmak isteyenlerin yegane ilacı
Old 13-12-2010, 10:54   #17
hukukkızı

Yeni oyunları pek bilmiyorum ama geçen gece nostaljik atari oyunları indirdim bilgisayarıma..Ve bu sabah hüzünle vedalaştım Zira beni benden aldı,sorumluluk sahibi olması gereken( ) hukuk öğrencisi gitti 7 yaşındaki o küçük kız geri geldi alaaddin,bomberman,flintstones,street fighter...Bu böyle 100 taneye yakın gidiyor

ahh ahh
Old 03-05-2011, 14:34   #18
Av. Ali YILMAZKARA

World of Warcraft uzuk durulması gereken bir oyun
Old 26-06-2011, 20:30   #20
üye25928

Alıntı:
Yazan TaitaDragonfire
World of Warcraft uzuk durulması gereken bir oyun

Dünyanın bir numaralı online oyunu. Tamamen katılıyorum.
Old 22-12-2011, 15:44   #21
Av. Ali YILMAZKARA

Oyun konusunda kendimi casualden öte hardcore player olarak niteleyebilirim. Bu başlık benim için ayrıca bir öneme sahiptir. Başlığın adı bile oyun dünyasına aşina insanlar için cezbedici geldiğini itiraf etmeliyim

Uzak durulması gerekiyorsa bağımlılık yaratıcıdır, o halde güzeldir, o halde oynanmalıdır!!!

Neyse ben de UZAK DURULMASI GEREKEN BİR KAÇ OYUNDAN BAHSEDEYİM

Dragon Age: Orgins keyifli oynanışı ve RPG türünün başarılı bütünleyicisi olarak çıktı piyasaya süperdi akıcıydı epicti ancak Dragon Age II 1. oyuna kroşe atıp hack'n slash tarzına kaydı. Taktik yoksunu bir hale bürünüp çek kılıcı saldır düşmana olayı RPG severleri üzmedi değil ama yine de sevildi oynandı şahsım adına oynadım. UZAK DURULMASI GEREKİR!

Yine RPG camiasının bildiği tadından oynanmayan diğer bir oyun serisi olan Mass Efect... 1. oyun nevi şahsına münhasır bir evrende film gibi atmosferiyle bizi bu dünyadan aldı kendı dunyasına götürdü. Fena da olmadı. RPG (role playing game) diyince aklımıza hemen buyuler yaratıklar ejderhalar gelırken Mass Efect bize Sci-fi (bilim kurgu) bır RPG'nin nasıl olabileceğini daha doğrusu nasıl olduğunu gösterdi. Güzel gösterdi gördük beğendik 2. sini bir solukta oynadık. Uyarmam gereken bir nokta var ki; Mass Efect 3 bomba gibi geliyor 1. ve 2. oyundan uzak duramadıysanız MA3den kesinlikle uzak durmalısınız :P

Ve başlığımın son oyunu Piyasaları alt üst eden rekorlara imza atan morrowindle tanıştığımda kedi ırk karakterimle berbat ingilizcemle ne nedir anlayamadan böceklerle savastıgım sonra yok abı ben bu ıngılızce oyunları oynayamam dedıgım, ama sonra beceremedıgım ıcın ıcımde ıcten ıce hırs tohumlarının yesermesıne sebep olan ELDER SCROLL serisinin Obliviondan sonraki oyunu SKYRİM!

Görsellik, hikaye, oynanış, ses, nefes! herşeyiyle harika bir oyun. Dovaakin değildim en azından öyle bilirdim kendimi taki Dragonlar peşime düşene kadar... Son uyarım size... Ben uzak duramadım Siz bari uzak durun

Elder Scroll: Skyrim... Fus Ro Da!!!
Old 24-12-2011, 01:48   #22
ufukyener

Ps3 aldığımdan ber bilgisayarda hiç oyun oynamıyorum. ancak eğer ki diablo 3 çıkarsa büroyu üşenmez kapatır, sabahlara kadar oynarım. takıntılı mıyım evet biliyorum. Diablodan önce nişanlıyı ikna edebilirsem Battlefield 3 alasım var
Old 26-12-2011, 08:58   #23
Av. Ali YILMAZKARA

Diablo 3 piyasaya çıkınca kesin ondan da bahsederdim lakin itiraf edeyim aklıma gelmedi yoksa o da kaçmazdı "call of duty modern warfare 3" battlefield 3 den daha çok satıp daha çok beğenilmiş, bilmiyorum ben de ikisi de var şuan ama Skyrim'den fırsat bulamıyorum
Old 26-12-2011, 10:14   #24
ufukyener

hala piyasaya çıkacak, bekliyoruz. blizzard durmadan çıkışı erteledi durdu. Cod her zaman bf dan daha fazla satıyor. online haritaların küçük olmasının ve online oyuncunun, ki 30 milyonun üzerinde olduğu söyleniyor,bulunması cezbediyor insanları ama bf de daha büyük haritalar ve bf 3 de artık jet de kullanabiliyorsun. ama ikisini de alıp karşılaştırmak gerekiyor. skyrim i duymadım nasıl bir oyun
Old 26-12-2011, 10:49   #25
Av. Ali YILMAZKARA

Gothic serisi gibi elderscroll morrowind ve oblivion serisinin son oyunu fantastik bir oyun fantastik bir dünyada savaşcı yada büyücü olunanlardan. Bi saniye ya Diabloyu bilen adama rpg'yi anlatıyorum ) Diablonun first person versiyonu işte tavsiye ederim
Old 26-12-2011, 20:15   #26
ufukyener

denemek lazım gerçi diablodan sonra sadece castlevania oynamıştım ama gene de tavsiyeyi dikkate almak lazım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi